Czy bastiony naszej demokracji przetrwają?

12

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi szybkie działania mające na celu podporządkowanie wszystkiego, co stanie im na drodze do niczym nieskrępowanej władzy. Trybunał Konstytucyjny jest wstępem, czystki w służbach, policji oraz ułaskawienie Kamińskiego są natomiast działaniami mającymi na celu zapewnienie sobie lojalności służb.

Nie mam zamiaru tutaj bronić poprzednich rządów, gdyż i one zawłaszczały sobie Trybunał. Jednak teraz stoimy w obliczu zagrożenia demokracji. Kolejny krok ku temu PiS już zaplanował. Jest nim zmasowany atak na media publiczne i niepubliczne. Drugi Fall Gelb [Fall Gelb – niemiecka ofensywa na Francję w 1940 roku – przyp. P. R.]

Jest tylko kwestią czasu nim PiS zwróci swoją agresję w kierunku mediów, które przecież dla PiSu są zagrożeniem. Kto kontroluje informacje, ten kontroluje wszystko, gdyż są one czymś więcej niż tylko wiadomościami. Są one jednym z najsilniejszych środków oddziaływania na opinię publiczną. Każdy z nas przecież codziennie czyta gazetę, ogląda serwis informacyjny, bądź przegląda serwis internetowy z wiadomościami. I codziennie na ich podstawie wyrabia sobie zdanie na temat polityków i otaczającego nas świata.

„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.” powiedział kiedyś Joseph Goebbels, niemiecki minister propagandy. Już sam ten cytat jest jedną z wielu odpowiedzi na pytanie dotyczące sensu podboju mediów. Mają one bowiem tak duży wpływ na poglądy wielu ludzi na świat, że są zarówno wrogiem polityków żądnych władzy (jeśli będą mówiły głośno o nieprawidłowościach, wytykały błędy itp.), jak też i sojusznikiem (pod warunkiem, że będą służyły celom partii). PiS jest zdolny utrudnić życie niewygodnym dziennikarzom i wykorzystać pozostałe media do szerzenia swojej wizji Polski.

Jeśli uda się zmanipulować masy, to nie będzie żadnym problemem coraz większe ograniczanie swobód obywatelskich, dyskryminowanie mniejszości, umacnianie władzy i wreszcie budowa państwa na wzór państwa węgierskiego pod przywództwem Victora Orbana. A zmanipulować tłum można poprzez regularne, codzienne wpajanie mu swojej ideologii. Czołowi politycy PiS dobrze o tym wiedzą, są gotowi wykorzystać wszystko, co jest możliwe, aby móc zagwarantować sobie pełnię władzy.

Co więcej, podporządkowanie mediów sprawi, że utrudniona zostanie możliwość ujawniania korupcji, a także opisywania wszelkich nieprawidłowości oraz niszczenia wolności, elementarnych zasad demokracji i swobód obywatelskich w Polsce. Partia chce, aby państwo za jej rządów miało absolutne prawo do nadzorowania kształtowania opinii publicznej oraz pełnego decydowania o treściach, które będą dostępne dla ludzi. Jeśli uda im się zmanipulować społeczeństwo, wszczepić w nich swoje wartości – dalekie i od prawa i od sprawiedliwości – to wolność, demokracja, prawa człowieka i swoboda wypowiedzi zostaną zniszczone i niełatwo będzie je odbudować.

12 KOMENTARZE

  1. Czy prawdą jest iż media w Polsce ma Axel Springer I TO W WIĘKSZOŚCI.? I to panu nie przeszkadza?
    Czy to prawda iż zrywanie sejmów ,,liberum veto”-zgodne z ówczesnym prawem szkodziło POLSCE GDYŻ PRZEKUPIENI POSŁOWIE ZRYWALI SEJMY.Czy anarchizowanie życia politycznego służy Ojczyżnie?

  2. Demokracja w Polsce nie jest zagrożona. Ona jest skazana na zagładę. Za rok będziemy mieli PRL – bis. Klika polityczna przejmie kontrolę nad wszystkim i wszystkimi.

  3. Nie zgadzam sie z p Dawidem Wiktorem!

    Czy To Polska jezeli Media sa wykupione przez Niemieckie koncerny, czy To Polska, ze banki i kapital jest wypompowywany do innych krajow! Wlasciwie Polska nie ma nic do powiedzenia w EU, tylko Pani Merkel i Prezydent Francji. Polacy maja dosc lapownictwa i okradania ich. Dlatego wybrali PIS i zmiany. Polacy uwazaja ze te zmiany prowadza ku DEMOKRACJI. Polacy, nie zycza sobie wtracania sie w nie swoje sprawy! Polacy byli doswiadczeni dosc przez cale wieki i sa odpowiedzialni za swoje wybory!
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here