Katy Carr – od pilota samolotu do wokalistki

2

Katy Carr to polsko-brytyjska wokalistka i wschodząca gwiazda muzyczna. Jej mama jest Polką, a ojciec Brytyjczykiem szkockiego pochodzenia. Na co dzień Katy występuje w zespole „Katy Carr and the Aviators”.

Na rynku brytyjskim ma już ugruntowaną pozycję znanej piosenkarki i autorki tekstów. Ceniona jest szczególnie przez krytyków muzycznych. Wydała do tej pory cztery płyty „Screwing Lies” (2001), „Passion Play” (2003), „Coquette” (2009) i „Paszport” (2012), wszystkie wspaniale odwzorowujące doświadczenia i historie opowiedziane m.in. przez Kazimierza Piechowskiego, któremu udało się uciec z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Krążki Katy spotykały się z wielkim uznaniem publiczności. Wokalistka była wielokrotnie nominowana do konkursów muzycznych, gdzie zdobyła wiele prestiżowych nagród. Jedną z ważniejszych dla Katy okazała się nominacja do London Music Award 2012, razem z takimi gwiazdami jak: Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys, The Good, the Bad & the Queen, Metronomy, Ed Sheeran, Jim Jones Review, The Unthanks oraz Laura Marling.

Jej ostatni album „Paszport” zdobywa coraz większe uznanie, m.in. wśród polskich słuchaczy. Na krążku znajduje się 16 piosenek – kilka patriotycznych, jak również własne kompozycje Katy zainspirowane polskim folklorem. Utwory są częściowo śpiewane po polsku, a częściowo po angielsku. Liczni komentatorzy zgodnie przyznają, że wielu Polaków mogłoby się uczyć od niej patriotyzmu.

Warto dodać, ze Katy, mimo iż zawsze była uzdolniona muzycznie, w dzieciństwie nie chciała zostać muzykiem , gdyż była zafascynowana lotnictwem. Pragnęła więc zostać pilotem samolotu. Jako nastolatka uzyskała licencję „warrant oficer”.  Później zrobiła licencję pilota w RAFie, a także licencję prywatnego pilota.  Późniejsza miłość do muzyki okazała się jednak uczuciem silniejszym i, na szczęście dla jej fanów, postanowiła zostać piosenkarką.  To był bardzo dobry wybór! Życzymy Katy wielu sukcesów i koncertów, zwłaszcza w Polsce!

Katy Carr – „Paszport” – Tracklista
1. Katy Carr meets Kazik Piechowski – Katy Carr spotyka Kazimierza Piechowskiego
2. Kommander’s Car – Samochód Komendanta
3. Paszport
4. Wojtek
5. Weronika
6. Poland Panorama – Panorama Polski
7. Mała, Little Flower – Mała, mały kwiatuszku
8. Czarne włosy, zielone oczy – Black hair, green eyes
9. Red Red Rose – Czerwona, czerwona róża
10. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę – The Partisan’s Lullaby
11. Alicja
12. Travelling to You – Podróżując do Ciebie
13. Motylek – Butterfly
14. Wejmutka – At the Weymouth Pine Tree House
15.
O mój rozmarynie – Oh my Rosemary
16. Chodźmy, Partyzanci! – Let’s Go, Partisans!

Poprzedni artykuł2013 European Year of Citizens Closing Conference
Następny artykuł[PHOTOS /ZDJĘCIA] Wydarzenie Kończące Europejski Rok Obywateli, Wilno 12.2013
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here