Alvaro Soler – „Mar De Colores” – morze fantastycznych kolorów…

0
Okładka płyty - Alvaro Soler - 'Mar De Colores'.

Druga płyta katalońskiego wokalisty Alvaro Solera „Mar De Colores”, jest przepełniona radosnymi dźwiękami.

Alvaro Soler to kataloński wokalista i gitarzysta. Urodził się w Barcelonie, dorastał w Tokio, a obecnie mieszka i tworzy muzykę w Berlinie i rodzinnej Hiszpanii. Na początku swojej przygody z muzyką śpiewał w różnych językach m.in. angielskim i niemieckim, ale ostatecznie to co najbardziej spodobało się słuchaczom to jego wykonania w języku hiszpańskim.

Alvaro i jego duety…

W lutym 2016 roku wydał swoją debiutancką płytę „Eterno Agosto”, która zachwyciła najpierw rynek europejski a później światowy. Wówczas Alvaro został okrzyknięty jednym z najbardziej utalentowanych młodych muzyków. Współpraca z Jennifer Lopez, ułożyła się na tyle dobrze, że inni muzyce z miłą chęcią chcieli pracować z Alvaro.

W maju 2017 roku, Soler współpracował z Moniką Lewczuk, z którą nagrał singiel „Libre”, piosenka wykonywana w języku hiszpańskim i polskim, podbiła serca słuchaczy i była tego lata najczęściej graną piosenką w rozgłośniach radiowych. Znalazła się również na płycie „Eterno Agosto – Reedycja”.

Debiutancki album „Eterno Agosto” zdobył ponad 30 złotych, platynowych i diamentowych płyt na całym świecie.

Alvaro odwiedził Polskę, podczas swoich koncertów. Polska publiczność przyjęła go bardzo serdecznie, sam Alvaro w wywiadach bardzo ciepło wypowiadał się o polskich fanach.

„Mar De Colores” – taneczna płyta…

Druga płyta Alvaro – „Mar De Colores”, która premierę miała 7 września 2018 roku, okazała się kolejną znakomitą składanką. Album jest przepełniony radosnymi dźwiękami. Niemal od samego początku stał się najczęściej kupowaną płytą w Polsce i w całej Europie, na przełomie września i października. I do tej pory jest jedną z najlepiej sprzedających się hiszpańskich płyt.

Artysta zaprosił do współpracy Nico Santosem, Birdy oraz Maitre Gims. Jego piosenki są chwytliwe i okraszone ciepłymi dźwiękami. Alvaro umiejętnie włączy pop, folk, hip hop oraz elementy world music i muzyki orkiestrowej.
Na płycie można usłyszeć piosenkę „La Cintura”, w wersji akustycznej jak również w wersji Latin Remix’, w której gościnnie zaśpiewali Tini i Flo Rida.

Gitara i pianino oraz inne instrumenty mocno wyczuwalne na tej płycie, które dodają smaczku każdej piosence.

Niewątpliwie Alvaro Soler od pierwszej płyty bardziej dojrzał, to słychać w każdym dźwięku jak i w głosie, który zmienił się na lepsze. Nie warto wyróżniać każdej z osobna piosenki bo każda mogłaby się stać hitem.


Data premiery: 7.09.2018 r.


Alvaro Soler –„Mar De Colores” – Tracklista:
1. La Cintura
2. Histerico
3. Te Quiero Lento
4. Ella
5. Puebla
6. Au Au Au
7. Fuego’
8. Veneno
9. Bonita
10. No Te Vayas
11. Nio Perdido
12. Yo Contigo, Tu Conmigo – The Gong Gong Song / El …
13. La Cintura – Latin Remix’
14. Let It All Go’

Alvaro Soler – La Cintura (Video Oficial)
https://www.youtube.com/watch?v=Eg4LUvUjUWI

Alvaro Soler – Libre ft. Monika Lewczuk (Video Oficial)
https://www.youtube.com/watch?v=ibRl5BKpzfg

Poprzedni artykułSt. sierżant Brzoza i szeregowy Mrówka „na służbie” (kolejny fragment książki „Złapcie go!” J. Chruślińskiego)
Następny artykuł„Polski nie oddamy. Władze NRD wobec wydarzeń w PRL 1980-1981” (recenzja książki)
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here