Bundesliga: Hoffenheim i Bayer Leverkusen – mają ciekawych napastników…

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W przed ostatniej kolejce ligi niemieckiej ciekawie zapowiada się spotkanie Hoffenheimu z Bayerem Leverkusen.

Przed nami już tylko dwie kolejki do zakończenia sezonu 2021/2022 w Bundeslidze. Tabela wygląda imponująco. Nie ma zaskoczenia jeśli chodzi o pierwsze miejsce, które wywalczyli zawodnicy Bayernu Monachium. Spodziewano się również, że Borussia Dortmund zajmie drugie miejsce.

Pozostałe drużyny to mniej więcej przedstawiają równy poziom, po niektórych nie można było się spodziewać wywalczenia wyższej pozycji w tabeli, a jednak się udało. Do takich drużyn w ostatnim czasie na pewno należeli piłkarze Bayeru Leverkusen i Hoffenheimu. To właśnie oni spotkają się na wspólnej murawie w 33. kolejce ligi niemieckiej.

Hoffenheim ma ciekawych napastników…

To już dwa lata mijają, odkąd klub z Hoffenheimu opuścił Juliana Nagelsmann, na początku trudno było znaleźć kogoś podobnego do Nagelsmanna. Władze klubowe postawili na Sebastiana Hoenessa, który sezon temu wywalczył 11. miejsce w tabeli.

W tym sezonie oczekiwało się jeszcze lepszej pracy, którą dzięki systematyczności i poznaniu swoich piłkarzy osiągnął cel, który był zakładany na początku sezonu. Zdobyli ósmą pozycję z wynikiem 46 punktów.

Warto zwrócić uwagę na napastników w tym klubie. W tym sezonie Ihlas Bebou zdobył już 7 goli (w minionym sezonie 9). Trener postawił na młodego Francuza Georginio Ruttera, który zdobył 7 bramek.

W tym sezonie trochę gorzej radzi sobie Andrej Kramarić, który zdobył 5 goli. To najsłabszy sezon, który rozegrał w Hoffenheimie. W minionym sezonie zdobył 20 bramek (we wcześniejszych 12, 17, 13, 15 i 5 goli). To jednak piłkarz, który dobrze sobie radzi i dobrze czuje się na boiskach Bundesligi. Na pewno warto na niego postawić w kolejnych rozgrywkach. Hoffenheim ma z pewnością interesujących napastników.

Bayer Leverkusen wywalczyli trzecie miejsce w tabeli…

Bayer Leverkusen wywalczył 3. miejsce w tabeli w z wynikiem 55 punktów. Na początku sezonu eksperci oceniali, że Bayer może zając miejsce w pierwszej czwórce jak i poza pierwszą szóstką. Na pewno kibiców ucieszyła pierwsza wersja, która w całości została zrealizowana. Trzecie miejsce to jedno z upragnionych miejsc.

Ostatnią tak wysoką pozycje Aptekarze zanotowali w sezonie 2015/2016. Potem bywało różnie. Najsłabiej radzili sobie sezon później (2016/2017), gdzie zajęli 12. pozycję. W kolejnych sezonach mieścili się już w pierwszej szóstce.

Dla trenera Gerardo Seoane, który prowadzi Bayer od 2021 roku, zajęcie trzeciego miejsca, to na pewno duży sukces. We wcześniejszych latach prowadził BSC Young Boys, w którym był bardzo chwalony.

Aptekarze mają dość zgrany zespół, warto zwrócić uwagę m.in. na Patricka Schicka, który zdobył w tym sezonie 21 bramek (w minionym 9) i zajmuje trzecia pozycję na liście „Króla strzelców” (ma tyle samo bramek co Erling Haaland (z Borussi Dormund). Tych bramek z pewnością miałby więcej, gdyby nie to, że w tym sezonie kilkakrotnie pauzował przez kontuzję. Ósmą pozycję w tej klasyfikacji z Bayeru Leverkusen zajmuje Moussa Diaby, który zanotował 12 bramek (w minionym sezonie 12 razy asystował).

Trener Gerardo Seoane, jest zadowolony z pracy swoich piłkarzy i już przygotowuje się do nowego sezonu.

Spotkanie Hoffenheimu z Bayerem Leverkusen zapowiada się ciekawie, a eksperci oceniają, która drużyna ma szanse zdobyć komplet punktów. Więcej pozytywnych opinii zbierają Aptekarze, ale piłkarze z Hoffenheimu mogą zaskoczyć…

Poprzedni artykułAstoriańscy nobliści w nurtach alternatywnych przypadków
Następny artykułNiskie notowania dwóch ostatnich prezydentów USA
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here