"Chemia" – dwa niezwykłe koncerty charytatwyne!

0

ewa-kostecka-szpitalO  Ewie Kosteckiej i Ewie Wydrze nie usłyszałby nikt spoza najbliższego grona, gdyby nie pochodzący z Końskich ratownik medyczny Marcin Pytlos. To właśnie on od wielu lat jest organizatorem i inicjatorem różnych akcji, poświęcając każdą wolną chwilę na pomoc potrzebującym. 

Kiedy trafił wraz z ekipą karetki pogotowia do dziecka z bardzo wysoką gorączką i usłyszał o wielkim nieszczęściu jakie dotknęło Ewunię i jej rodzinę, zaczął działać natychmiast. Od kilku tygodni każdą wolną chwilę poświęca akcji, która ma na celu wesprzeć finansowo rodzinę. Jak widać skutecznie. Dzięki wsparciu wielu osób, którym, podobnie jak jemu, trzylatka zapadła głęboko w sercu wraz z nimi organizuje Wielki Koncert Charytatywny na rzecz wspomnianych dziewczynek. Odbędzie się on już 16.02.2014 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.
Chemia…
Złośliwy nowotwór mózgu – usłyszeli w maju 2012 roku rodzice dziewczynek, które nigdy wcześniej nie chorowały. Wręcz przeciwnie – świetnie się rozwijały, były pogodne, wesołe.- To był dla nas wszystkich ogromny szok. Nagle musieliśmy całkowicie przewartościować nasze życie, zrezygnować z pracy, by zająć się dziećmi. Spędziliśmy wiele miesięcy w Warszawie, przy łóżeczkach dziewczynek. Ich śpiączki, operacje, chwile zwątpienia i nadziei. To właśnie ona dodaje nam siłę do walki – mówią rodzice dziewczynek.
Dwa niezwykłe koncerty…
– Kiedy dokładnie poznałem historię dziewczynek postanowiłem zrobić wszystko, by im pomóc – mówi Marcin Pytlos. – Bez pomocy finansowej ludzi dobrej woli rodzice Ewuń nie dadzą rady. Natychmiast wspomogli mnie moi przyjaciele z koneckiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej z Mariuszem Mączką i Maciejem Kiełbowskim na czele. Otrzymaliśmy zgodę za zbiórkę pieniędzy, zorganizowaliśmy dwa wyjątkowe koncerty:

  • 12 lutego o godzinie 17.00 w Miejsko – Gminnym Domu Kultury w Końskich odbędzie się specjalny koncert dla Ewy Wydry. Wystąpią między innymi: Mariusz Słowiński w roli Violetty Villas i znakomite trio „Puder”. Podczas koncertu przeprowadzona będzie aukcja, z której dochód będzie przeznaczony dla dziewczynki, podobnie jak zbiórka w specjalnych puszkach.
  • 16 lutego o godzinie 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się kolejny koncert – tym razem także dla Ewy Kosteckiej. Na scenie pojawią się znani artyści Piwnicy Pod Baranami, nowohuckie zespoły rockowe i inne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wystąpią m.in.: Renata Przemyk, Lidia Jazgar, Marek Piekarczyk, Jacek Wójcicki. Podczas koncertu zaplanowano pokaz władania bronią białą w wykonaniu trzeciego najemnego oddziału piechoty japońskiej. W trakcie koncertu odbędzie się również aukcja biżuterii i wyrobów artystycznych.

Każdy może pomóc dziewczynkom wpłacając dobrowolne datki na konto Stowarzyszenia „Senne Marzenie” z dopiskiem „POMAGAM SM”. Numer konta: 92 1020 2629 0000 99502 0311 3990.

Poprzedni artykułPraca dziennikarska, Bangkok 02.2015
Następny artykułBangkok – najgorętsze miasto świata [ZDJĘCIA]
Sebastian Binkowski
Sebastian Marek Binkowski to rodowity kielczanin. Jest założycielem oraz prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Senne Marzenie”, którego działania na rzecz najbardziej potrzebujących znalazły uznanie wielu instytucji, przedstawicieli władz oraz lokalnej społeczności, o czym świadczą liczne nominacje i wyróżnienia (m.in. List Gratulacyjny Prezydenta RP, Laur Wolontariatu, Lider Tolerancji, Człowiek Roku 2013). Jest on honorowym członkiem największej organizacji humanitarnej – PCK. Od roku pracuje w międzynarodowej korporacji informatycznej „Wix Corporation” pełniąc funkcję doradcy ds. programowania. W czerwcu 2014 roku ukazała się jego debiutancka książka wydana przez wydawnictwo BooksFactory pt. „Sztuka życia”. Kolejne ukazują się już na rynku wydawniczym. Ukończywszy naukę w Prywatnym Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce a następnie w Publicznym Gimnazjum w Rudzie Malenieckiej, Sebastian Binkowski otrzymał stypendium naukowe Wójta Gminy Ruda Maleniecka za wybitne osiągnięcia. Obecnie studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here