11. urodziny „Przeglądu Dziennikarskiego”!

0

Dokładnie jedenaście lat temu – 29 marca 2007 roku o godzinie 13.00 – powstał „Przegląd Dziennikarski”. Wówczas był to jeszcze blog dziennikarski, podejmujący głównie tematy polityczne i społeczne.

Obecnie „Przegląd Dziennikarski” to magazyn internetowy rozpoznawalny w kręgach osób związanych ze światem biznesu, kultury, sztuki, polityki i nauki. Portal tworzony jest przez kilkunastoosobową redakcję nieprzeciętnych osób, odznaczających się znacznym dorobkiem w swoich dziedzinach.

Artykuły publikowane w „Przeglądzie Dziennikarskim” czytane są nie tylko w Polsce, ale też w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Holandii, Kanadzie, na Ukrainie, w Belgii, a nawet w Indiach.

Wśród naszych czytelników dominują mężczyźni (54%). Kobiety stanowią 46% wszystkich czytelników. Wiek internautów odwiedzających stronę to przede wszystkim osoby w przedziałach: 25-34 lata (33,5%), 18-24 lata (27,5%) oraz 35-44 lata (15,5%). Osoby w wieku 45-54 lata stanowią 12,5% wszystkich czytelników. Najmniej Internautów odwiedzających „Przegląd Dziennikarski” jest w grupach wiekowych 55-64 (5,5%) oraz 65+ (5,5%), choć może być to związane z odmiennymi przyzwyczajeniami i formą konsumpcji mediów przez wspomniane grono osób (jak np. preferencja mediów tradycyjnych).

Aż 55% czytelników odwiedza „Przegląd Dziennikarski” korzystając z komputerów osobistych i laptopów. 42% z nich czyta nasze artykuły z ekranów smartfonów. Zaledwie nieco ponad 3% odwiedzających używa tabletów.

Dziękujemy za zaufanie, które okazali Państwo przez ostatnie 11 lat i zachęcamy do dalszego, regularnego odwiedzania i czytania „Przeglądu Dziennikarskiego”.

Serdecznie pozdrawiam

 

 

Paweł Rogaliński
Redaktor Naczelny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here