Miłosz Mleczko: „Chciałbym zagrać w Premier League”. Wywiad.

0
Miłosz Mleczko (Lech Poznań) - Fot: Przemysław Szyszka.

Miłosz Mleczko utalentowany bramkarz reprezentacji Polski U-20 i piłkarz Lecha Poznań, w rozmowie o klubie, Akademii Lecha, Mistrzostwach Świat i marzenia. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Justyna Borowiecka: Przygodę z futbolem rozpoczynałeś w Chorzowie (Stadion Śląski Chorzów a następnie w Ruchu), jak dziś wspominasz swoje pierwsze kroki w tych klubach?
Miłosz Mleczko: – Mój początek przygody z piłką mogę uznać za dobry, ponieważ wokół siebie miałem dobrych trenerów, a przede wszystkim byli to trenerzy bramkarzy. To na pewno pozwalało w bardzo młodym wieku na poprawianie techniki i naukę zachowań boiskowych. W ciągu dnia zdarzało się, że miałem po trzy treningi dziennie. Jak na swój wiek byłem bardzo wyrośnięty. Wiele meczów zagrałem ze starszymi kolegami z drużyny.

Wiosną w 2014 roku, trafiłeś do Akademii Lecha Poznań, następnie wspomagałeś druga drużynę Lecha. Powiedz, co Akademia dała Tobie, jako młodemu piłkarzowi i jak oceniasz szkolenie dzieci i młodzieży w tej Akademii?
– Moje przejście do Akademii Lecha to przede wszystkim zasługa trenera Andrzeja Dawidziuka oraz skauta Tadeusza Jarosa. W Akademii Lecha poziom obiektów, jakości zajęć, wiedzy oraz warsztatu trenerów stoi na bardzo wysokim poziomie. Odnosząc się jeszcze do tego w Akademii miałem przyjemność pracy ze świetnymi specjalistami od treningu bramkarskiego. Oprócz wcześniej wymienionego trenera Dawidziuka byli to również : Dominik Kubiak, Zbigniew Pleśnierowicz, Grzegorz Kuźniak oraz Michał Przybył. Uważam, że gdybym nie dołączył do Akademii to na pewno nie byłbym w miejscu, w którym teraz jestem. Mam nadzieję, że to dopiero początek czegoś pięknego.

Grasz w Lechu Poznań, jak Ci się tutaj gra i trenuje?
– W Lechu czuję się bardzo dobrze, ale moim celem jest gra w pierwszym zespole tego klubu. Organizacja stoi na bardzo wysokim poziomie.

Zawsze chciałeś grać na pozycji bramkarza, czy brałeś też pod uwagę inną pozycję, jeśli tak to jaką?
– Od zawsze grałem na pozycji bramkarza i to było moje marzenie (uśmiech!).

W 2018 roku, zostałeś wypożyczony do Puszczy Niepołomice, co dał Ci ten czas spędzony w tym klubie, czego nowego się tam nauczyłeś?
– Wypożyczenie do Puszczy to nieocenione doświadczenie i wejście na prawdziwy, seniorski poziom. Poznałem tam świetnych ludzi, a także rozegrałem wiele meczów. Ta gra była najważniejsza.

Niedługo minie rok, od Mistrzostwach Świata U-20, które odbyły się w Polsce. Jak dziś z perspektywy czasu wspominasz ten turniej?
– Mistrzostwa Świata to było również jedno z ciekawszych doświadczeń w mojej przygodzie z piłką. Nieoceniona nauka, z której wyniosłem wiele przemyśleń. Szkoda, że nie udało się zagrać na takiej imprezie.

Jak wspominasz współpracę z trenerem Jackiem Magierą i na co trener Magiera zwraca najczęściej uwagę podczas treningów?
– Trener Magiera to świetny fachowiec. Zwraca uwagę na detale, a warsztat i metodyka jego pracy stoją na bardzo wysokim poziomie.

Masz jakiegoś sportowego idola, kogoś kogo grę lubisz podpatrywać?
– Ulubionego zawodnika nie mam, ale staram się spoglądać na najlepszych (uśmiech!).

Jakie jest Twoje największe marzenie?
– Marzeniem jest to, aby zdrowie dopisywało. Jeśli chodzi o sport to chciałbym zagrać w Premier League.

I na koniec jak wyglądają Twoje treningi w czasie pandemii?
– Trenujemy już w dużych grupach i przygotowujemy się do startu rozgrywek.

Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas. Na koniec możesz pozdrowić naszych czytelników i dodać coś od siebie.
– Również bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników oraz zapraszam na mecze Lecha Poznań, oczywiście jak wszystko wróci do normy. Życzę Wam dużo, dużo zdrowia.

Z Miłoszem Mleczko rozmawiała: Justyna Borowiecka.

Poprzedni artykułWierzenia, obyczaje i kultury Azji
Następny artykułPożegnanie Eugeniusz Kabatca (1930-2020)
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here