Piotr Rubik: „Najpiękniejsze polskie kolędy” – idealne na świąteczny czas…

0
Fot: Okładka płyty: Piotr Rubik - "Najpiękniejsze polskie kolędy”.

„Najpiękniejsze polskie kolędy” to świąteczna propozycja od Piotra Rubika, znane kolędy w przepięknych aranżacjach.

Piotr Rubik, który jest dyrygentem, kompozytorem muzyki i producentem muzycznym. Dał się poznać jako kompozytor takich przebojów jak „Niech mówią, że to nie jest miłość”, „Psalm dla Ciebie”, „Psalm kochania”, „Miłość to słowa dwa” czy „Nie wstydź się mówić, że kochasz” oraz wiele innych. Tym razem zaproponował słuchaczom album na święta z najpiękniejszymi polskimi kolędami.

Muzyka tradycyjna z dobrze znanymi tekstami i aranżacją Piotra Rubika sprawia, że płyta jest wyśmienitym prezentem na Boże Narodzenie. Kompozytor zaprosił do współpracy znakomitych wokalistów, z którymi ostatnio często pracuje. Można również usłyszeć Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz Orkiestrę Symfoniczną pod batutą Piotra Rubika.

Zbiór najpiękniejszych kolęd…

Album rozpoczyna podniosłe „Bóg się rodzi” w wykonaniu Michała Bogdanowicza. Kolędę „Dzisiaj w Betlejem” śpiewają wszyscy zaproszeni soliści. Uroczo brzmi „Oj Maluśki, Maluśki” śpiewany bez gwary góralskiej, ale jakże subtelnie przez Martę Moszczyńską, Annę Lubieniecką i Zofię Nowakowską.

Utwór „Anioł pasterzom mówił” wykonany przez Zosię Nowakowską, jest delikatny i finezyjny. W kompozycji „Pójdźmy wszyscy” śpiewany jest przez wszystkich wokalistów, jest tak lekki i radosny, że tak naprawdę już dziś chce się iść do stajenki, aby przywitać małego Pana Jezusa.

Najpiękniejsze wykonanie najpopularniejszej na całym świecie kolędy „Cicha noc” śpiewany przez Anię Lubieniecką, dodaje płycie całego wypełnienia, chociaż kompozycja znajduje się mniej więcej pośrodku wszystkich kolęd, to dopiero jesteśmy w połowie pięknej i wzruszającej świątecznej przygody.

Warto zwrócić uwagę na kolędę „Gdy śliczna panna”, zwłaszcza charakterystyczne przejście utworu, gdzie słychać instrumenty i chór tak podniośle.

Fantastyczni soliści i znakomite wykonania…

Na płycie nie mogło zabraknąć męskich głosów – tutaj również panowie nie zawiedli. Wspomniany Michał Bogdanowicz jak również Grzegorz Wilk wyśpiewał „Gdy się Chrystus rodzi” oraz Michał Gasz w brawurowym wykonaniu „Mędrcy świata” . Męskie trio świetnie wykonało „Przybieżeli do Betlejem” i „Hej w dzień narodzenia”.

Natomiast solistka Marta Moszczyńska zmierzyła się z kolędami „W żłobie leży” i „Jezus Malusieńki” – pierwszy bardziej optymistyczny, drugi bardziej melancholijny.

Na składance nie zabrakło również duetu damsko-męskiego – Michał Gasz i Zosia Nowakowska, fantastycznie wykonali „Lulajże Jezuniu”, chociaż większość partii śpiewa Michał to w przejściu drugi głos Zosi brzmi wyjątkowo dobrze.
Album zawiera 17 przepięknych kolęd, których nie może zabraknąć podczas wigilijnej wieczerzy. Będzie również dobrym prezentem pod choinkę.

Kompozytor Piotr Rubik ponownie zaskoczył swoich słuchaczy, bardzo dobrze dobranym repertuarem jak również znakomicie przygotowanymi aranżacjami.

Data premiery: 28.11.2016 r.


Piotr Rubik „Najpiękniejsze polskie kolędy” – Tracklista:

1. Bóg się rodzi
2. Tryumfy
3. Dzisiaj w Betlejem
4. Oj maluśki
5. Anioł pasterzom mówił
6. Pójdźmy wszyscy
7. Hej w dzień narodzenia
8. Cicha noc
9. Gdy śliczna panna
10. Gdy się Chrystus rodzi
11. Mędrcy świata
12. W żłobie leży
13. Jezus malusieńki
14. Wśród nocnej ciszy
15. Lulajze Jezuniu
16. Przybieżeli do Betlejem
17. Wesoła Nowina

Piotr Rubik – Mędrcy świata, śpiewa: Michał Gasz

Piotr Rubik – Cicha noc / Silent Wight, śpiewa: Anna Lubieniecka

Piotr Rubik – Jezus malusieńki, śpiewa: Marta Moszczyńska

Poprzedni artykułJeszcze o Instytucie Lingwistyki Stosowanej oraz Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Autobiografia Karola Czejarka, cz. XVII
Następny artykułLiga Mistrzów: Trener Xavi nową nadzieją Barcelony…
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here