Na co zwracać uwagę wybierając letnią odzież męską?

2

Zbliżające się lato to okres doskonale nadający się do tego, aby przeanalizować zawartość męskiej szafy i uzupełnić ją o nowe egzemplarze odzieży. Wymiany garderoby nie można jednak dokonywać w sposób chaotyczny, warto więc zadać sobie pytanie o to, na co zwracać uwagę podczas letnich zakupów.

Po pierwsze – dopasowanie

Znalezienie męskiej odzieży na lato nie powinno być problemem, jest ona bowiem dostępna w każdym sklepie z ubraniami i nie zajmuje w nim wcale mniej miejsca niż odzież damska. Niestety, wcale nie oznacza to, że każde rozwiązanie jest tak samo dobre. Mówiąc o dopasowaniu nie mamy przy tym na myśli wyłącznie odpowiedniego doboru rozmiarów spodni i bluzek, choć wielu panów miewa z tym trudności. Nie mniej istotne jest znalezienie takiej odzieży, która będzie odpowiadała męskiemu stylowi.

Dlaczego jest to tak ważne?

Problem ma swoje źródło przede wszystkim w większej swobodzie, z jaką producenci podchodzą do oferowanej przez siebie męskiej odzieży letniej. Wraz z pierwszymi dniami pełnymi słońca pojawia się moda na żywe kolory i odważne wzory, przyzwolenie zyskują więc nawet te rozwiązania, które na co dzień uznalibyśmy za dość ekstrawaganckie. Teoretycznie, jest to tendencja, która zasługuje na słowa uznania, w praktyce jednak niejednokrotnie okazuje się, że mamy do czynienia z praktyką dość kłopotliwą. Panowie, bez względu na porę roku, pełnią zróżnicowane funkcje i nie wszystkie pozwalają na czasowe zwolnienie ze sztywnych zasad dress codu.

Po drugie – rodzaj materiału

Teoretycznie, letnia odzież męska powinna być wykonywana wyłącznie z materiałów naturalnych, tylko wtedy można mieć bowiem nie tylko gwarancję jej trwałości, ale również pewność, że jej noszenie nie odbije się niekorzystnie na męskim zdrowiu. W rzeczywistości mamy jednak do czynienia z pewnymi komplikacjami. Podstawowym problemem jest cena, materiały naturalne są bowiem zawsze droższe niż materiały sztuczne. Różnice są często symboliczne, nawet takie przyczyniają się jednak do tego, że to materiały syntetyczne zaczynają znajdować się w centrum zainteresowania panów. Na efekty nie trzeba, niestety, czekać zbyt długo. Nie mija wiele czasu, a okazuje się, że, choć ubranie wydawało się lekkie i miłe w dotyku, skóra nie oddycha po jego założeniu. Co więcej, w czasie upalnych dni na miejscach jej zgięć tworzą się odparzenia. Nie ma materiału, który byłby jednoznacznie lepszy od innych i każdy na swoje wady oraz zalety. Jedynym sposobem na uniknięcie nieprzyjemności związanych z niewłaściwym doborem zastosowanego rozwiązania jest więc zapoznanie się z informacjami zawartymi na metce pochodzącej od producenta.

Po trzecie – kolorystyka

Polskie lato rządzi się własnymi prawami, a pogoda panująca w czasie tej pory roku nie zawsze zachęca do opalania się i długich spacerów. Kupując letnią odzież męską należy jednak liczyć się z tym, że w czasie wakacji będziemy mogli cieszyć się z przynajmniej kilkunastu upalnych dni. W tym miejscu zaczyna się zresztą problem, trudno mówić bowiem o radości, jeśli kolory spodni, bluzek i marynarek nie są dostosowane do warunków atmosferycznych. Spora grupa mężczyzn nie potrafi wyobrazić sobie garderoby bez obowiązkowej czerni i nie bierze pod uwagę tego, że latem kolor ten jest szczególnie atrakcyjny dla silnego słońca. Jeśli więc letnie, jasne kolory nie wchodzą w grę, warto zatroszczyć się przynajmniej o to, aby czarne ubrania były wykonane z przewiewnych, naturalnych materiałów.

Po czwarte – rozmiar

Teoretycznie, nie budzi wątpliwości to, że letnia odzież męska powinna uwzględniać aktualne potrzeby swojego właściciela, a tym samym nie może być ani za duża, ani za mała. Okazuje się jednak, że w praktyce bywa to dość kłopotliwe. Tym razem jednak trudno posądzać o złą wolę producentów, winni są bowiem przede wszystkim sami panowie, którym trudno jest pogodzić się z tym, że ich figura nie jest już zbliżona o tej, jaka cieszyła ich przed kilkunastu laty. Niestety, latem widać więcej niż w czasie innych pór roku, a panowie w zbyt obcisłych spodniach i bluzkach szczelnie opinających wystający brzuch wyglądają po prostu śmiesznie.

Repablo

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here