Piotr Rubik – „Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci”.

0
Fot: Okładka płyty - Piotr Rubik - „Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci”.

Kompozytor Piotr Rubik tym razem skomponował utwory dla dzieci.

W świecie muzyki każdy znajduje dla siebie miejsce, dlaczego dzieci nie mogłyby znaleźć swojego miejsca wśród ulubionych piosenek, skomponowanych specjalnie dla nich.

Piotr Rubik podjął się tego wyzwania i stworzył niezwykłą płytę „Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci”. Krytycy muzyczni ocenili ta płytę, jako najbardziej wyjątkową w całej dyskografii Piotra Rubika. Bowiem kompozytor najbardziej jest kojarzony z kompozycjami sakralnymi a znane „klaskanie” jest jego znakiem rozpoznawczym.

Utalentowane dzieci…

Na płycie „Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci”, do której Rubik napisał muzykę a tekstami zajęli się Dorota Senetra, Sylwia Strzelczyk i Magda Badalska. Panie są uzdolnionymi nauczycielkami, które wykonują piosenki na tym albumie, towarzyszy im chór dzieci z Przedszkola Rubik Music School w skład, którego wchodzą: Marianna Kłos, Julian Koczewski, Julia Matrzak, Zuzanna Nowińska, Paweł Sokołowski, Marek Sokołowski, Flip Stec, Michalina Ulasińska, Ruoxi Wang, Amelia Wiśniowska, Weronika Wójtowicz, Helena Zaciewska i Sofia Poplavska.

Nad produkcją muzyczną czuwał Piotr Rubik, który na płycie użyczył głosu Misiowi i zadbał o efekty specjalne.

Wyjątkowe piosenki…

Album zawiera 12 premierowych utworów. Płyta rozpoczyna piosenka „Głos” w wykonaniu Doroty Senetra. ”Moja ulubiona lalka”, którą również fanatycznie zaśpiewa ponownie Dorota Senetra.

Warto zwrócić uwagę na utwór numer 6 „Karnawałowa baśń”, którą zaśpiewała Sylwia Strzelczyk. Przepiękna kołysanka, czyli utwór numer 8 „Otulanka”, którą również wykonała Sylwia Strzelczyk. Była piosenka o lalce, więc musi być też piosenka o przyjacielu wszystkich dzieci, czyli misiu. „Miś” to numer 4 na płycie wykonany przez Sylwię Strzelczyk.

Każdy wie jak ważne jest w życiu zdrowie i „O zdrowiu” również taka piosenka znalazła swoje miejsce na płycie tym razem w wykonaniu Magdy Badalskiej. Album kończy kompozycja „Pogoda” – nie tylko melodia jest wyjątkowa, ale przede wszystkim mądry tekst „I w niepogodę będzie pogoda, a wszystkie troski znikną jak mgła. Będzie zgoda, zgoda, zgoda, zgoda, i pogoda”.

Dodatkowo album jest wyposażony w śpiewnik. Zawiera również nuty do zagrania na pianinie. Dużym plusem jest również dołączenie wersji instrumentalnej każdej z piosenek tak, aby dzieci mogły same śpiewać wybrane piosenki.

Fani Piotra Rubika byliby zadowoleni, jeśli kiedyś w przyszłości pojawiła się kontynuacja piosenkę dla dzieci, bowiem dzieci i ich wykształcenie jest najważniejsze. A nauka poprzez zabawę jest najlepszą metodą nauczana.

Każda piosenka zawarta na tej płycie jest wyjątkowa. To może być nie tylko prezent dla dzieci, ale również dla dorosłych, bo przecież w każdym dorosłym drzemie małe dziecko…

Data premiery: 24.05.2019 r.


Piotr Rubik „Ze śpiewnika Piotra Rubika. Piosenki dla dzieci” – Tracklista:
1. Głos
2. Moja ulubiona lalka
3. Nuda to straszna paskuda
4. Miś
5. O zdrowiu
6. Karnawałowa baśń
7. Wyliczanka – rytmiczanka
8. Otulanka
9. Piosenka o piosence
10. Cztery pory roku
11. Złość
12. Pogoda


Piotr Rubik – Moja ulubiona lalka – Piosenki dla dzieci

 

Piotr Rubik – Miś – Piosenki dla dzieci

 

Piotr Rubik – Otulanka – Piosenki dla dzieci

 

 

Poprzedni artykułUtalentowana rodzina Styków
Następny artykułIkar z Hoboken, czyli jak dolecieć do Kalifornii balonem
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here