Liga Mistrzów: Półfinał: Bayern kontra Real. Przedwczesny finał

0

W Champions League czeka nas starcie w półfinale. Bayern Monachium zagra z Realem Madryt, a Liverpool zmierzy się z Romą. Która z drużyn zagra z finale?

Poprzednia runda w ćwierćfinale tegorocznej Ligi Mistrzów dostarczyła kibicom wielu emocji.

Wielką sensacją zakończył się mecz FC Barcelony z AS Romą. W pierwszym spotkaniu tych zespołów Katalończycy pokonali Rzymian 4:1 (1:0). Awans podopiecznych Ernesto Valverde do półfinału wydawał się niemal pewny. Jednak zawodnicy z Wiecznego Miasta grali do końca. W rewanżu przed własną publicznością zwyciężyli 3:0 (1:0). I tym samym wyeliminowali utytułowaną Barcelonę, która była zdecydowanym faworytem tegorocznej Champions League.
W półfinale AS Roma zagra z angielskim Liverpoolem.

Real Madryt wygrał z Juventusem Turyn…

Równie ciekawa była konfrontacja Realu Madryt z Juventusem Turyn. Wygrane 0:3 (0:1) przez Królewskich spotkanie w Turynie na długo zostanie w pamięci kibiców m.in. za sprawą fantastycznie zdobytej bramki „z przewrotki”, którą popisał się Cristiano Ronaldo. Docenili ja nawet kibice Starej Damy, którzy nagrodzili Portugalczyka gromkimi brawami na stojąco.

Ogromne emocje były również w meczu rewanżowym w Madrycie. Juventus zdołał odrobić bramkowe straty i wydawało się, ze po 90. minutach będzie dogrywka. Stało się jednak inaczej w doliczonym czasie w 98 minucie Cristiano Ronaldo wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę z rzutu karnego. I ta bramka dała awans Realowi do półfinału. Mecz ten zakończył się wynikiem 1:3 (0:2) dla Realu.

Real Madryt w półfinale zagra z Bayernem Monachium. Na początku sezonu, eksperci typowali Real i Bayern w wielkim finale. Los bywa czasem przewrotny i te dwie drużyny złączył już w 1/2 finału.

Bayern Monachium wyeliminował FC Sevilla…

Bawarczycy w ćwierćfinale wyeliminowali FC Sevilla w pierwszym spotkaniu na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, padł wyniki 1:2 (1:1). Bayern niemal od samego początku był faworytem tego ćwierćfinałowego spotkania.

Eksperci typowali, że to właśnie Bawarczycy zawalczą w półfinale. Mimo, że byli faworytami, pierwsi bramki nie strzelili. Pierwszy gol padł w 32. minucie zdobyty przez Pablo Sarabia z Sevilli, gdyby nie samobójczy gol Jesusa Navasa, mecz zakończyłby się remisem 1:1. Thiago w 69. minucie trafił do bramki, co dało prowadzenie Bayernowi w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu tych drużyn.

Mecz rewanżowy w Monachium, zakończył się bezbramkowym wynikiem. Gra głównie opierała się na tym, aby gola nie stracić, obie drużynie nie potrafiły strzelić bramki. Zdobyte gole w pierwszym spotkaniu dały awans Bayernowi do 1/2 finału.

Emocjonująco było również na boiskach angielskich, gdzie w 1/4 finału Liverpool FC zmierzył się z Manchesterem City. Zespoły te, na co dzień grają w Premier League, więc znają swoje mocne i słabe strony. Obywatele, jako ta lepsza drużyna w Lidze angielskiej (w tym sezonie zajmują pierwsze miejsce w tabeli), była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Pierwszy mecz rozegrany w Liverpool, zakończył się pewnym wynikiem The Reds 3:0 (3:0), po bramkach zdobytych przez Mahomeda Salah (w 12’), Alex Oxlade-Chamberlain (w 21’) i Sadio Mané (w 31’).

Rewanżowe spotkanie na Etihad Stadium w Manchesterze, zakończyło się ponownie szczęśliwie dla Liverpoolu 1:2 (1:0). Choć do przerwy Obywatele prowadzili po bramce zdobytej przez Gabriela Jesus (w 3’). Jednak The Reds doprowadzili do wyrównania w 56 minucie – bramkę zdobył Mahomed Salah. A niezawodny Roberto Firmino zdobytym golem w 77 minucie dał Liverpoolowi prowadzenie i awans do półfinału.

Liverpool zagra w półfinale z włoską Romą. Jeśli The Reds awansują do finału, będzie to ogromy sukces. Ostatni Puchar w Lidze Mistrzów ta drużyna zdobyła w 2005 rok. Dziś prowadzona przez Jὕrgena Kloppa, odbudowuje swoja markę na międzynarodowych boiskach.