Czym grozi suchość skóry?

0

Nie ma nic gorszego, niż sucha skóra na ciele. Nie tylko dlatego, że jest ona szorstka, niemiła w dotyku, czasami podrażniona, a w efekcie swędząca i boląca. Obok tych nieestetycznie prezentujących się defektów i niewygodnych odczuć, suchość świadczy o tym, że niszczy się ona od środka. Jeżeli skóra wewnątrz zachowuje swoje procesy odnośnie funkcjonowania w należytym porządku, nie ma mowy o tym, że na zewnątrz ukarze którąś z wyżej wymienionych niedogodności. Jednym warunkiem do kompleksowo zdrowego ciała jest nawadnianie skóry. Sprawdź, dlaczego jest ono tak ważne i poznaj idealny balsam do ciała!

Potrzeba pielęgnowania ciała

Tak jak skupiasz się na pielęgnacji skóry twarzy, tak samo powinnaś zadbać o to, aby całe Twoje ciało prezentowało się w nienagannej kondycji. Niestety bardzo często skórę ciała pozostawiamy samą sobie, skupiając się tylko na tym, co widać, czyli na cerze i dłoniach. Nie zapominaj jednak, że ciało jest również bardzo ważne. Tym bardziej, że wystarczy tylko niewielki okres czasu bez jego pielęgnowania, a już może ujawnić się to poprzez niedogodne defekty. Do objawów, świadczących, że skórze nie została zapewniona odpowiednia troska są:

  • suchość
  • szorstkość
  • podrażnienia
  • pękanie
  • swędzenie
  • szczypanie
  • kłucie
  • uczucie napięcia

Skuteczność troski o skórę ciała

Wyżej wymienione objawy skóry, o którą się nie dba lub robi to niewłaściwie czy też niedostatecznie, są jednocześnie wytłumaczeniem – dlaczego o ciało troszczyć się należy. Jego pielęgnacja musi być skuteczna, aby zadziałała. Co to oznacza? Pamiętaj, aby przede wszystkim rozpoznać specyfikę skóry- jest skłonna do suchości, a może podrażnień. Jednak bez względu na te potrzeby, pielęgnacja powinna bazować na nawilżeniu, ponieważ odpowiednia ilość wody w skórze jest w stanie zapewnić prawidłowość jej wyglądu pod każdym kątem. Dlaczego? Otóż woda to niezbędny składnik dla skóry, który pomaga uregulować każdy z procesów zachodzący w jej strukturach, czyli naskórku, skórze właściwej i tkance podskórnej. Sprawia, że naskórek, który jest pokryty powłoką hydro-lipidową, prawidłowo spełnia swoje powinności. Mianowicie pełni funkcję muru obronnego i chroni wnętrze skóry przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Dzięki temu skóra zarówno dobrze wygląda, jak każdy z procesów zachodzących w jej środku odbywa się według zasad.

Balsam do ciała

Nawilżająca pielęgnacja skóry ciała – bo jak już wiadomo jest niezbędna do jej zdrowego wyglądu – powinna bazować na dobrym balsamie nawilżającym. Mogłoby się zdawać, że jego wybór to nic trudnego, jednak to tylko pozory. Rynek kosmetyczny jest wręcz przesiąknięty różnorodnością produktów, co sprawia, że trudno jest wybrać ten właściwy. To, że na etykiecie widnieje napis ‘’balsam nawilżający’’, nie oznacza, iż taki właśnie jest. To dlatego tak istotne znaczenie ma dokładne skupienie się na jego wyborze, czyli przede wszystkim uwzględnieniu składu i konsystencji – ważne, aby balsam nie był zbyt ciężki, ale też nie lekki. Jego celem jest bowiem nawodnienie skóry i złagodzenie ewentualnych podrażnień, a nieodpowiednia konsystencja może albo zapchać skórę, albo nie nawilżyć jej właściwie.

garnier.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here