Media o wygranej, o mnie i o blogu (cz. 2)

2

Poniżej przedstawiam kolejną część portali informujących o wygranej w konkursie Europejskiej Partii Ludowej, a także o mnie i o blogu. Poprzednio przedstawiłem witryny regionalne, polonijne a także strony europosłów. Dziś zamieszczam portale uniwersytetów, organizacji, polityków i inne.

  • 27.03.2012 Uniwersytet w Białymstoku zamieścił informację o wynikach konkursu grupy EPL w Parlamencie Europejskim:

Na konkurs wpłynęły eseje, prezentacje i filmy z całej Polski. Na 15 najlepszych prac wybranych przez jury w specjalnie stworzonej aplikacji na Facebooku głosowali internauci, niemal 8300 osób. Zwycięski esej Pawła Rogalińskiego, studenta Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymał 2182 głosy. W nagrodę Paweł odbędzie trzymiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim i razem z laureatami II i III m-ca Kamilem Szydłowskim i Kacprem Sacharczukiem z Uniwersytetu Warszawskiego, swój pomysł na finanse UE przedstawi Januszowi Lewandowskiemu, Komisarzowi ds. budżetu.
 
Najlepsze prace zostały wydane w pokonkursowej publikacji, we wstępie do której Joseph Daul, Przewodniczący Grupy EPL napisał „Dla Grupy EPL, która wyznaje te same wartości, co Robert Schuman, Konrad Adenauer i Alcide de Gasperi – autorzy podwalin dla dzisiejszej Unii, budżet to środki dla realizacji najważniejszych priorytetów. Cieszy mnie, iż mogliśmy na nie spojrzeć oczami młodych ludzi. Razem mamy większą szansę zbudować Europę bezpieczną, solidarną i bogatą – zarówno w wymiarze materialnym, jak i kulturowym.”

Źródło: http://www.uwb.edu.pl/absolwenci.php?p=640

  •  27.03.2012 Uniwersytet Warszawski również zamieścił informację o wygranej w konkursie EPL:

23 marca laureaci II edycji konkursu "Grupa EPL rozmawia ze studentami: Na co przeznaczyć unijne pieniądze" przedstawili swoje koncepcje byłemu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego prof. Jerzemu Buzkowi oraz europosłowi Rafałowi Trzaskowskiemu. Wśród laureatów znaleźli się Kamil Szydłowski i Kacper Sacharczuk z naszej uczelni.

Konkurs jest formą dialogu Grupy Europejskiej Partii Ludowej – największej frakcji w Parlamencie Europejskim – z młodymi ludźmi. – Tym razem chcieliśmy poznać zdanie młodych Polaków na temat finansów UE. Zaprosiliśmy ich do przedstawienia własnej koncepcji wykorzystania unijnych funduszy i jak zwykle nie zawiedli – mówi Marcin Trojanowski, dyrektor Biura Zewnętrznego Grupy EPL w Warszawie. (…)

Grupa Europejskiej Partii Ludowej jest najbardziej wpływową i od przeszło 10 lat najliczniejszą frakcją w Parlamencie Europejskim. Obecnie liczy 271 członków i składa się z 26 delegacji narodowych. Polska reprezentacja, w skład której wchodzą europosłowie PO i PSL, jest czwartą największą delegacją narodową w grupie, co przekłada się na odpowiedni zakres wpływów. Przewodniczącym grupy jest Joseph Daul.

Źródło: http://www.uw.edu.pl/sukcesy/2012/grupa_EPL.html

 

  •  12.11.2011 minister Jarosław Duda zamieścił na swojej stronie wywiad, który z nim przeprowadziłem.

Nie ma lepszego miejsca na dyskusję o najistotniejszych problemach społecznych niż obrady okrągłego stołu UE w Brukseli. To właśnie tam Paweł Rogaliński przeprowadza wywiad z Jarosławem Dudą, sekretarzem stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: http://www.duda.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=24:rogaliski&catid=8:artukuy-prasowe

 

  • Portal "Polska Patrzy" zamieścił na swojej witrynie 7 najciekawszych jego zdaniem stron w Internecie. Cieszy mnie, że www.przegladdziennikarski.pl znalazło się wśród nich.

www.przegladdziennikarski.pl – Blog dziennikarski Pawła Rogalińskiego, który został nagradzany niejednokrotnie.

Źródło: http://www.polskapatrzy.pl/p/ciekawe-strony_20.html

 

  •  16.03.2012 portal "Nowy Ekran" opublikował wpis pt. "Janusz Korwin Mikke: Szczuka pocałowała mnie w rękę". Zacytowano przy tym spory fragment mojego wywiadu z Panią prof. Magdaleną Środą dotyczący feminizmu.

Janusz Korwin-Mikke rozmawia z kobietami w Dzień Kobiet czyli samcza dominacja. Jak widać na zdjęciu nie tylko Korwin może się pochwalić pocałunkiem Kazi … 🙂

– … "Zmieniając temat, jak ocenia Pani działalność znanej feministki, Kazimiery Szczuki, która nie zawaha się pocałować mężczyzny w rękę?

– Nie mam pojęcia jak ma się całowanie kogoś po rękach do działalności feministycznej… Kazia jest cudowną, mądrą kobietą, ogromnie wrażliwą na krzywdę i niesprawiedliwość.Samą Kazię, jak i jej działalność oceniam bardzo wysoko."

 

  • Organizacja pozarządowa w Kamerunie – Studencka Rodzina Dominikańska w Kamerunie "FadoStudent.pl" dodała mój blog do działu "Polecane".

Źródło: http://fadostudent.com/polecamy.html

 

  • 27.03.2012 Akademickie Radio Uniwersyteckie (Uniwersytetu Łódzkiego) poleciło na swoim koncie Facebook moją stronę. Miało to związek z wywiadem, który wcześniej przeprowadzono ze mną na antenie Radia Łódź.

Dotrzymaliśmy słowa, które daliśmy w Radiu Uniwersyteckim. Oto blog Aleksandry Radomskiej… i link do strony Pawła Rogalińskiego.

Źródło: http://www.facebook.com/akademickieradioul

 

  • Podobnie, na portalu Facebook, napisała o mnie organizacja pozarządowa MłodaRP, z którą niegdyś miałem przyjemnosć współpracować.

Nasz współpracownik i znajomy, Paweł Rogaliński – blog dziennikarski, przypomina o naszej zeszłorocznej publikacji. Polecamy!

Źródło: http://www.facebook.com/mlodarp

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here