Media o wygranej w ogólnopolskim konkursie EPL (cz. 1)

0

O mojej wygranej w ogólnopolskim konkursie EPL "Na co przeznaczyć unijne pieniądze" zrobiło się dość głośno w Internecie. Wiele portali i prywatnych stron opublikowało informację o konkursie i jego laureatach. Poniżej przedstawiam pierwszą część witryn (wraz z wybranymi cytatami), które napisały o wynikach konkursu Europejskiej Partii Ludowej. Wkrótce zamieszczę kolejne strony:

 

  • Portal Konstantynowa Łódzkiego 43bis.media.pl opublikował 28.03.2012 artykuł pt. "Staż w Brukseli"

Łodzianin Paweł Rogaliński, który w konkursie Europejskiej Partii Ludowej wygrał trzymiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim  wyjeżdża zaraz po Świętach Wielkanocnych do Brukseli. Nasza redakcja wsparła na swoich łamach nagrodzony esej Pawła Rogalińskiego, studenta Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzymaliśmy za to podziękowanie.
Na zdj. uroczyste wręczenie nagród, Warszawa
Źródło: http://www.43bis.media.pl/wiadomosci,5480,0,1,staz-w-brukseli,konstantynow-lodzki,wiadomosci.html

  • 23.02.2012 na witrynie europosłanki Joanny Skrzydlewskiej pojawił się tekst o tytule: "Konkurs grupy EPL rozstrzygnięty"

Paweł Rogaliński z Uniwersytetu Łódzkiego wygrał drugą edycję konkursu “Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze?”, organizowanym przez Grupę EPL. W nagrodę wyjedzie na miesiąc do Parlamentu Europejskiego – będzie stażystą w sekretariacie Grupy EPL.

Laureaci dwóch kolejnych miejsc: Kamil Szydłowski i Kacper Sacharczuk wspólnie z Pawłem Rogalińskim zaprezentują swoje prace konkursowe przed Januszem Lewandowskim, Komisarzem Unii Europejskiej ds. budżetu.

To nie koniec nagród w konkursie. Autorzy 10 najlepszych prac: Paweł Rogaliński, Kamil Szydłowski, Kacper Sacharczuk, Alicja Kobiałka, Paulina Pieniak, Łukasz Żabski, Tomek Sajewski, Zosia Woźniak, Artur Wieczorek i Maciej Żukowski zjedzą uroczysty obiad z prof. Jerzym Buzkiem i jurorami konkursu wśród których była także Joanna Skrzydlewska.

Konkurs był adresowany do maturzystów, studentów i absolwentów wyższych uczelni, którzy mieli przedstawić – w dowolnej formie – własny pomysł na wydatkowanie unijnych funduszy. Łącznie nadesłano 62 prace, a konkursowe jury złożone z eurodeputowanych z Grupy EPL wyłoniło 15 najciekawszych. Czołowa dziesiątkę wyłonili już internauci oddający głosy na specjalnej platformie.

Źródło: http://www.joannaskrzydlewska.pl/2012/02/konkurs-grupy-epl-rozstrzygniety/

  • 27.02.2012 Wirtualny Zgierz.pl zamieścił obszerny tekst pt. "Paweł wyjeżdża na staż do Brukseli"

Paweł Rogaliński, łódzki dziennikarz, bloger zaraz po świętach wyjeżdża na 3-mięsięczny staż do Brukseli. Staż jest nagrodą ufundowaną przez Europejską Partię Ludową. W grudniu lokalne media z województwa, w tym nasz portal, zaangażowały się wwsparcie dla Pawła. Aby wygrać, jego praca musiała zdobyć jak najwięcej głosów. Udało się.  

23 marca laureaci II edycji konkursu "Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze" podczas uroczystego obiadu w Warszawie przedstawili swoje koncepcje byłemu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Profesorowi Jerzemu Buzkowi oraz europosłowi Rafałowi Trzaskowskiemu. (…)

Źródło: http://www.wirtualnyzgierz.pl/aktualnosci/2452

  •  27.03.2012 największe polonijne czasopismo w USA "Magazyn Polonia" pogratulowało mi zwycięstwa w konkursie EPL w artykule pt. "Grupa EPL dyskutuje ze studentami o unijnym budżecie":

Innowacyjna gospodarka, przemyślana polityka komunikacyjna, bezpieczeństwo, rozwój miast i regionów, poprawa sytuacji na kolei, nauka języków obcych na obszarach wiejskich, zwalczanie bezrobocia wśród absolwentów – to zagadnienia, które młodzi Polacy chcieliby finansować z funduszy unijnych. Najbardziej jednak podobają się pomysły młodego dziennikarza „Magazynu Polonia” – Pawła Rogalińskiego. (…)

