Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej! Czas zacząć…

0
Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej odbędą się w Katarze / fot. Oficjalna strona Mistrzostw http://www.qatarhandball2015.com/

Nasi szczypiorniści jadą do Kataru, a wraz z nimi wielkie nadzieję, na zwycięstwo. Marzy nam się powtórka z 2009 roku, kiedy to Polacy zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. Teraz nasza drużyna też jest mocna! Zapowiedź.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej odbędą się w Katarze / fot. Oficjalna strona Mistrzostw http://www.qatarhandball2015.com/
Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej odbędą się w Katarze / fot. Oficjalna strona Mistrzostw http://www.qatarhandball2015.com/

Można śmiało powiedzieć, że 2014 rok, upłynął nam na niesamowitej sportowej rywalizacji Biało – Czerwonych z naszymi sąsiadami – Niemcami. Potrafiliśmy po raz pierwszy w historii piłki nożnej pokonać kadrę Joachima Löwa. Na siatkarskim parkiecie w półfinale Mistrzostw Świata, również królowaliśmy, a także górą okazaliśmy się w eliminacjach do mundialu w piłce ręcznej. Już za dwa dni czeka nas kolejna fascynująca walka.

W pierwszym meczu w Katarze, nasi szczypiorniści zmierzą się z kadrą Niemiec. Podopieczni Michaela Bieglera, muszą od samego początku pokazać się z jak najlepszej strony.

Niemiecki szkoleniowiec Michael Biegler, wie jak ważny dla jego piłkarzy będzie początek turnieju. I jak sam podkreśla wierzy w swój zespół i po raz kolejny będzie chciał pokonać swoich rodaków.

Kadra Biało – Czerwonych przepustkę do Kataru wywalczyła dzięki swojej dobrej grze na parkiecie, a reprezentanci Niemiec, podopieczni Martina Heubergera, jadą na mundial tylko dzięki dzikiej karcie. Oczywiście, nie ma to w tej chwili większego znaczenia. Bo kibice i tak wierzą w swój zespół.
Na szczęście trener Michael Biegler, nie musi się martwić o swoich podopiecznych, bo żaden z naszych kluczowych zawodników, nie narzeka na kontuzje czy urazy. Dobrą formę zawodników można było zaobserwować podczas Christmas Cup w Katowicach, gdzie wygraliśmy wszystkie trzy spotkania (ze Słowacją, Czechami i Węgrami).
Eksperci potwierdzają, że najlepszym i najskuteczniejszym zawodnikiem był rozgrywający Mariusz Jurkiewicz z Orlenu Wisły Płock, a od maja 2015 będzie zawodnikiem Vive Targi Kielce, który zdobył aż 11 bramek.

W bramce błyszczał również Sławomir Szmal, który od sześciu lat pełni w naszej kadrze rolę kapitana, jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie, na co dzień również grający w Vive Targi Kielce.

W formie jest również Bartosz Jurecki, który jest podporą naszej drużyny i SC Magdeburga, nawet otoczony trzema przeciwnikami potrafi sobie poradzić z obroną przeciwników. Gra na pozycji obrotowego i jest na pewno jednym z najbardziej doświadczonych graczy w naszym zespole.
Warto wspomnieć o ulubieńcu publiczności, Krzysztofie Lijewskim, który ma już na swoim koncie medale – srebrny, zdobyty w 2007 i brązowy, zdobyty w 2009 roku, na mistrzostwach świat. Krzysztof Lijewski jest prawym rozgrywającym Vive Targi Kielce.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej rozpoczynają się 15 stycznia, ale kadra Biało – Czerwonych, zagra dopiero 16 stycznia. Rozpocznie meczem z Niemcami. Ostatni raz spotkaliśmy się z naszymi zachodnimi sąsiadami w eliminacjach mundialu. W trójmieście w Ergo Arenie podopieczni Michaela Bieglera wygrali 25:24, a w rewanżu w Magdeburgu 29:28, choć do przerwy to Niemcy prowadzili aż czterema golami. W tym meczu to polscy szczypiorniści będą faworytami…

Po trudnym spotkaniu z Niemcami, w niedziele (18 stycznia), Polacy zmierzą się z reprezentacją Argentyny, czeka naszą kadrę kolejne trudne wyzwanie. Bowiem Argentyna jest aktualnym mistrzem Ameryki Południowej. Po raz ostatni zespoły te rywalizowały ze sobą na Mistrzostwach Świata w 2011 roku, trudne i emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków 24:23. Jeśli w tym spotkaniu Polacy zagrają „swoją piłkę”, powinni wyjść zwycięsko z tej potyczki…

Wtorkowe spotkanie (20 stycznia) z Rosją, zapowiada się równie ciekawie, będzie miało kluczowe znaczenie nie tylko z perspektywy awansu do 1/8 finału, lecz także rozstawienia w fazie pucharowej. Jak oceniają eksperci, faworytami będą Biało – Czerwoni. Z Rosjanami nasi szczypiorniści grali ostatnio na ubiegłorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu, pokonując ich 24:22…

22 stycznia zagrają z Arabią Saudyjską, a 24 stycznia zmierzą się z reprezentacja Dani.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że po raz pierwszy od dziesięciu lat to wielkie święto w piłce ręcznej, odbędzie się poza granicami Europy. Wszystkie mecze odbędą się w stolicy Kataru – Ad-Dausze (jeden z obiektów QHA Complex, Ad-Dauha. Pomieści 5,5 tysięcy widzów, a oprócz dwóch hal treningowych są tutaj m.in. siłownia i basen), w których zagrają Polacy. Specjalnie na potrzeby mistrzostw świata wybudowano trzy kosmiczne hale. Wszystkie 24 drużyny będą mieszkały w jednym hotelu, oczywiście przez cały turniej…
Trener reprezentacji Polski, w piłce ręcznej – Michael Biegler. W kilku słowach…
54 – letni Niemiec, prowadzi Biało – Czerwonych od końca 2012 roku. Pracę nad kadra przejął od uwielbianego przez wszystkich Bogdana Wendy. Podczas swojej pracy, zwłaszcza na początku, wszyscy mu patrzyli na ręce. Tym bardziej, że nie miał przedtem większych sukcesów i wciąż na nie czeka. Niestety Polacy pod jego wodzą, w ostatnich imprezach wracali do domu bez medali. Czy tym razem, będzie inaczej? Przekonamy się o tym, po zakończeniu turnieju 1 lutego br.

Terminarz spotkań. Mecze Polaków w Grupie D – transmisja w TVP 2
16 stycznia – Piątek, godz: 16:55
Mecz Polska – Niemcy
18 stycznia – Niedziela, godz: 16;55
Mecz Argentyna – Polska
20 stycznia – Wtorek, godz: 16:55
Mecz Polska – Rosja
22 stycznia – Czwartek, godz: 16:55
Mecz Polska – Arabia Saudyjska
24 stycznia – Sobota, godz: 18:55
Mecz Dania – Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here