Z pałacu Chojnata do Parlamentu Europejskiego

0

Edward DwurnikPałac Chojnata w Białej Rawskiej od pięciu lat organizuje uroczyste celebracje Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Z tej okazji w Parlamencie Europejskim została otwarta wystawa prezentująca dorobek tych niezwykłych wydarzeń.

Dzisiaj miało miejsce otwarcie wystawy z okazji dziesiątej już celebracji Prezydencji w Radzie UE, odbywającej się co pół roku w Pałacu Chojnata k/ Białej Rawskiej. Podczas wydarzenia odwiedzający mieli okazję podziwiać liczne zdjęcia, plansze i obrazy, a także wymienić się poglądami na temat historii i przyszłości Unii Europejskiej.

Wystawa jest współorganizowana m.in. przez Panią poseł Joannę Skrzydlewską (PO) oraz Panią kwestor Lidię Geringer de Oedenberg. Inicjatywę znacznie wsparli: Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, Starosta Rawy Mazowieckiej Józef Matysiak oraz właściciel Pałacu Chojnata Krzysztof Malarecki. Podczas wydarzenia swoją mowę wygłosił m.in. były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek czy eurodeputowany z Litwy Vytautas Landsbergis.

– Ta wystawa z jednej strony ma na celu przypomnieć poprzednie prezydencje w Radzie Unii Europejskiej, z drugiej zaś jest to wspaniała okazja do międzynarodowej promocji Polski i walorów regionu łódzkiego. Wreszcie, jest to spotkanie z politykami, samorządowcami i przedsiębiorcami, podczas którego można podziwiać obrazy stolic państw kolejnych prezydencji wybitnego malarza Edwarda Dwurnika – powiedziała Joanna Skrzydlewska, poseł do Parlamentu Europejskiego z Łodzi.

Wystawa została otwarta dzisiaj po południu i będzie dostępna w PE przez cały tydzień.

Czas i miejsce: 17 września 2013, godz. 18.30, sala Yehudi Menuhin, PE, Bruksela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here