Na konkurs wpłynęły eseje, prezentacje i filmy z całej Polski. Na 15 najlepszych prac wybranych przez jury w specjalnie stworzonej aplikacji na Facebooku głosowali internauci, niemal 8300 osób. Zwycięski esej Pawła Rogalińskiego, studenta Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymał 2182 głosy. W nagrodę Paweł odbędzie trzymiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim i razem z laureatami II i III m-ca Kamilem Szydłowskim i Kacprem Sacharczukiem z Uniwersytetu Warszawskiego, swój pomysł na finanse UE przedstawi Januszowi Lewandowskiemu, Komisarzowi ds. budżetu.  (…)

Źródło: http://www.magazynpolonia.com/artykul/biznes,grupa-epl-dyskutuje-ze-studentami-o-unijnym-budzecie,4f7243dff371b

  • 21.12.2011 na witrynie europosłanki Sidonii Jędrzejewskiej powił się wpis pt. "Rozstrzygnięcie konkursu EPL":

Znamy zwycięzców naszego konkursu „Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze?”, w jury którego zasiadała posłanka Sidonia Jędrzejewska. Zgodnie z wynikami głosowania przeprowadzonego na platformie internetowej oraz na podstawie regulaminu konkursu, zaproszenie na uroczysty obiad z prof. Jerzym Buzkiem i członkami jury otrzymają:

Paweł Rogaliński, Kamil Szydłowski, Kacper Sacharczuk, Alicja Kobiałka, Paulina Pieniak, Łukasz Żabski, Tomasz Sajewski, Zofia Woźniak, Artur Wieczorek, Maciej Żuk.

Miesięczny płatny staż w sekretariacie Grupy EPL w Brukseli wygrał Paweł Rogaliński. Dodatkowo, Paweł Rogaliński, Kamil Szydłowski i Kacper Sacharczuk zaprezentują swoje projekty przed Komisarzem UE ds. budżetu, Januszem Lewandowskim w trakcie wizyty studyjnej w Brukseli. Serdecznie gratulujemy!

Źródło: http://sidonia.pl/index.php?id=news_xii11

  • 21.10.2011 oficjalna strona grupy EPL (EPP) zamieściła informację pn. "Znamy zwycięzców naszego konkursu":


Zgodnie z wynikami głosowania przeprowadzonego na platformie internetowej oraz na podstawie regulaminu konkursu, zaproszenie na uroczysty obiad z prof. Jerzym Buzkiem i członkami jury otrzymają: Paweł Rogaliński, Kamil Szydłowski, Kacper Sacharczuk, Alicja Kobiałka, Paulina Pieniak, Łukasz Żabski, Tomasz Sajewski, Zofia Woźniak, Artur Wieczorek, Maciej Żuk.

Miesięczny płatny staż w sekretariacie Grupy EPL w Brukseli wygrał Paweł Rogaliński. Dodatkowo, Paweł Rogaliński, Kamil Szydłowski i Kacper Sacharczuk zaprezentują swoje projekty przed Komisarzem UE ds. budżetu, Januszem Lewandowskim w trakcie wizyty studyjnej w Brukseli.

Źródło: http://www.poland-epp.eu/kultura,224,konkurs_dla_studentow____grupa_epl_rozmawia_ze_studentami_moja_ue_w_2020_roku___/pl

  •  29.03.2012 portal Podlasie24.pl, wpierający w konkursie mojego konkurenta z Uniwersytetu Warszawskiego, opublikował informacje o wynikach konkursu pt. "Łukowianin na spotkaniu z Jerzym Buzkiem":

(…) Laureaci opisali te koncepcje najpierw w swoich pracach, które przesłali na II edycję konkursu „Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze”. Na konkurs wpłynęły eseje, prezentacje i filmy z całej Polski. Na 15 najlepszych prac wybranych przez jury w specjalnie stworzonej aplikacji na Facebooku głosowali internauci. Zwycięski esej Pawła Rogalińskiego, studenta Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymał ponad dwa tysiące głosów. Nagrodą dla niego będzie trzymiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim. Natomiast Kacper Sacharczuk z Łukowa, który zajął ostatecznie trzecie miejsce, razem z Kamilem Szydłowskim zdobywcą drugiego miejsca, przedstawi swój pomysł na unijne finanse Januszowi Lewandowskiemu, Komisarzowi ds. budżetu. Spotkanie to odbędzie się w Brukseli. Kacper Sacharczuk z Łukowa przedstawi swój pomysł na utworzenie Europejskich Sił Szybkiego Reagowania. (…)

Źródło: http://podlasie24.pl/wiadomosci/lukow/lukowianin-na-spotkaniu-z-jerzym-buzkiem-9c75.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here