Jak zarządzać sklepem na Magento?

0

Sklep internetowy Magento to dzisiaj wizytówka profesjonalizmu. Z tak wysokim standardem związane jest jednak kilka drobnych mankamentów, wśród których całkiem istotne jest to, że nauka obsługi wszystkich oferowanych opcji, jest naprawdę mozolna. Czasami, dlatego że nie wiemy od czego zacząć. Dobrze jest więc choć pokrótce zaznajomić się z funkcjami oferowanymi przez moduły Magento, dzięki czemu zarządzanie takim sklepem będzie dużo prostsze.

Poznanie podstawowych funkcji

Wszyscy wiemy, że sklepy na Magento mogą być wypchane tysiącami opcji, ale warto zacząć od tych podstawowych. Do nich trzeba zaliczyć edycję i tworzenie postów. Do tego warto zaznajomić się z przypisywaniem ich do odpowiednich kategorii, co pozwoli na względny ład na stronie. Na początku może wydawać się to trudne, ale dobre opanowanie tagowania usprawni pracę przy implementacji menu, wyszukiwarek oraz modułów sortowania, które są niezbędne w sklepach internetowych Magento.

Analizowanie ruchu sieciowego

Sklepy na Magento dostępne są w każdym zakątku świata, dlatego niezbędne wydaje się posiadanie wiedzy na ten temat. Ruch sieciowy ma to do siebie, że można go śledzić. Pewien problem pojawia się przy wykorzystywaniu VPN, ale ten odsetek użytkowników można zamknąć w granicy dopuszczalnego błędu.

Dlaczego ta analiza jest niezbędna do zarządzania sklepem internetowym Magento? To całkiem proste oraz logiczne, wiedza na przykład na temat tego, że często jesteśmy odwiedzani przez mieszkańców Włoch czy Niemiec, da nam jasną wskazówkę, że warto pomyśleć o wysyłce tam oraz przygotowaniu dodatkowych wersji strony, odpowiednio w języku włoskim i niemieckim.

Moduły obsługi SEO

Jeśli chodzi o Magento, sklepy tam mają pewną przewagę nad konkurencją, ponieważ sama platforma przystosowana jest do obsługi SEO. Jest to system optymalizacji strony internetowej pod algorytmy wyszukiwarek sieciowych. Każdy, kto choć trochę pracował w tej branży, zdaje sobie sprawę jak ważne jest to, na jakiej pozycji znajduje się dany serwis.

Większość osób klika w dwa do pięciu pierwszych linków, a więc sukces naszego sklepu na Magento zależy od tego jak wysoko się znajdziemy. Dobry zarządca musi zadbać o takie szczegóły, ponieważ sukcesem nie jest coś wyprodukować, ale sprzedać za odpowiednią sumę.

Zarządzanie komentarzami

Z jednej strony cenzura w sieci nie jest dobrym zjawiskiem, ale z drugiej – pozostawienie wszystkiego samemu sobie, nie wydaje się być profesjonalnym podejściem. Moduły Magento umożliwiają kontrolę publikowanych przez użytkowników treści. Nie sprowadza się to jednak to tego, że dany komentarz zostanie wyświetlony po naszej zgodzie, bo taka opcja nie jest lubiana przez użytkowników.

W tej platformie można automatycznie odsiewać te komentarze, które według algorytmu nie spełniają pewnych standardów. Zarządzanie tym nie jest trudne, ale nie każdy początkujący zdaje sobie sprawę o jego istnieniu.

Współpraca z bazą danych

Tworzenie kwerend dla wielu programistów to chleb powszedni, ale połączenie tego z całkiem skomplikowaną platformą, wydaje się uciążliwe. Można jednak sprawnie zarządzać połączeniem z bazą danych, co ważne jest w przypadku prób ataku na sklepy internetowe Magento. W dzisiejszych czasach, pomimo ogromnego rozwoju, wziąć nie trudno o przeciążenie serwera, monitorowanie tego, co trafia do bazy danych wydaje się ważne. Zarządzanie takim połączeniem pozwala na wykrycie wzmożonego wysyłania zapytań do bazy, co w niedługim czasie mogłoby ją zapchać.

Tworzenie własnych rozszerzeń

Jeśli chodzi o Magento, sklepy internetowe mają dostęp do całej masy gotowych rozwiązań, z których warto się nauczyć korzystać. Odradzamy jednak całkowite odpłynięcie i implementację wszystkiego, co wydaje się być przydatne. Zwiększy to znacząco ruch sieciowy i spowolni stronę internetową.

Moduły Magento można jednakże rozbudowywać ręcznie, czego opanowanie jest wręcz ukoronowaniem całej nauki zarządzania platformą. Jeśli posiada się już wiedzę na temat tego, jak od wewnątrz działa system, to nauka czegokolwiek nowego, staje się dużo prostsza, a nawet intuicyjna. Zatem nie warto się z tym ociągać i w wolnym czasie próbować swoich sił w tworzeniu własnych rozszerzeń.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here