Bundesliga: Rasen Ballsport Leipzig zagra z Herthą Berlin

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 15. kolejce ligi niemieckiej, czeka nas spotkanie na szczycie. Rasen Ballsport Leipzig podejmie Herthę Berlin.

Rasen Ballsport Leipzig to największe zaskoczenie tego sezonu. Beniaminek potrafił nawet wyprzedzić w tabeli „wielki” Bayern Monachium. Przez kilka kolejek utrzymywali się na pozycji lidera.

Po 14. Kolejkach Bawarczycy wrócili na pierwsze miejsce. Nikt nie spodziewał się tego, że zawodnicy z Lipska, będą w tabeli tak wysoko (drugie miejsce, 33 punkty, 10 – zwycięstw, 3 – remisy, 1 – porażka).

Eksperci przed rozpoczęciem sezonu oceniali ten zespół jako przeciętną drużynę, która zajmie miejsce w środku tabeli. Rywalizacja o pierwsze i drugie miejsce w tabeli będzie rozstrzygać się pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund.

Beniaminek – potrafił zaskoczyć…

Rasen Ballsport to najmłodszy klub w Bundeslidze, powstał zaledwie 7 lat temu. Byki ciągle inwestują wielkie pieniądze w rozwój akademii i skautingu młodzieży. To zespół oparty na bardzo młodych piłkarzach, średni wiek nie przekracza 25 lat.

Najstarszym zawodnikiem jest bramkarz Fabio Coltorti, urodził się w 1980 roku.

Działacze podchodzą do tego zespołu bardzo spokojnie, dla nich najważniejsze jest aby ten młody zespół pomału przyzwyczajał się do wielkiej piłki w pierwszej Bundeslidze. W Lipsku działają krok po kroku, klub jest w stanie wyłożyć sporą sumę pieniędzy na szkolenie nowych piłkarzy.

Na razie zatrudnił trenera Ralpha Hasenhὕttla, który przed rokiem z powodzeniem prowadził Ingolstadt.
Niewątpliwie trener jest największą osobowością w klubie. Potrafił w Ingolstadt zmienić oblicze drużyny, której nie wróżono najlepiej. Trener najpierw z nią awansował do niemieckiej ekstraklasy, a potem spokojnie się niej utrzymał. Zespół grał mądrze, potrafił utrzymać się przy piłce i grał wysokim pressingiem. Teraz władze klubowe w Lipsku stawiają na Hasenhὕttla, wierzą w jego trenerskie umiejętności.

Jak na razie jego praca w tym klubie przynosi zamierzony efekt.

Hertha Berlin – to dobry zespół…

Sobotni rywal Lipska – Hertha Berlin, również uważana był za drużynę, która powinna zająć miejsce w połowie tabeli.

Nikt nie dawał jej szans na zajęcia wysokiego trzeciego miejsca (mają już 27 punktów, 8 – zwycięstw, 3 – remisy, 3 – porażki).

Mają dobry zespół, jest wśród nich wielu młodych i utalentowanych zawodników. Trener Pal Dardai już zapowiedział, że będą walczyć o te największe trofea o awans do Ligi Mistrzów i mistrzostw kraju. Oczywiście mistrzostwo kraju to wielkie marzenie każdej z drużyn grającej w Bundeslidze, ale powalczyć z najlepszymi można zawsze.

Pal Dardei to trener, który od 20 lat jest w klubie z Berlina. Najpierw występował jako piłkarz, potem jako trener juniorów, a teraz jest trenerem pierwszego zespołu. Miewał w swojej karierze trenerskiej wzloty i upadku. Kibice go kochają, za wielkie serce jakie wkłada w przygotowanie zespołu.

To zaangażowanie widać w każdym rozegrany meczu. Hertha Berlin to na pewno zespół, który ma bardzo dobrych piłkarzy, jest zdystansowany, zawodnicy dobrze rozumieją się na boisku.

Jedynym drobnym mankamentem jest to, że klub nie wydaje fortuny, na nowych piłkarzy. W Berlinie pod tym względem żyję się skromnie. Klub latem zainwestował pieniądze w Odreja Duda, klub kupił go za 4,2 mln euro z Legii Warszawa.

Eksperci oceniają sobotnie spotkanie na wynik remisowy. Tutaj każdy może wygrać. Ciężko jest obstawić faworyta, który zdobędzie komplet punktów.

O tym, która drużyna będzie wygra, dowiemy się po zakończeniu meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here