Projektowanie graficzne – na czym polega praca grafika?

0

Z pewnością odnajdziesz się w pracy grafika, jeśli miałeś styczność z pracą:

  • w drukarni — doświadczenie w drukarni jest bardzo cenne ze względu na znajomość cen, parametrów technicznych projektów oraz możliwości maszyn poligraficznych.
  • w agencji marketingowej — praca w agencji marketingowej opiera się w dużej mierze na rozpoznaniu potrzeb Klienta i dostarczaniu mu efektywnych rozwiązań. W pracy w marketingu, można nauczyć się dużej empatii do Klienta.
  • w agencji reklamowej — jeśli zajmowałeś się sprzedażą materiałów reklamowych takich jak ulotki, billboardy, czy gadżety reklamowe, to przydadzą Ci się kontakty do dostawców i podwykonawców Twoich projektów. 
  • w studiu fotograficznym — sprzedaż materiałów graficznych wraz z pakietem zdjęć biznesowych to duża wygoda dla Klientów. Jeśli masz doświadczenie w fotografii, to z pewnością to docenią.

Na empatii i poznaniu potrzeb Klienta

Jeśli chcesz sprawnie przeprowadzić projekt ze satysfakcjonującym skutkiem, to zacznij od rozmowy z Klientem. Porozmawiaj z nim o jego oczekiwaniach, o biznesie, o celach na najbliższe miesiące, zapytaj o to, co go intryguje, jaka reklama wywarła na nim ostatnio wrażenie… W ten sposób nie tylko dowiesz się więcej o jego potrzebach, ale też zbudujesz relację, która może zaowocować w przyszłości. 

Na wykazaniu się kreatywnością

Przelać wizję Klienta na ekran, zaskoczyć go “czymś więcej” i przy tym wszystkim być dumnym ze swojego projektu. To cel każdego grafika. Tutaj potrzebna jest kreatywność. Niektórzy uważają, że z  nią trzeba się urodzić, inni, że można się jej nauczyć. Nasze zdanie jest takie — pracuj jak najwięcej i angażuj się w swoją pracę, a Twoja kreatywność będzie ciągle wzrastać!

Na umiejętnościach graficznych

Sama fantazja to jednak nie wszystko… Bez znajomości podstawowych programów graficznych to się nie uda. Korzystaj z kursów online, tutoriali na YouTubie, ofert uczelni, pytaj znajomych grafików. W dzisiejszych czasach, opcji, by podszkolić się w grafice, jest naprawdę mnóstwo!

Na zorientowaniu w trendach

W natłoku pracy nie zapomnij o rozwoju. Obserwuj zmieniające się tendencje, śledź konkurencję i czerp inspirację od najlepszych. Wszystko to pomoże Ci być na bieżąco w trendach wizualnych oraz nowych narzędziach i technikach w grafice.

Na sprawnym kontakcie z drukarnią

Współpraca ze sprawdzonymi drukarniami jest zawsze mile widziana. Nie tracisz wtedy czasu na research, prośby o wyceny lub inne konsultacje. Po prostu zlecasz wydruk projektu lub z czystym sumieniem polecasz firmę swojemu Klientowi.

Chcesz zajmować się projektowaniem graficznym? Katowice, Warszawa, czy Wrocław. Wszędzie czekają firmy, które potrzebują Twojego wsparcia graficznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here