Premier League: Tottenham Hotspur – m.in. tegoroczni faworyci Premier League…

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 1. kolejce ligi angielskiej powracający do najwyższej klasy rozgrywek Newcastle United zagra z Tottenhamem Hotspur.

Uczniowie w sierpniu mają jeszcze wakacje, ale dla piłkarzy okres odpoczynku dobiegł już końca. Teraz pora rozpocząć nowy sezon 2017/2018 w Premier League. W okresie wakacyjnym wiele działo się w okienkach transferowych praktycznie w każdym klubie. Jedni przychodzili, drudzy żegnali się z klubem.

Najciekawiej w pierwszej kolejce ligi angielskiej zapowiada się spotkanie Newcastle United z Tottenhamem Hotspur.

Newcastle United – wraca do pierwszej ligi!…

Newcastle wraca po rocznej przerwie do najwyższej klasy rozgrywek w Premier League. Natomiast jego niedzielny rywal Tottenahm Hotspur, który w ubiegłym sezonie zajął drugie miejsce w tabeli, jest jeszcze bardziej zmotywowany przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Tak naprawdę tylko Tottenham najbardziej zagroził w tabeli mistrzowi Anglii – Chelsea Londyn. W minimalnej punktacji Koguty zajęły drugie miejsce (Tottenham 86 punktów, Chelsea 93 punkty).

Tottenham Hotspur – m.in. tegoroczni faworyci Premier League…

Eksperci typują, że Koguty również w tym sezonie będę walczyć o najwyższe miejsce w tabeli. Wicemistrzostwo dodało Tottenhamowi ogromnych skrzydeł. Nie poczynili wielkich zmian w ostatnim oknie transferowym. Zresztą jest to jedna z niewielu drużyn w Premier League, która nie kupuje hurtowo nowych zawodników, oni raczej stawiają na swoich podopiecznych zarówno tych młodych jak i tych którzy w klubie są od lat.

Brak wielkich transferów z jednej strony sprzyja stabilizacji w klubie z drugiej na papierze wygląda słabiej, w przypadku kiedy inne kluby wydają na piłkarzy mnóstwo pieniędzy.

Jednak nie zmienia to faktu, że faworytami niedzielnego spotkania będzie Tottenham Hotspur. Londyńczycy w składzie mają m.in. Harry’ego Kane, który w minionym sezonie po raz kolejny został Królem Strzelców w Premier League (zdobył 29 bramek). Obok niego są tacy piłkarze jak Christian Eriksen, Harry Winks, Ben Davies, Kevin Wimmer, czy Delle Ali, (który w minionym sezonie zaliczył 18 goli, plasując się na 6. miejscu w tabeli Króla Strzelców). W bramce broni Hugo Lloris, tak więc Koguty mają zwycięski skład nie tylko w najbliższym niedzielnym meczu ale również w rozpoczynającym się nowym sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here