Rafał Blechacz i Bomsori Kim – „Faure, Debussy, Szymanowski, Chopin”. Nadzwyczajny duet…

0
Fot: Okładka płyty - Rafał Blechacz i Bomsori Kim - „Faure, Debussy, Szymanowski, Chopin”.

Jedne z najlepszych utworów muzyki klasycznej zebrane na jednej płycie. Fantastycznie wykonane przez Rafała Blechacza i Bomsori Kim.

Już dużo wcześniej mówiło się o tym, że Rafał Blechacz i Bomsori Kim nagrają wspólnie album. I oto jest „Faure, Debussy, Szymanowski, Chopin” – to połączenie muzyki kompozytorów polskich i francuskich.

Nadzwyczajny duet…

Rafał Blechacz jest znany polskiej i nie tylko polskiej publiczności za sprawą konkursu Chopinowskiego, którego był zwycięzcą w październiku 2005 roku. Liczy na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród.

Natomiast Bomsori Kim to młoda skrzypaczka, która szturmem wchodzi na muzyczny rynek, a album nagrany z Rafałem Blechaczem z pewnością będzie dla niej jeszcze większą promocją. Choć Bomsori Kim ma już na swoim koncie kilka wyróżnień na międzynarodowych konkurach m.in. w Monachium.

Jest utalentowaną skrzypaczką, cienioną przez kompozytorów. Połączenie pianisty i skrzypaczki dało efekt fantastycznej płyty. Rafał podczas współpracy z Bomsori Kim, oceniał ją bardzo dobrze mówiąc, że jest dla niego numerem jeden jeśli chodzi o wiolinistki. 

Wyborne utwory…

Album składa się z jedenastu utworów. Znalazło się na nim sześć utworów Allegro – płytę rozpoczyna utwór „Allegro Molto”, następnie można posłuchać „Allegro Vivo” – to numer 3 – bardziej skoczne w porównaniu do numer 5 „Allegro Vivo” – które jest bardziej dostojne.
Następnie “Allegro Moderato, Patetico” (nr.8) i „Allegro Molto, Quasi Presto” (nr. 10).

Słuchacze doceniają oczywiście całą płytę, ale najbardziej polecanym utworem jest nr 4. to „Allegro Quasi Presto”. Jeden z najbardziej radosnych utworów na tej płycie jest wytworny i promienny.

Utwory na płycie są selektywnie poukładane, od numeru 1 do 4 to kompozycję Gabriela Fauré: Sonata No. 1 in A major for violin and piano, op. 13 (1875/76).

Od 5 do 7 to Claude Debussy: Sonata in G minor for violin and piano (1917), L.148 / * L.140. Natomiast od 8 do 10 to dzieło Karola Szymanowskiego: Sonata in d minor for violin and piano, op. 9 (1904).

Album kończy utwór Fryderyka Chopin: Nocturne No. 20 in C sharp minor (1830).
Słuchacze chcieliby, aby na płycie znalazło się więcej utworów Fryderyka Chopina, którego utwory świetnie wykonuje Rafał Blechacz. O Rafale mówią nawet, że jest do niego dość podobny, jego prezentacja i ruchy przy fortepianie są dostojne i wytworne.

Publiczność doceniła ten album i jego twórców mówiąc, że jest to duet nadzwyczajny i że powinien kontynuować pracę przy kolejnych muzycznych projektach.

Premiera płyty: 25.01.2019 r.

Rafał Blechacz i Bomsori Kim – „Faure, Debussy, Szymanowski, Chopin” – Tracklista:

Gabriel Fauré: Sonata No. 1 in A major for violin and piano, op. 13 (1875/76)
1. Allegro molto
2. Andante
3. Allegro vivo
4. Allegro quasi presto

Claude Debussy: Sonata in G minor for violin and piano (1917), L.148 / * L.140
5. Allegro vivo
6. Intermède: Fantasque et léger
7. Finale: Très animé

Karol Szymanowski: Sonata in d minor for violin and piano, op. 9 (1904)
8. Allegro moderato, patetico
9. Andantino tranquillo
10. Allegro molto, quasi presto
11. Frédéric Chopin: Nocturne No. 20 in C sharp minor (1830), arr. by Milstein


Rafał Blechacz & Bomsori Kim – Szymanowski: Violin Sonata in D Minor, Op. 9: III. Finale

Poprzedni artykułSzeregowy Wojtek Niedźwiedź
Następny artykułPolski rywal Ala Capone
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here