Łódź: Dewastacja Radiostacji

2

dewastacja radiostacji  Radiostacja – osiedle w Łodzi znane głównie z rozgłośni Radia Łódź i miasteczka studenckiego Lumumbowo było niegdyś chlubą naszego miasta. Dziś po dawnej świetności tego miejsca pozostało jedynie smutne wspomnienie. Mieszkańcy i okoliczni przechodnie mówią jednym głosem: „to jedno z najbardziej zaniedbanych i brudnych miejsc śródmieścia".

 

– Wybudowanie w tym rejonie nowych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego przyczyniło się dewastacja radiostacjido niemalże całkowitego zniszczenia trawników i połamania drzew. Władze uczelni i miasta mówią, ze są bezradne w obecnej sytuacji oraz, że nie są w stanie zabezpieczyć pewnych elementów miasta przed zniszczeniem – mówi niezadowolony mieszkaniec, pan Maciej. Po chwili dodaje: „właściciele samochodów rozjeździli kilkaset metrów trawników, zniszczyli posadzony wzdłuż ulicy Matejki żywopłot z berberysów, a straż miejska przez miesiące pozwalała na tę dewastację".

24-letni Kamil, korzystający z Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, tłumaczy parkujących na ulicy Matejki studentów: „tu nie ma żadnego parkingu, więc radzimy sobie jak możemy. Ale proszę spojrzeć na nowy wydział prawa – tam jest jeszcze gorzej".

Według relacji mieszkańców, w czasie ubiegłej zimy sądy i straż miejska odmówiły karaniadewastacja radiostacji właścicieli samochodów parkujących na trawnikach, ponieważ obfity śnieg uniemożliwiał postój w wyznaczonych miejscach. Nie byłoby w tym nic oburzającego, gdyby nie fakt, że powstałych rok temu szkód nikt jak dotąd nie usunął. Prócz zniszczonych drzew, krzewów i trawy, na osiedlu nietrudno znaleźć powyrywane barierki, pokrzywione słupki na skrzyżowaniach oraz niezliczonej ilości śmieci na chodnikach.

Elżbieta, 60-letnia mieszkanka osiedla krytykuje obecny stan okolicy: „od kilku lat nie można doprosić się posadzenia nowych drzew wzdłuż ulicy Narutowicza. Nie mówiąc już o innych naprawach". – Nikt nie usuwa szkód wyrządzonych przez chuliganów. Tutaj nie ma gospodarza. – podsumowuje obecną sytuację pan Maciej.

_________________________
MM Moje Miasto Łódź, 19.11.2009.
http://www.mmlodz.pl/7282/2009/11/19/dewastacja-radiostacji?districtChanged=true

2 KOMENTARZE

  1. W najbliższych latach ma dojść do realizacji koncepcji budowy obwodnicy wewnętrznej Łodzi, jej fragment ma przebiegać przez boiska parku 3 maja- to jest tragedia i skandal, jeśli do tego dojdzie to osiedle Radiostacja zamieni się w śmierdzącą spalinami, hałaśliwą kolejną dzielnicę, czy na tym polega dbanie o komfort życia mieszkańców- do życia potrzebujemy …tlenu, a teraz mają zostać wycięte następne drzewa- czy nikt tego nie może powstrzymać?????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here