Eliminacje MŚ: Polacy zagrają z Armenią i Czarnogórą

0
Reprezentacja Polski. Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione!

Reprezentację Polski czekają ostatnie dwa spotkania w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Rosji. Najpierw zagrają na wyjeździe z Armenią a kilka dni później w Polsce zagrają z Czarnogórą.

Przedostanie spotkanie Biało-Czerwonych w eliminacjach do Mistrzostw Świata, rozegrane zostanie na stadionie Wazgena Sarkisjana w Erewaniu. Może się ono okazać bardzo kluczowe dla naszej reprezentacji. Bowiem jeśli uda się odnieść w nim zwycięstwo, a Duńczycy podzielą się punktami z Czarnogórą, to podopieczni Adama Nawałki, bez względu na wynik ostatniego meczu (z Czarnogórą), zapewnią sobie pierwsze miejsce w grupie i udział w Mistrzostwach Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji.

Eksperci typują, że zadanie to będzie trudne. Wystarczy sobie przypomnieć pierwszy pojedynek tych zespołów w Warszawie, po ciężkim meczu wygraliśmy 2:1 (0:0), ale od remisu uratował nas Robert Lewandowski strzelając w doliczonym czasie (w 95 minucie) bramkę na 2:1.

Mecz z Danią i Kazachstanem…

Ostatnie dwa wrześniowe mecze, nie mogą napawać kibiców optymizmem. Dla przypomnienia, przegraliśmy z Duńczykami w meczu wyjazdowym 4:0 (2:0), po bramkach zdobytych przez Thomasa Delaneya (w 16’), Andreasa Evald Corneliusa (w 42’), Jorgensena (w 59’) i Christiana Eriksena (w 80’).

Drugie wrześniowe spotkanie z Kazachstanem na Stadionie Narodowym zakończyło się zdecydowanie lepszym rezultatem 3:0 (1:0). Po golach zdobytych przez Arkadiusza Milika (w 11’), Kamila Glika (w 74’) i Roberta Lewandowskiego (z rzutu karnego w 86’). Jednak sama gra nie była najlepsza w wykonaniu Biało-Czerwonych.

Czarnogóra – trudny i niewygodny rywal…

Kadra Polski zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z wynikiem 19. punktów (6 – zwycięstw, 1 – remis, 1 – porażka). Goni nas Czarnogóra, zajmują drugie miejsce z wynikiem 16. punktów (5 – zwycięstw, 1 – remis, 2 – porażki). Taki sam bilans w punktach, zdobytych bramkach, odniesionych zwycięstw, remisów i poniesionych porażek jak Czarnogóra mają Duńczycy zajmujący trzecie miejsce w tabeli.

Więc jak widać, dla każdego zespołu w grupie E, ostatnie dwa spotkania mogą okazać się kluczowe.

Tym bardziej, że ostatni mecz reprezentacja Polski zagra z Czarnogórą, a Czarnogórcy mierzą w tych eliminacjach bardzo wysoko i marzą aby w 2018 roku zagrać na Mundialu w Rosji.

W 5. kolejce w kwalifikacjach do mundialu Biało-Czerwoni zagrali z Czarnogórą, trudny i niewygodny rywal z którym wygraliśmy 2:1 (1:0), po bramkach Roberta Lewandowskiego (w 40’) i Łukasza Piszczka (w 83’). Jedynego gola dla Czarnogóry zdobył Stefan Mugoša (w 64’).

Mimo kilku potknięć w tych eliminacjach Polaków, trudno wyobrazić sobie aby nie awansowali na przyszłoroczny mundial.

Jakim wynikiem zakończy się czwartkowe spotkanie Armenii z Polską, a jakim rezultatem niedzielny mecz Polski z Czarnogórą. Dowiemy się po zakończeniu meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here