Polskie marki rowerowe

0

Jest wiele marek rowerowych, które gwarantują komfortową i bezpieczną jazdę. Jednak nie wszystkie są znane. Kupując rower do długich przejażdżek, warto zdecydować się na polski rower, marki KROSS, ROMET, MBIKE lub UNIBIKE.

KROSS

Wśród polskich marek rowerowych najpopularniejszy to Kross, który jest liderem polskiego rynku rowerowego. Kross jest znany również za granicą jako jedna z największych marek w Europie. Rowery Kross są dostępne w 43 krajach na całym świecie. Do wyboru mamy Kross górskie, turystyczne, miejskie, szosowe i dla dzieci. Firma, oprócz rowerów, zajmuje się także sprzedażą akcesoriów i części rowerowych oraz odzieży. Kross posiada też w swojej ofercie rowery elektryczne: E Stream 1.0 i E Stream 2.0, przeznaczone do jazdy po mieście. Rowery marki Kross są najczęściej wybierane przez mężczyzn i osoby młody od 18 do 34. roku życia, według badań Instytutu Badawczego IPC z marca 2015 roku. Marka Kross to nie tylko lider w branży rowerowej. To również firma, inwestująca w polskie kolarstwo. Ma bowiem własną drużynę MTB Kross Racing Team, która jest zawodową grupą kolarską. Należą do niej znane gwiazdy sportu: Maja Włoszczowska, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Bartłomiej Wawak, szósty kolarz mistrzostw świata w maratonie oraz Kornel Osicki – piąty kolarz mistrzostw Polski.

MBIKE

Drugą znaną polską marką jest MBIKE, która została doceniona nagrodą „Rower Roku 2009” i „Rower Roku 2012” wśród zagranicznych i polskich producentów. MBIKE jest marką, będąca efektem pasji rowerowej. Rowery charakteryzuje niepowtarzalny design i najlepszy stosunek jakości do ceny. Marka MBIKE posiada MBIKE RETRO TEAM, który składa się z ambitnych zawodników z licznymi polskimi wyróżnieniami, np. ze złotym medalem na MTB Mazovia Marathon 2012. Chociaż to młoda marka, ponieważ powstała w 2007 roku, bardzo szybko zdobywa zwolenników.

ROMET

Dobrze rozpoznawalną polską marką jest ROMET, który w branży rowerowej jest od 1948 r. Romet to ergonomia, bezpieczeństwo i modny design oraz niezawodność, co zagwarantowało sukces w sprzedaży i ugruntowało silną pozycję w branży. Dzięki temu Romet jest jednym z liderów sprzedaży jednośladów i znajduje się w czołówce światowych producentów. Rowery są znane w Polsce i w Europie, w tym m. in. w Niemczech, Belgii, Szwecji, Austrii, Hiszpanii i Anglii. Romet to legendarna marka, która towarzyszy Polakom od wielu lat oraz ciągle się rozwija. Jest synonimem jakości, docenianej w Polsce i w Europie.

UNIBIKE                                                                           

Marka UNIBIKE istnieje na rynku już od 1990 r., a dzięki temu wypracowała silną pozycję w branży rowerowej. Marka zwraca dużą uwagę na detale, dobierając najlepszej jakości części. Wiele z nich pochodzi od europejskich producentów. Używa, np. amortyzatory renomowanej firmy SR Suntour, jednego z innowacyjnych producentów, napęd firmy Shimano – lidera w komponentach rowerowych, oświetlenie niemieckiej firmy Busch&Muller oraz błotniki i pompki marki SKS Germany – światowego lidera wśród producentów błotników i pompek.

T-bike.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here