Perfekcyjne selfie – sprawdź sposoby na zrobienie najlepszego zdjęcia

0

Od lat selfie są najpopularniejszym typem zdjęć, które pojawiają się na portalach społecznościowych. Nie dziwi więc, że zrobienie perfekcyjnego zdjęcia wymaga pewnego przygotowania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Gadżety

W większości sytuacji, do zrobienia selfie wystarczy jedynie telefon, ale niejednokrotnie zdarzy się sytuacja, w której z pomocą przyjdą proste gadżety. Niektóre z nich ułatwią nam uwiecznienie chwil z wakacji, inne pomogą zrobić zdjęcie z większą ilością ludzi. Niezależnie od sytuacji, warto mieć przy sobie któryś z nich.

Najpopularniejszym i zarazem najbardziej praktycznym gadżetem jest selfie stick – w tym artykule znajdziesz opinie o najlepszych kijkach do selfie. Swoją popularność zawdzięcza prostocie użycia. Na teleskopowej rurce umocowano uchwyt do telefonu, w którym umieścisz większość telefonów. Zdjęcie można zrobić z dalszej odległości i uwiecznić siebie na tle ładnego krajobrazu.

Podobną funkcję spełni obiektyw do smartfonu. Pozwala na zwiększenie standardowego kąta widzenia i ujęcie na jednej fotografii większej ilości ludzi, bez konieczności posiadania kijka. Dodatkowa soczewka sprawia, że takie selfie jest na wyciągnięcie ręki – dosłownie.

Oświetlenie

Właściwie każdy współczesny smartfon posiada przednią kamerkę. Stała się ona podstawowym narzędziem do robienia zdjęć typu selfie. Dzięki ekranowi łatwo odpowiednio się ustawić i uniknąć zrobienia dziwnej miny. Choć dodatkowe kamery w smartfonach są coraz lepsze, jakość fotografii zrobionej przednim modułem aparatu jest gorsza od głównej matrycy. Różnice uwypuklają się w słabo oświetlonych pomieszczeniach, po zmierzchu i nocą, dlatego warto zadbać o dodatkowe oświetlenie.

Telefony posiadają funkcje, które ułatwią zrobienia selfie. Jedną z nich jest dioda na przednim panelu – włączając ją nasza twarz zyska dodatkowe źródło światła, a zdjęcie będzie wyraźne. Kolejną opcją, która może być zaimplementowana w Twoim telefonie, jest doświetlanie ekranem. Polega na maksymalnym rozświetleniu ekranu po naciśnięciu przycisku dopowiadającego za zrobienie zdjęcia. Pojawiająca się na ekran biała plansza skutecznie doświetla twarz.

Należy pamiętać, że nie każdy telefon posiada wymienione funkcje. Jeśli Twój smartfon nie został w nie wyposażony, znajdź miejsce z dodatkowym, zewnętrznym źródłem światła. Może to być lampka lub latarnia. W trakcie dnia problem nie występuje. Wystarczy naturalne światło słoneczne.

Dodatkowe oprogramowanie

Standardowe zdjęcia z ręki potrafią się znudzić, dlatego producenci telefonów zaczęli implementować w oprogramowaniu dodatkowe filtry lub nakładki, które potrafią zmienić nasz wizerunek.

Szukając urozmaicenia możemy sprawić, że na naszej twarzy pojawi się maska psa, zarost lub okulary. Upiększenie twarzy również nie stanowi problemu, a bardziej zaawansowane algorytmy rozpoznawania twarzy pozwolą nałożyć na siebie niemal dowolny wizerunek – zarówno znajomego i celebryty.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here