Lodovica Comello – „Mariposa” – kolorowy motyl, który zachwyca…

0
Fot: Okładka płyty - Lodovica Comello "Mariposa".

Druga płyta w dorobku artystycznym włoskiej piosenkarki i aktorki Lodo Comello „Mariposa”, jest dynamiczna, wesoła i romantyczna.

Lodovica Comello urodziła się 13 kwietnia 1990 roku, we włoskim mieście San Daniele del Friuli. Dorastała w pobliskim Udine, gdzie od najmłodszych lat śpiewała i uczyła się grać na gitarze. Jako jedenastolatka uczyła się również tańczyć. W 2009 roku, zapisała się do Mar Music Arts & Show w Mediolanie, a dwa lata później dostała się do „Il mondo di Patty” jest to włoska wersja argentyńskiego serialu „Patito feo”.

Lodovica największą popularność zdobyła występując w argentyńskim serialu „Violetta”, w którym grała włoszkę Francescę, śpiewała i tańczyła. Serial stał się klasowym hitem, zdobył popularność w całej Ameryce Łacińskiej i Meksyku. Zawitał również do Europy – Hiszpania, Włochy a także do Polski. Fani pokochały przygody Violetty i jej przyjaciół ze Studia 21 jak również Lodovicę Comello.

Ekipa Violetty miała również trasę koncertową po Europie, gdzie występowali śpiewając piosenki z tego serialu.

Lodovica Comello, nagrała w 2013 debiutancką płytę „Universo” (premiera 18.03.2014 r.), która stała się ulubioną płytą nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród dorosłych.

Dwa lata później w 2015 roku, przyszła kolej na drugi album „Mariposa”, krytycy muzyczni uznali tą płytę, jako jedną z najlepszych płyt, biorą po uwagę młodych włoskich wokalistów, którzy w tym czasie nagrywali swoje albumy.

Na płycie „Universo” Lodo śpiewała cover „I only want to be with you”, również na płycie „Mariposa” zaśpiewała cover „We are Family”, włoscy dziennikarze uznali, że piosenka jest zaśpiewana lepiej niż w oryginale.

Lodovica w duecie z Szymonem Chodynieckim…

Lodovica zaprosiła do współpracy Abrahama Mateo, z którym wykonała piosenkę „Sin Usar Palabras”. Oprócz wspomnianego Abrahama Mateo, na płycie zaśpiewała również z Szymonem Chodynieckim tą samą piosenkę tylko wykowanym częściowo w języku polskim (partia Szymona).

O tej współpracy Lodo z Szymonem pisały niemal wszystkie portale internetowe. Do tej piosenki powstał nawet teledysk, który był kręcony w Polsce. A sama Lodovica, była bardzo zadowolona ze współpracy z Szymonem.

Nie tylko podczas trasy koncertowej „Violetty”, Lodovica miała tą przyjemność wystąpić w Polsce, ale również podczas promocji swoich płyt jak również książki „Cała reszta nie ma znaczenia”, która świetnie sprzedała się w Polsce.

Mariposa – włosko – hiszpański motyl…

Lodovica jak sama przyznała bardzo długo wybierała tytuł na swoją drugą płytę, po długich rozmowach z producentem stanęło na tytule „Mariposa”.

„Mariposa” to po hiszpański motyl i ta płyta właśnie taka jest, jak kolorowy motyl. Mocna, energetyczna i z domieszką kilku ballad, które w wykonaniu Lodo świetnie się sprawdzają. Śpiewa na niej w języku hiszpańskim, włoskim i angielskim.

Nad aranżacją i produkcja czuwali Fabio Serri i Daniele Luppino. Do większości piosenek artystka napisała teksty. Zdjęcia w środku okładki wykonała Veronica Ruiz.

Lodovica Comello w jednym z wywiadów powiedziała, że chciałaby być ikoną Rock and roll’a, i z pewnością już niewiele jej brakuje. Jest nie tylko piękną kobietą, ale również utalentowaną wokalistką.


Data premiery: 14.04.2015 r.

Lodovica Comello „Mariposa” – Tracklista:

1. Miamorpende de unhilo
2. Unviaggiointorno al mondo
3. Todo el resto no cuenta
4. Unposto libero
5. Vuelvo
6. Sin usar palabras
7. We Are Family
8. No voy a caer
9. La historia
10. Crazy Love
11. Historiablanca
12. Ci vediamoquando e’ buio
13. Sin usar palabras / Bez słów

Lodovica Comello – Sin usar palabras (Bez slow) (Videoclip) ft. Szymon Chodyniecki

Poprzedni artykułInteresy i sentymenty w stosunkach polsko-amerykańskich
Następny artykułEliminacje ME 2020: Mecz Austria – Polska
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here