Krystian „Kris” Kojder: nie jestem żadną gwiazdą!

0

Krystian KRIS Kojder – prezenter telewizji muzycznej Eska Tv. Prowadzący programy Gorąca 20, Top 5, a także programy plenerowe:  School Lista, Miejska Lista oraz Co Się Słucha. Opowiedział mi o swojej pracy, programach oraz dziennikarstwie. Zapraszam do przeczytania wywiadu.

Justyna Borowiecka: – Na co dzień pracujesz w Eska Tv, jak Ci się tam pracuje i jak dogadujesz się z ekipą?
Krystian „Kris” Kojder: – Powiem krótko: doskonale!

– Bardziej wolisz pracować w studiu, czy podczas kręcenia programów plenerowych?
– Tu nie ma takiej kwestii, co wolę. Praca jest moją pasją i realizuję ją z wielką determinacją, zaangażowaniem, ale także przyjemnością. Z chęcią prezentuję widzom nowości muzyczne, a wcześniej przygotowuję materiały do programu. Spełniam się też w roli dziennikarza muzycznego. Znowu programy plenerowe pozwalają mi wyjść do widza i spotkać się z nim „face to face”, przywitać się z nim, uścisnąć mu rękę, czy też zamienić kilka słów. To zmniejsza dystans między moimi widzami a mną. Mogę się też przekonać, że jestem też normalnym człowiekiem. (uśmiech)

– Ile trwa nagranie jednego odcinka np. programu „Miejska Lista”?
– Ciężko stwierdzić ile dokładnie trwa realizacja jednego odcinka programu. To nie jest tak jak w przypadku jakiejś usługi, że przychodzisz i wiesz, że efekt końcowy nastąpi za 15 czy 30 minut. W telewizji a tym bardziej w tego typu programie jesteśmy uzależnieni przede wszystkim od warunków atmosferycznych oraz ludzi, z którymi uda nam się porozmawiać.

– Miałeś okazję pracować m.in. w Radiu Alfa Kraków. Jak wspominasz pracę w tej stacji?
– Tak, moją przygodę z pracą w mediach rozpocząłem od praktyk w Radiu Alfa Kraków. Od razu zostałem wrzucony przed mikrofon, dzięki czemu mogłem prowadzić wiadomości lokalne z Krakowa, konkursy, pogodę oraz traffic. Tam też nauczyłem się obsługi konsolety i programu do emisji. Mile wspominam tamten czas.

– Jakie cechy Twoim zdaniem trzeba posiadać, aby zostać dobrym dziennikarzem?
– To zależy, o jakim dziennikarstwie mówimy. Z pewnością jednak trzeba wykonywać swój zawód rzetelnie, lecz przy zachowaniu swego rodzaju swobody. Po za tym lepiej krytycznie podchodzić do wykonywanej przez siebie pracy, niż być zadufanym w sobie.

– Już za dwanaście dni Boże Narodzenie. Czy masz jakąś ulubioną potrawę świąteczną?
-Ooo jest ich wiele! (uśmiech) Uwielbiam Barszcz z uszkami! Zawsze zajadam się też karpiem i sałatką jarzynową! Natomiast z ciast to oczywiście sernik i makowiec mmmniam! (uśmiech)

– A ulubione świąteczne piosenki?
– Jedne lubię bardziej, drugie mnie męczą, ale od lat w tym okresie nucę sobie „All I Want For Christmas Is You” w wykonaniu Mariah Carey.

– Jakie jest Twoje największe marzenie?
– Hmm… Chciałbym połączyć pracę prezentera telewizyjnego z powrotem do radia.

– Czy jest ktoś, z kim chciałbyś przeprowadzić wywiad?, np. jakiś znany wokalista, zespół itp.?
– Nie mam takich marzeń. Dzięki obecnej pracy miałem okazję rozmawiać z takimi artystami jak: Sean Paul, Paul Van Dyk, Oceana, The Nycer, Sak Noel czy Solarstone, a także wieloma artystami polskiej sceny muzycznej.

– Jacy wykonawcy należą do grona Twoich ulubionych?
– Nie mam ulubionej grupy, ani artysty. Powiem więcej, nie ograniczam się do jednego gatunku muzycznego. Na co dzień słucham stacji grających w formacie CHR.

– Czy masz już jakieś plany na Nowy Rok?
– Ze względu na charakter mojej pracy moje plany ograniczają się do tygodnia, maksimum dwóch tygodni  w przód, dlatego też moje obecne plany nie sięgają dalej jak do końca grudnia.

– Czego mogę Ci życzyć na 2014 r.?
– Hmm… zdrówka! (uśmiech). Bo bez niego nic w życiu nie da się zrobić! Tego też życzę Tobie oraz wszystkim czytelniom.

– W takim razie życzę Tobie zdrowia i spełnienia marzeń! Dziękuję za życzenia i poświęcony mi czas. I już na sam koniec możesz pozdrowić naszych czytelników i zaprosić do oglądania Eski Tv. (uśmiech)
– Pozdrawiam wszystkich moich widzów i zapraszam na mój facebookowy profil: www.fb.com/KrystianKojderKRIS  Wszystkim moim widzom oraz czytelnikom Wiadomości24 chciałbym złożyć najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe oraz Noworoczne.  Spełnienia wszystkich marzeń, realizacji planów oraz dobrej zabawy!

Z Krystianem Kojderem rozmawiała Justyna Borowiecka

Poprzedni artykuł[PHOTOS /ZDJĘCIA] Wydarzenie Kończące Europejski Rok Obywateli, Wilno 12.2013
Następny artykułUroczyste przyjęcie na Zamku Dolnym, Wilno 12.2013
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here