Scharnaval – karnawał w dzielnicy Schaerbeek w Brukseli

0
284

ScharnavalScharnaval to karnawał dzielnicy Schaerbeek w Brukseli. Każdego roku odbywa się tu pochód o długości 5,2 km, który gromadzi ponad 20 000 widzów. Podczas Scharnaval ulicami miasta maszerują fantazyjnie przebrani tancerze, przedstawiciele folkloru Schaerbeek (m.in. grupy związane z Pogge Fous du Roi, Garde des Princes, Zwanzeurs itp.), Brukseli (Meyboom) i Belgii (pochodzący ze wszystkich regionów Belgii).

W pochodzie biorą udział również liczne szkoły i stowarzyszenia a nawet przedstawiciele administracji miejskiej. Scharnaval jest więc dobrą okazją do promocji różnorodności i utrzymywania tradycji zapoczątkowanej wiele lat temu. Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmiku z tego wydarzenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdjęcia z Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, 02.2014
Następny artykułWystawa promująca Łódź w Palramencie Europejskim, Bruksela 03.2014
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here