Premier League – Nowy sezon, nowe oczekiwania…

0

W 7. kolejce ligi angielskiej najciekawiej zapowiada się spotkanie Manchesteru City z Tottenhamem.

Nowy futbolowy sezon to nowe nadzieje i cele postawione przed klubem, trenerem ale przede wszystkim oczekiwania wobec piłkarzy. To wzmocnienia, które mają ułatwić drogę do sukcesu.

Również przed Manchesterem City takie wymagania są stawiane. Trener Pep Guardiola trenuje Obywateli od 2016 roku, zdobył z nimi cztery mistrzostwa na krajowym podwórku. Raz w sezonie 2019/20 zdobył drugie miejsce, wówczas o włos lepszy okazał się Liverpool.

Manchester City – cel zdobycie Pucharu Ligi Mistrzów…

Pep Gradiola zapowiedział, że opuści klub tylko wtedy kiedy zdobędzie Puchar Ligi Mistrzów. W Premier League udowodnił wraz ze swoimi piłkarzami najwyższą klasę. Teraz czeka wyzwanie Champions League, to główny cel w tym sezonie.

Do brakującej układanki dołączył Erling Haaland, 22-letni Norweg, jest objawieniem piłkarskim. Do Manchesteru miał trafić już w minionym sezonie, ale zdecydował, że pozornie jeszcze na jeden sezon w Borussii Dortmund. Władze klubowe Manchesteru zapłacili za niego 51 milionów funtów.

Erling Haaland ma dać Obywatelom trzeci z rzędu mistrzowski tytuł i zwiększyć szanse na zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Jest to piłkarz, który zachwyca szybkością i techniką. W tym sezonie będzie miał szczęście ponieważ, będzie pracował z jednym z najlepszych trenerów na świecie. Pep Guardiola również go chwali, to z pewnością piłkarz, który za klika lat będzie najlepszy w Europie, eksperci zgodnie to potwierdzają.

Antonio Conte na ratunek Tottenhamowi…

Kibice Tottenhamu przyzwyczaili się do dobrej passy, która towarzyszyła piłkarzom w latach 2015-2018, ale ostatnio ich ulubiony klub z Londynu trochę zawodzi. Aby odbudować pozycję w tabeli i uznanie kibiców zatrudniono w listopadzie 2021 roku trenera – Antonio Conte, ten szkoleniowiec zaczął swoją pracę bardzo imponująco, wszyscy byli pod wrażeniem i tak z siódmego miejsca w tabeli wskoczyli na czwartą pozycję i wywalczyli awans do Ligi Mistrzów.

Antonio Conte zapowiedział, że aby wygrywać na kilku frontach trzeba mieć dwie mocne jedenastki. Tak aby swobodnie mógł rotować piłkarzami podczas meczów.

Klub w tym sezonie dokonał wzmocnień kupując m.in. dwóch piłkarzy, napastnika Richarlisona kupiony z Evertonu za 50 mln. funtów oraz pomocnika Yves Bissouma z Brighton za 25 mln funtów. Jak oceniają eksperci to solidne wzmocnienia, które mają przynieś dobre rezultaty w grze i zwycięstwa.

Eksperci oceniają spotkanie pomiędzy Manchesterem City a Tottenhamem Hotspur, na równym poziomie, chociaż przyznają, że zwycięstwo powinno być po stronie Obywateli, ich skład jest nieco silniejszy od Tottenhamu. To będzie ciekawy mecz również pod względem trenerów – dwie silne osobowości, spotkają się na jednym stadionie. Kibice z niecierpliwością czekają na ten mecz…

Poprzedni artykuł10 powodów dla których warto odwiedzić Madagaskar
Następny artykułTrendy w IT 2022
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here