Rasen Ballsport Leipzig – gra efektownie…

0

Runda wiosenna w Bundeslidze trwa w najlepsze, jedni zdobywają punkty inne zespoły je tracą. Do końca sezonu pozostało 12 kolejek. O miano najlepszej drużyny w lidze niemieckiej walczy 18 zespołów, ale tylko jedna z nich 20. maja zdobędzie Puchar kraju.

Do zdobycia mistrzostwa Niemiec, ma najbliżej Bayern Monachium, który lideruje w tabeli z wynikiem 53. punktów (16 – zwycięstw, 5 – remisów, 1 – porażka), oraz jego tegoroczny rywal – beniaminek Rasen Ballsport Leipzig (drugie miejsce, 48 punktów, 15 – zwycięstw, 3 – remisy, 4 – porażki).

Punktacja nie jest duża i tutaj wszystko się może zmienić. Bawarczycy są już pewniejsi zwycięstwa, ale piłkarze z Lipska nie odpuszczają. W 22. kolejce efektowanie wygrali z FC Kӧln 3:1 (2:0). Natomiast Bayern pokazał klasę i w tej kolejce wygrał aż 8:0 (3:0) ze słabym Hamburgerem SV.

Dirk Schuster – potrzebuje czasu…

W piątek 3 marca, Rasen zmierzy się z Augsburgiem. Były trener Augsburga Markus Weinzierl wykonał ogromną pracę w tym zespole. Jego następcą stał się Dirk Schuster, który będzie potrzebował więcej czasu na prace z nowymi zawodnikami. W poprzednim klubie w Darmstadt, był uznawany za jednego z lepszych trenerów, który tak zbudował drużynę, że awansowali z trzeciej do pierwszej ligi i co oczywiście było najważniejsze utrzymali się w tej najlepszej piłkarskiej niemieckiej elicie. Prowadził drużynę w angielskim stylu, miał spory wpływ na decydowanie o transferach w klubie. Zbudował wokół siebie prestiż o jakim każdy trener marzy.

W Augsburgu będzie miał szanse pokazać swoje umiejętności z dużo lepszymi zawodnikami.

Na początku sezonu nikt nie zakładał, że będzie to jakaś znacząca drużyna, przecież każdy trener potrzebuje czasu, aby poznać swoich piłkarzy. Tak też jest w przypadku Schustera. Mówione było, że to drużyna, która będzie walczy o utrzymanie. Jak na razie zajmuje 13. miejsce w tabeli, z wynikiem 27. punktów (7 – zwycięstw, 6 – remisów, 9 – porażek). Raczej powinna się utrzymać, a w następnym sezonie powalczyć o lepszy wynik.

Rasen gra efektownie…

Rasen od pewnego czasu grają podobnym stylem i składem, który nieznacznie się zmienia. Zespół w 2. Bundeslidze miał czas aby się lepiej poznać i dotrzeć, przez co wydaje się być stabilniejszy. Byki są najmłodszą drużyna w Bundeslidze, liczą dopiero 7 lat. Młody, pełen werwy zespół, który zaskakuje z meczu na mecz. Nikt nie spodziewał się, że beniaminek może aż tak zaskoczyć. Aktualnie wywalczyli drugie miejsce, a nawet udało się na kilka kolejek zająć pierwsze miejsce, pokonując Bayern Monachium.

Gdyby Bykom udało się wygrać całą ligę, byłby to największy sukces w historii całej Bundesligi. Jednak zajęcie drugiego miejsca jest już uznawane za ogromny sukces tego zespołu.

Eksperci zastanawiają się nad tym co zespół pokaże w nowym sezonie, jeśli potrafi tak grać w tym sezonie, to jaką zmianę przejdzie latem?

Klub inwestuje w nowych piłkarzy, więc na pewno do zespołu dołączą nowi, młodzi i utalentowani gracze. Droga do Rasen Ballsport Leipzig stoi otworem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here