11. urodziny „Przeglądu Dziennikarskiego”!

0

Dokładnie jedenaście lat temu – 29 marca 2007 roku o godzinie 13.00 – powstał „Przegląd Dziennikarski”. Wówczas był to jeszcze blog dziennikarski, podejmujący głównie tematy polityczne i społeczne.

Obecnie „Przegląd Dziennikarski” to magazyn internetowy rozpoznawalny w kręgach osób związanych ze światem biznesu, kultury, sztuki, polityki i nauki. Portal tworzony jest przez kilkunastoosobową redakcję nieprzeciętnych osób, odznaczających się znacznym dorobkiem w swoich dziedzinach.

Artykuły publikowane w „Przeglądzie Dziennikarskim” czytane są nie tylko w Polsce, ale też w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Holandii, Kanadzie, na Ukrainie, w Belgii, a nawet w Indiach.

Wśród naszych czytelników dominują mężczyźni (54%). Kobiety stanowią 46% wszystkich czytelników. Wiek internautów odwiedzających stronę to przede wszystkim osoby w przedziałach: 25-34 lata (33,5%), 18-24 lata (27,5%) oraz 35-44 lata (15,5%). Osoby w wieku 45-54 lata stanowią 12,5% wszystkich czytelników. Najmniej Internautów odwiedzających „Przegląd Dziennikarski” jest w grupach wiekowych 55-64 (5,5%) oraz 65+ (5,5%), choć może być to związane z odmiennymi przyzwyczajeniami i formą konsumpcji mediów przez wspomniane grono osób (jak np. preferencja mediów tradycyjnych).

Aż 55% czytelników odwiedza „Przegląd Dziennikarski” korzystając z komputerów osobistych i laptopów. 42% z nich czyta nasze artykuły z ekranów smartfonów. Zaledwie nieco ponad 3% odwiedzających używa tabletów.

Dziękujemy za zaufanie, które okazali Państwo przez ostatnie 11 lat i zachęcamy do dalszego, regularnego odwiedzania i czytania „Przeglądu Dziennikarskiego”.

Serdecznie pozdrawiam

 

 

Paweł Rogaliński
Redaktor Naczelny

Poprzedni artykułLiga Mistrzów 1/4 finału: Roma powalczy o półfinał…
Następny artykułNasza rusofobia, czyli polska polityka wschodnia
Paweł Rogaliński
Dr Paweł Rogaliński jest politologiem, medioznawcą, filologiem oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). W 2021 roku obronił na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie rozprawę doktorską pt. "Model polityka popularnego w komunikacji politycznej w państwach anglosaskich". Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here