Od którego roku życia oswajać dziecko z językiem obcym?

0
60

Przyjmuje się, że do drugiego roku życia dzieci uczą się najwięcej, jeśli chodzi o wyznaczenie przyszłych ścieżek językowych. A do czwartego roku życia są w stanie przyswoić sporo informacji, które później będą tylko poszerzać. W związku z tym, kiedy rodzicom szczególnie zależy, aby zaznajamiać dziecko z językiem obcym to powinni już wcześniej myśleć o tym, jak uczyć malucha.

W jaki sposób uczyć małe dziecko języka obcego?

Im mniejsze dziecko, tym bardziej należy się postarać, aby wzbudzić w nim większą motywację do nauki języka obcego. Dorosły musi wiedzieć, co sprawi, ze dziecko będzie chciało się uczyć. A jak już napisano we wstępie, nauka ta może rozpocząć się już od niemowlęctwa. Najważniejsze bowiem jest to, aby dziecko osłuchało się z językiem obcym. Im więcej rodzice rozmawiają w języku obcym, tym więcej dziecko się nauczy. Następnie, bardzo ważne jest to, aby dziecku wykazać, że nauka języka obcego wcale nie musi być trudna. Można puszczać bajki lub czytać książeczki w języku obcym. Bardzo dobrze sprawdzają się również różnego rodzaju gry. Nauka przez zabawę jest dla maluchów najbardziej korzystna. Rodzice, którzy bardzo szybko oswajają dziecko z językiem obcym zauważą, że maluch jest bardziej kreatywny i lepiej posługuje się mową, także w języku polskim.

Nauka w szkole językowej

Kiedy dziecko zaczniemy uczyć języka obcego to możemy pomyśleć też o tym, by gdy tylko będzie starsze to zapisać go do szkoły językowej. Dobrym miejscem, gdzie dzieci rzeczywiście przyswajają posiadane informacje jest Szkoła Języków Obcych Lincoln. Tam zajęcia dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci. Odbywają się w kameralnych grupach i są tak ciekawie przygotowane, by dzieci w trakcie lekcji nie odczuwały znużenia. Z ofertą Lincolna można zapoznać się na lincoln.edu.pl i przekonać, że rzeczywiście dziecko będzie „w dobrych rękach” i właściwie przyswoi wiedzę językową. Co jest jeszcze ważne, w szkole tej zajęcia będą przygotowywane w taki sposób, by dzieci nie tylko językowo, ale i pedagogicznie były pod świetną opieką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here