Czy krem do twarzy można zastąpić maseczką?

1

Pielęgnacja twarzy to temat, który w ostatnich czasach nie traci na swojej popularności. Co rusz pojawiają się nowinki kosmetyczne lub nowe sposoby pielęgnacji cery, które mają sprawić, że nasza skóra będzie prezentować się jeszcze lepiej. Obecnie coraz bardziej popularne stają się maski do twarzy, które możemy pozostawić na swojej skórze np. na noc i zastosować je zamiast kremu. Czy jednak długotrwałe stosowanie takich produktów jest bezpieczne dla naszej skóry? Sprawdź, w jaki sposób stosować maskę i krem do twarzy.

 

Maska jako krem do twarzy

Maska do twarzy to kosmetyk, który stosowany jest przez nas w konkretnym celu. Bardzo popularne są np. maski oczyszczające, które mają służyć pozbyciu się niedoskonałości. Maska do twarzy to kosmetyk o bardzo dużym skoncentrowaniu składników aktywnych, dlatego też większość z tych produktów nie powinna pozostawać na naszej skórze dłużej niż 15-20 minut. 

Istnieją jednak maski nawilżające, odżywcze lub przeciwstarzeniowe, które charakteryzują się gęstą konsystencją przypominającą krem. Często rekomenduje się, aby dla najlepszych rezultatów kosmetyki te pozostawić na skórze do wchłonięcia, a nadmiar wmasować skórę. Dostępne są także maski, które nakładamy na naszą twarz na całą noc. Czy w takim razie maska do twarzy to kosmetyk, który z powodzeniem może zastąpić nam krem do twarzy?

Niestety stosowanie maski do twarzy jako zamiennika kremu do twarzy nie zawsze może mieć pozytywne skutki dla naszej skóry. Duża ilość składników aktywnych, a także sama bogata konsystencja maski mogą sprawić, że nasza skóra będzie zbytnio obciążona. Co więcej, mogą zacząć pojawiać się na niej nawet niedoskonałości. Dlatego też zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie maski do twarzy np. raz lub dwa w tygodniu. 

 

Krem do twarzy – jak wybrać odpowiedni?

Wybór kremu do twarzy tylko z pozoru wydaje się łatwym zadaniem. Z jednej strony możemy wybierać spośród bardzo dużej liczby pozycji – w obecnych czasach rynek kosmetyczny obfituje w kremy do twarzy, które dostosowane są do potrzeb każdej skóry, posiadają określone działanie czy mają zwalczać konkretne problemy. Kupując krem do twarzy, warto przede wszystkim kierować się potrzebami swojej skóry. Co prawda recenzje znajomych mogą okazać się przydatne, jednak nawet najlepszy krem do twarzy zachwalany przez Twoją przyjaciółkę nie zda egzaminu, jeśli nie będzie zawierał tego, czego potrzebuje Twoja skóra.

Zaczynając stosowanie kremu do twarzy, daj mu trochę czasu. Rzadko kiedy zdarza się, że zauważalne efekty ze stosowania danego produktu staną się widoczne już po dwóch czy trzech dniach stosowania. Aby obiektywnie ocenić działanie swojego kremu, powinnaś stosować go przez co najmniej 3 miesiące. Pamiętaj, że Twoja skóra musi mieć odpowiednią ilość czasu na odnowę.

Oprócz tego bądź świadoma tego, że potrzeby Twojej skóry ciągle się zmieniają. Dlatego też np. krem, z którego korzystałaś rok temu, teraz może okazać się po prostu nieskuteczny. Wymagania naszej skóry zmieniają się także w zależności od pory roku, dlatego na to również warto zwrócić uwagę, jeśli planujemy zakup nowego kosmetyku.

 

Krem pod oczy – stosowanie

W przypadku pielęgnacji twarzy nie powinniśmy zapominać o istotnym produkcie, jakim jest krem pod oczy. Niektóre osoby rezygnują z jego zakupu, uważając, że krem do twarzy również sprawdzi się w przypadku okolic oczu. Niestety, postępując w ten sposób, możemy sobie tylko zaszkodzić. Dlaczego? Nasza skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Dlatego aby zapewnić jej jak najlepszą pielęgnację, powinniśmy sięgać po produkt stworzony właśnie dla niej – konsystencja kremów do twarzy zwykle zbytnio obciąża okolice oczu, przez co te wyglądają na zmęczone.

Krem pod oczy powinien być zawsze dobrany do potrzeb naszej skóry. Aby osiągnąć zadowalające nas efekty, ważna jest także jego prawidłowa aplikacja – krem pod oczy nakładamy zawsze na oczyszczoną skórę. Aby nie uszkodzić delikatnej skóry wokół oczu, krem najlepiej nakładać opuszkami palców, delikatnie go wklepując lub wmasować kolistymi ruchami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here