E-book i wywiad…

0
Świat, polityka i my

Świat, polityka i my

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmu z moją krótką wypowiedzią dla portalu Wiadomości24:

Mam również przyjemność poinformować, że dostępna jest już internetowa wersja mojej książki "Świat, polityka i my". E-book to zestaw wybranych artykułów z lat 2007-2009. Zawiera 436 stron oraz jest opatrzony wieloma niepublikowanymi dotąd zdjęciami. Można go nabyć m.in. na witrynie:

http://www.stronasztuki.pl/ksiazka/pawel-rogalinski/swiat-polityka-i-my/116.html

Poniżej zamieszczam wstęp do książki:

 

Wszystko zaczęło się 29 marca 2007 roku o godzinie 13:00, kiedy to na nowo założonym blogu umieściłem swój pierwszy wpis. Do całego pomysłu zachęciła mnie siostra, Monika, która argumentowała, że moje wykształcenie (filologia angielska oraz nauki polityczne) idealnie pasują do zawodu dziennikarza. Z początku miałem drobne opory, ale z czasem pisanie i korespondencja z czytelnikami stały się moją pasją. Już od samego początku wpisy osiągnęły zadziwiająco duże zainteresowanie. Pierwszy rok zakończył się 1542 odwiedzinami, drugi ponad 23 tys., w trzecim roku liczba osób odwiedzających przekroczy liczbę 125 tys!

Świat, polityka i my

Szybki wzrost zainteresowania blogiem zawdzięczam głównie współpracy z czasopismami krajowymi i polonijnymi. Sztandarowe tytuły, w których można znaleźć moje artykuły to: Rynki Zagraniczne, Przegląd Środkowoeuropejski, Praca i Nauka za Granicą, Polish Zone, Magazyn Polonia, Stosunki Międzynarodowe i wiele innych. Z portali internetowych warto wymienić m.in. Le Monde Diplomatique, Onet.pl, Interia.pl, Wirtualna Polska, Rynki24.
Moje prace nagradzano w kraju i za granicą. Artykuł poświęcony dyskryminacji Romów dostrzeżono w Komisji Europejskiej w Brukseli. Przyznano mi wówczas 1 miejsce w Wielkiej Brytanii w konkursie dziennikarskim „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji”. Niedługo potem otrzymałem wyróżnienie od Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, a Wiadomości24 uznały mnie za Blogera 2008 roku w kategorii „Życie”. Kolejny rok, prócz licznych konferencji, zakończył się udziałem w dwóch szczytach Komisji Europejskiej (w Brukseli i Sztokholmie), z którą nawiązałem stałą współpracę. Początek 2010 roku to przyznanie tytułu i nagrody Dziennikarza Obywatelskiego 2009 roku.Tuż po udziale w jednym z konkursów, skontaktowano się ze mną z nowopowstającego wydawnictwa Strona Sztuki i zaproponowano publikację tej oto książki. Po krótkim namyśle zgodziłem się.
Dziś, w trzecie urodziny blogu www.przegladdziennikarski.pl, chciałbym zaprezentować moje najwartościowsze artykuły ostatnich lat. Opatrzone są licznymi zdjęciami, z których wiele nie było dotąd nigdzie publikowanych. Dodatkowo, pod artykułami wydrukowanymi na wyłączność, znajduje się informacja, które czasopismo lub portal zamieściły na swoich łamach dany tekst. W przypadku pozostałych, postanowiłem pozostawić je bez podpisu.
Świat, polityka i my” to pierwsza, dość skromna publikacja tego typu. Kolejność artykułów jest odwrotnie chronologiczna, ponieważ za priorytet uznałem udostępnienie wpierw najświeższych informacji, a następnie otworzenie przed czytelnikiem archiwum historii mojego pióra. Mam ogromną nadzieję, że książka stanie się dla wielu ciekawą lekturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here