Prasa o mnie i o blogu

12

Poniżej przedstawiam kolejne wycinki prasowe dotyczące m.in. Stażu w Brukseli i konkursu "Studencki Nobel". Zapraszam do przeczytania:

 

Grupa EPL dyskutuje ze studentami o unijnym budżecie – finał
Innowacyjna gospodarka, przemyślana polityka komunikacyjna, bezpieczeństwo, rozwój miast i regionów, poprawa sytuacji na kolei, nauka języków obcych na obszarach wiejskich, zwalczanie bezrobocia wśród absolwentów – to zagadnienia, które młodzi Polacy chcieliby finansować z  funduszy unijnych.

Na konkurs wpłynęły eseje, prezentacje i filmy z całej Polski. Na 15 najlepszych prac wybranych przez jury w specjalnie stworzonej aplikacji na Facebooku głosowali internauci, niemal 8300 osób. Zwycięski esej Pawła Rogalińskiego, studenta Uniwersytetu Łódzkiego, otrzymał 2182 głosy. W nagrodę Paweł odbędzie trzymiesięczny płatny staż w Parlamencie Europejskim i razem z laureatami II i III m-ca Kamilem Szydłowskim i Kacprem Sacharczukiem z Uniwersytetu Warszawskiego, swój pomysł na finanse UE przedstawi Januszowi Lewandowskiemu, Komisarzowi ds. budżetu.  
Źródło: http://staz.trzaskowski.pl/aktualnosci/grupa-epl-dyskutuje-ze-studentami-o-unijnym-budzecie-final

 

Kolejny sukces współpracującego z naszym portalem młodego dziennikarza z Łodzi

Akademicka Łódź znów wybrała swojego najzdolniejszego studenta. Został nim, drugi rok z rzędu, Paweł Rogaliński. Ten dwudziestoczteroletni dziennikarz i bloger ponownie uzyskał tytuł laureata konkursu „Studencki Nobel” w województwie łódzkim. Teraz będzie walczył o tytuł Najlepszego Studenta RP z przedstawicielami innych województw.
Paweł po raz kolejny na etapie uczelnianym został uznany za najlepszego studenta Uniwersytetu Łódzkiego, zaś na etapie regionalnym – za najlepszego studenta w Łódzkiem. Teraz, jako reprezentant naszego województwa powalczy o główną nagrodę – Studenckiego Nobla 2012. Przypomnijmy, że w zeszłej edycji konkursu zdobył on II miejsce w Polsce w kategorii nauki humanistyczne.
Źródło: http://www.43bis.media.pl/wiadomosci,5738,0,1,znow-pretenduje-do-nobla,konstantynow-lodzki,wiadomosci.html

 

Znów pretenduje do Nobla!

Paweł Rogaliński laureatem Studenckiego Nobla w woj. łódzkim

Drugi raz z rzędu, laureatem konkursu "Studencki Nobel" w województwie łódzkim został Paweł Rogaliński. Teraz będzie walczył o tytuł Najlepszego Studenta RP z przedstawicielami innych województw.
Student zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim uzyskał tytuł najlepszego studenta Uniwersytetu Łódzkiego, zaś na etapie regionalnym – najlepszego studenta w Łódzkiem. Teraz będzie walczył o główną nagrodę – Studenckiego Nobla 2012. W zeszłej edycji konkursu zdobył on II miejsce w Polsce w kategorii nauki humanistyczne.
Źródło: http://natablicy.pl/pawel-rogalinski-laureatem-studenckiego-nobla-w-woj-lodzkim,artykul.html?material_id=4fb0c2e4367decae73000000

Młody dziennikarz znów pretenduje do Nobla!

 

(…)

Paweł był też jednym z pięciu finalistów na kontynencie w rywalizacji o tytuł Młodego Europejczyka Roku, regularnie wybieranego w Berlinie. Obecnie odbywa staż w Parlamencie Europejskim w dziale Prasy i Komunikacji EPL. Praktyka ta została przyznana od Europejskiej Partii Ludowej (w tym osobiście Jerzego Buzka i Janusza Lewandowskiego) w wyniku konkursu na najlepszy projekt budżetu Unii.

