Mecze towarzyskie reprezentacji Polski z Rosją i Islandią…

0
Reprezentacja Polski. Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione!

Przed rozpoczęciem Euro 2020 – Biało – Czerwoni rozegrają dwa mecze sparingowe z Rosją a kilka dni później z Islandią.

Już za niecałe trzy tygodnie rozpocznie się wielkie futbolowe święto– Mistrzostwa Europy 2020, długo oczekiwane przez kibiców. Euro, które miało odbyć się w minionym roku przez światową pandemię zostało odwołane i przeniesione na 2021 rok.

Przez bardzo długi czas było wiele znaków zapytania, na których stadionach kadra Polski rozegra swoje mecze w fazie grupowej i gdzie będzie znajdowana się ich baza.

Zagramy w Sankt Petersburgu i w Sevilli…

Na początku mecze Biało – Czerwonych miały odbyć się w Dublinie i Bilbao, jednak spotkanie ze Słowacją i Szweją odbędzie się w Sankt Petersburgu natomiast z Hiszpanią zagramy na stadionie w Sevilli.

Pewne jest, że zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 24 maja w Opalenicy, to miejsce wybrał selekcjoner Paulo Sousa. Ten ośrodek jest bardzo dobrze przygotowany do przyjęcia piłkarzy, który we wcześniejszych latach wybrał również poprzedni selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek.

Paulo Sousa, powołał 26-osobową kadrę oraz czterech piłkarzy rezerwowych. Po dwóch meczach sparingowych, 1 czerwca selekcjoner ogłosi ostateczną kadrę, która pojedzie na Euro.

Mecz towarzyski z Rosją i Islandią…

Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu Polscy zagrają z Rosją. To pierwsze spotkanie od rozegranego meczu na Euro 2012 tych zespołów. Wówczas padł remis. Rosja na Mistrzostwach Europy 2020 zagra w grupie B z Danią, Finlandią i Belgią. To z pewnością będzie szczególny mecz dla Grzegorza Krychowiaka, który jest docenianym piłkarzem w lidze rosyjskiej.

Drugim rywalem Polaków będzie Islandia, z którą zagramy w Poznaniu, Islandczycy nie wywalczyli awansu na Euro 2020. Z grupy H awansowała Francja (z pierwszego miejsca) i Turcja (z drugiego).

Biało – Czerwoni pod wodzą Paulo Sousy rozegrali już pierwsze mecze w eliminacji MŚ 2022 z Węgrami (3:3), z wygranym Andorą (3:0) i przegranym z Anglią (2:1). Spotkania te pokazały, że selekcjoner kadry Polski nie boi się różnych rozwiązań i stawia na swoich piłkarzy. Przede wszystkim ufa im i wierzy w nich. To napaja optymizmem przed meczami towarzyskim i rozpoczynającymi się niebawem Mistrzostwami Europy.

Poprzedni artykułBłażej Łukaszewski: „Czarny koń? Polska! Głęboko w to wierzę”. Wywiad
Następny artykułAwans na dyrektora COMUK! Autobiografia Karola Czejarka, cz. 11
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here