Katie Melua – Nowy album Gruzinki „Album No.8”. Idealny na zimowe wieczory…

1
Fot: Okładka płyty Katie Melua -"Album No. 8".

Katie Melua po raz kolejny olśniewa swoim głosem na nowej płycie „Album No.8” .

Katie Melua urodziła się 16 września 1984 roku w Gruzji w mieście Kutaisi. Od wielu lat mieszka jednak w Wielkiej Brytanii. Jest piosenkarką, autorką tekstów i gitarzystką.

W 2005 roku zaczarowała słuchaczy płytą „Piece By Piece”, na której znalazły się takie przeboje jak „Nine Million Bicycles”, „Spider’s Web” czy „Just Like Heaven”. Album okazał się wielkim sukcesem i trafił do serc słuchaczy. Mimo, że 2003 roku ukazał się jej debiutancki krążek „Call off the Search”. To większą popularność zyskała właśnie w 2005 roku.

Katie Melua ciągle zaskakuje…

I od tego czasu czaruje i zaskakuje swoimi kolejnymi płytami, nie obniżając przy tym swojego muzycznego poziomu. A każda jej płyta choć podobnie brzmi, różni się wieloma elementami.

Głos Katie i muzyka jest porównywana do takich artystek jak Norah Jones i Diana Krall.

Finezyjny głos artystki…

Najnowsza płyta „Album No.8” to już ósmy studyjny krążek artystki. Wydany 16 października 2020 roku, przez wydawnictwo ADA. Zawiera 10 premierowych piosenek. Dostępna jest w formie CD, płycie analogowej jak również ukazała się z dodatkowymi piosenkami na albumie Deluxe Edition.

Album promują trzy single „A Love Like That”, „Leaving The Mountain”, „Your Longing Is Gone”, bez wątpienia należą do perełek na tej płycie. Warto zwrócić uwagę na utwór nr. 4 „Joy” fantastyczne dźwięki gitary oraz nr. 7 „Heading Home” doskonałe dźwięki fortepianu.

Na płycie Deluxe usłyszymy utwory „Maybe I Dreamt It” , „A Love Like That”, „Your Longing Is Gone” w wersji akustycznej plus dodatkowa kompozycja „Forever”.

„Album No.8” chwilami przypomina w dźwiękach albumy „Piece By Piece”, „The House” i „Secret Symphony”, delikatność i naturalność to połączenie pomysłu całkiem odkrywczego, przykuwającego uwagę od pierwszej do ostatniej piosenki. Artystka postawiła na wyczuwalny blues, jazz i finezyjny głos.

Za oknem deszczowa i śnieżna aura, ale w sercu i głosie Katie Melua, ciągle słonecznie. Album wydany jesienią, będzie idealny aby w duszy słuchaczy pojawiło się odrobinę lata i słońca w te zimowe wieczory.


Katie Melua – „Album No. 8” – Tracklista:
1. A Love Like That
2. English Manner
3. Leaving The Mountain
4. Joy
5. Voices In The Night
6. Maybe I Dreamt It
7. Heading Home
8. Your Longing Is Gone
9. Airtime
10. Remind Me To Forget
11. A Love Like That (Edit)
12. Maybe I Dreamt It (Acoustic Version)
13. A Love Like That (Acoustic Version)
14. Your Longing Is Gone (Acoustic Version)
15. Forever

Katie Melua – A Love Like That (Official Video)


Katie Melua – Leaving The Mountain (Official Video)

Katie Melua – Your Longing Is Gone (Official Video)

 

Poprzedni artykułPremier League: Liverpool kontra Manchester City…
Następny artykułVo Nguyen Giap – Napoleon Indochin
Justyna Borowiecka
Justyna Borowiecka to redaktor, dziennikarz, fotograf, bloger, freelancer. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2007 r., gdzie przygotowywała relacje przedmeczowe ze spotkań Champions League i reprezentacji Polski. W 2008 r. trafiła do redakcji GKS Bełchatów, a w międzyczasie pracowała w innych mediach elektronicznych takich jak FutbolManiak, Łowimy talenty, Sports.net, Openmusic, Felietony i wiele innych. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z portalem Wiadomosci24.pl, gdzie od listopada 2014 roku, pełniła funkcję redaktora. Obecnie piszę m.in. dla NaszeMiasto.pl. W 2012 r. pracowała również w Radiu Róża (polskie radio w Brukseli). W 2013 r. była korespondentem z małopolski w InfoTuba. Pisała także dla Interia360, PiłkaCV i Blasting News. Społecznie pomagała Fundacji Sportowej, gdzie promowała młode talenty piłkarskie. Ma na swoim koncie wiele cykli piłkarskich, te najbardziej popularne to: „Młodzi, zdolni i ambitni”, „Piłkarskie marzenia”, „Warto poznać”, „Chłopcy z Bundesligi” i „Futbolowo-ankietowo” i wiele innych. Od 2011 roku, przez kolejne cztery lata była nominowana w plebiscycie na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego Roku, w którym zajmowała wysokie miejsce, mieszcząc się zawsze w dziesiątce najlepszych dziennikarzy (6, 4, 9 miejsce, w roku 2014 – zajęła II miejsce w kategorii „Fotoreportaż”). Z powodzeniem prowadzi blog https://usmiechsim.wordpress.com/, gdzie oprócz artykułów sportowo-muzycznych zamieszcza wykonane przez siebie fotografie. Autorka sześciu książek – „Od wywiadu do wywiadu” (luty 2011), „Fotografia – to jest to!” (sierpień 2011) „Chłopcy z Bundesligi” (luty 2012), „Niemcy – moja inspiracja!” (październik 2013), "Wywiad-owo" (luty 2015) i „21” (sierpień 2017). Umiejętnie łączy sport z muzyką i dziennikarstwo z fotografią.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here