Premier League: Kłopoty Arsenalu Londyn…

0

To 187. derby północnego Londynu. Trzy poprzednie starcia tych zespołów kończyły się podziałem punktów. Eksperci typują, że niedzielne spotkanie powinno zdecydowanie należeć do Kogutów.

Tottenham – mają szanse na mistrzostwo kraju…

Podopieczni trenera Mauricio Pochettino na początku marca złapali wiatr w żagle i od tego momentu mają dobrą passe zarówno w Premier League jak i w Pucharze Anglii prezentują fantastyczną formę. Małe wpadki Chelsea Londyn sprawiły, że zawodnicy Tottenhamu uwierzyli, że mogą jeszcze walczyć o mistrzostwo kraju.

Tottenham jest jedną z tych drużyn, która pomimo stabilności potrafi jeszcze zaskoczyć. To jedna z tych drużyn, która nie inwestuje w nowych graczy, tylko sumiennie kształci tych, których ma w swoim składzie. Wychodzi jej to na dobrze w każdym meczu widać zmotywowanie i precyzję.

Harry Kane to piłkarz, który robi największe wrażenie. W minionym sezonie został „Królem strzelców” zdobywając 25 bramek. W tym sezonie ma już 20 zdobytych goli i zajmuje drugie miejsce (pierwsze jak na razie ma Romelu Lukaku z Everton FC, 24 gole).

W minionym sezonie Koguty zakończyli najlepszym bilansem bramkowym w historii swoich wstępów w Premier League. Zdobyli wówczas 69 bramkę i stracili tylko 35.

W tym sezonie zdobyli już 68 bramek i stracili tylko 22 bramki. Zajmują 2. miejsce w tabeli z wynikiem 71. punktów (21 – zwycięstw, 8 – remisów, 3 – porażki). Kilka słabszych występów ostatnio zaliczyła Chelsea, więc Tottenham ma jeszcze szanse na zwycięstwo i Puchar kraju. Różnica w punktach jest niewielka bo The Blues mają 75 punktów. Do końca sezonu zostało jeszcze tylko cztery kolejki, więc tutaj wszystko może się zdarzyć.

Kłopoty Arsenalu…

O ile Koguty radzą sobie znakomicie o tyle Arsenal ma ostatnio spory problem. Punkty uciekają i miejsce w pierwszej piątce również ucieka. Po 31. rozegranych meczach zajmują 7. miejsce z wynikiem 57. punktów (17 – zwycięstw, 6 – remisów, 8 – porażek).

Alexis Sanchez to jest ten, który w składzie Kanonierów robi najwięcej. Jest zaliczany do jednym z najlepszych piłkarzy nie tylko w Arsenalu ale i na całych Wyspach. W tym sezonie zdobył już 19 goli (to więcej niż w ubiegłym sezonie, 13 bramek) i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji Korony Króla Strzelców.

Eksperci zgonie przyznają, że to jest najsłabszy od lat sezon Arsenalu. Nie tylko w lidze mają słabszy okres, ale również w Champions League, ponieśli porażkę, przegrywając w 1/8 finału z Bayernem Monachium (5:1 (1:1), 1:5 (1:0)).

Po zakończeniu sezonu na pewno w klubie zajdą konkretne zmiany, które oby w następnym sezonie przyniosły lepszy efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here