Źródło: http://www.halolodz.pl/wiadomosci/wiadomo%C5%9Bci/artykul,9369,m%C5%82ody-dziennikarz-zn%C3%B3w-pretenduje-do-nobla.html 

12 KOMENTARZE

 1. Panie Pawle , gratuluję. Cieszę się , że sukcesy odnosi łodzianin , reprezentant mojego rodzinnego miasta.Będę bardzo szczęśliwa , kiedy Pan , mając taką siłę przebicia , zrobi coś dla naszego strasznie zaniedbanego miasta . Kiedy odwiedzam groby moich Najbliższych i po przyjeżdzie z Warszawy wsiadam do tramwaju jadącego na Chojny , to z przerażeniem myślę , że on za chwilę się wykolei.Na ulicy Piotrkowskiej odnowiono tylko frontony domów. Wszystkie ulice zaniedbane..Interweniowałam telefonicznie w gabinecie byłego prezydenta Łodzi . Bezskutecznie!!! Liczę bardzo na Pana. Serdecznie pozdrawiam.

 2. Dziękuję bardzo za komentarze. Będę interweniował w sprawie zaniedbanych kamienic, choć nie wiem na ile to pomoże. Łódź jest biednym miastem i po prostu brakuje pieniędzy na wiele rzeczy. Mimo to jako dziennikarz będę apelował do władz, by coś zrobiły w tej kwestii.
  Z pozdrowieniami
  Paweł

 3. SERDECZNIE GRATULUJE PANIE PAWLE! JEST PAN NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH! MOJE GRATULACJE!
  Mam cichutka nadzieje, iz podejmie sie pan waznego i drazliwego tematu jak zaniedbana Lodz i w ” oplakanym stanie budynki, kamienice.
  Jestem mieszkanka Norwegii ale czesto odwiedzam moje miasto urodzenia Lodz. Ktore uwielbiam, ale i boleje. Balam sie chodzic po ulicy Zachodniej. Ludzie mieszkaja w dalszym ciagu w kamienicach, ktore sa balami podparte. Horror! Rozmawialam z ludzmi i pytalam, dlaczego miasto nie ma pieniedzy na remont? Ludzie odpowiadali mi, ze nie dlatego, ze miasto nie ma pieniedzy. Ale rozrzutnosc i nierzetelnosc, urzadzenie siebie i swoich najblizszych jest preferowana w dalszym ciagu.Tak mowia ludzie okolicy, ludzie tego miasta. SMUTNE Z NAJSMUTNIEJSZYCH!!!!Prosze Panie Pawle o szerzenie tematu wartosci etyki, moralnosci i demokracji w naszym kraju i Lodzi. SERDECZNIE POZDRAWIAM I LICZE NA PANA WSPARCIE! Ewa z Oslo.

 4. Pani Ewo,
  Naciskać można, ale zbyt usilne opisywanie (bądź umieszczanie zdjęć) kiepskiej jakości budynków nie tylko może nie pomóc w ich remoncie, ile może skutkować odstraszeniem potencjalnych inwestorów (albo chociażby ludzi chcących zamieszkać, studiować w Łodzi itp.)… Więc oczywiście naciskam, ale raczej podczas debat, konsultacji czy rozmów bardziej bezpośrednich niż w Internecie. Na ten blog wchodzą ludzie z całego świata i wolałbym nie robić tego typu „reklamy” Łodzi, bo i tak to miasto ma już dość własnych problemów. Najlepiej by było, gdyby wyborcy oceniali skuteczność władzy w wyborach.
  Bardzo chcę pomóc Łodzi, ale zbyt mocne apele mogą po prostu trafić nie do władz Łodzi, a do innych osób. Także robię wszystko, co mogę, ale również w taki sposób, żeby nie zrobić krzywdy temu miastu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here