Wady i zalety wózków akumulatorowych

0

Wózki widłowe elektryczne są urządzeniami, wykorzystywanymi w głównej mierze w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak: magazyny i hale produkcyjne. Napędzane są one akumulatorami o mocy, która uzależniona jest od potrzeb użytkownika. Największą zaletą wózków akumulatorowych jest to, że nie generują szkodliwych dla zdrowia spalin i są stosunkowo tanie w utrzymaniu. Z kolei do ich wad należy zaliczyć w głównej mierze ograniczony czas pracy.

Wózki widłowe są urządzeniami, które wykorzystywane są do przewozu ciężkich ładunków. Wykorzystywane są w głównej mierze w transporcie magazynowym. Ze względu na rodzaj napędu widlaki dzieli się na: spalinowe, gazowe i elektryczne, zwane również akumulatorowymi. Ostatnie z nich są najbardziej proekologicznym rozwiązaniem i są coraz chętniej wybierane przez przedsiębiorców.

Zalety wózków akumulatorowych

Wózki akumulatorowe przeznaczone są w głównej mierze do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Nie emitują one szkodliwych substancji, dlatego ich używanie jest całkowicie bezpieczne w pracy magazynowej. Spośród wszystkich dostępnych rodzajów wózków widłowych, widlaki napędzane akumulatorem są najbardziej proekologicznym rozwiązaniem. Ich zaletą jest również stosunkowo niski koszt utrzymania. Wózki elektryczne napędzane są akumulatorami, które w zależności od mocy należy, co kilka- lub kilkanaście godzin ładować. Wśród pozytywów, związanych z ich praktycznym wykorzystaniem można wymienić również niski stopień hałasu.

Na rynku dostępne są wózki akumulatorowe o zróżnicowanej maksymalnej wysokości podnoszenia oraz maksymalnej sile nośności. Największy widlak elektryczny charakteryzuje się maksymalną wysokością, wynoszącą 8670 mm oraz maksymalną siłą nośności – 8000 kg. Z kolei najmniejszy dostępny na rynku wózek akumulatorowy odznacza się wysokością podnoszenia, wynoszącą maksymalne do 6070 mm oraz siłą nośności – 1600 kg.

Wady wózków akumulatorowych

Podstawową wadą wózków akumulatorowych jest ich cena. Są one bowiem najdroższe, spośród wszystkich rodzajów widlaków. Jednakże koszty te zazwyczaj zwracają się podczas użytkowania. Kolejną wadą wózków akumulatorowych jest to, że akumulator, którym są zasilane, nie pozwala na nieustanne ich użytkowanie. Na jednej baterii widlaki elektryczne mogą działać maksymalnie do 8 h, po których należy naładować akumulator. Kwestię tę można rozwiązać przez zakup dodatkowego akumulatora. Jednakże związane jest to z dodatkowym wydatkiem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBetty Ford – aktywna żona prezydenta
Następny artykułCiekawostki ślubne z Łodzi
Wpis gościnny
Wpisy gościnne są często jednorazowymi publikacjami pisanymi przez ekspertów z danej dziedziny, bądź też przedstawicieli różnych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here