Notesy reklamowe – czy to nadal dobra forma reklamy?

0

W dzisiejszych czasach rozwój firmy i jej prawidłowe funkcjonowanie na rynku w dużej mierze zależy od tego, czy firma ma dobrą reklamę. Możliwości jest kilka, jedną z nich stanowią notesy reklamowe. Czy rozwiązanie to należy do skutecznych? Na co zwracać uwagę podczas wyboru tego typu materiałów?

Notesy reklamowe – dlaczego to dobry pomysł?

Zalety notesów, za co je cenimy? Są przede wszystkim bardziej praktyczne, można w nich zapisywać różne informacje, adresy, numery telefonów, czy terminy kolejnych spotkań. Notesy reklamowe spełniają przede wszystkim rolę użytkową, sprawiają, że wszystkie bardziej i mniej ważne informacje znajdują się w jednym miejscu i bez problemu można je odnaleźć.

Kiedy są estetycznie wykonane, mogą być praktycznym i jednocześnie estetycznym upominkiem dla kontrahentów i klientów firmy. Zwykle jako reklama mają o wiele dłuższy okres żywotności niż standardowa ulotka, bardzo często znajdują się na naszych biurkach i w torebkach przed wiele dni, a nawet miesięcy.

Notesy reklamowe – kiedy możesz je wręczać?

Zazwyczaj są bardzo chętnie przyjmowane, ponieważ to nienachalna forma reklamy. Notesy reklamowe rozdawane są podczas konferencji, sympozjów, różnych targów i wykładów, a także wielu spotkań biznesowych.

Wykorzystywane są zarówno w domu, jak i w biurze. Znajdują się na recepcjach, na biurkach pracowników i w wielu innych miejscach. Dyskretnie reklamują przy tym informacje o firmie, między innymi jej dane kontaktowe. Wtedy, kiedy są dobrze wykonane, zaświadczają o prestiżu konkretnej firmy.

Jakie notesy reklamowe wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę

Drukarnia przygotowująca Twoje notesy powinna przede wszystkim udzielić informacji o widełkach cenowych. Warto, abyś znał odpowiedź na pytanie – ile zapłacę za przygotowanie 100, 200, czy 500 notesów? To bardzo wygodne dla zamawiającego, kiedy takie informacje może znaleźć na stronie internetowej drukarni. Wówczas spokojnie w domu lub w biurze może ocenić, która z propozycji będzie dla niego najkorzystniejsza.

Przed zamówieniem swojej paczki warto zwrócić na parametry takie jak: format papieru, rodzaj, kolorystyka, rodzaj klejenia (np. po krótkim boku, po długim boku) oraz ilość kartek. Niekiedy istnieje także możliwość dziurkowania kart, w efekcie można je bez problemu w razie potrzeby wpiąć do segregatora.

Jakość to podstawa! Materiały reklamowe to wizytówka firmy

Bardzo ważne jest to, aby wszelkie materiały reklamowe miały wysoką jakość. Dlaczego? Ponieważ jest to swego rodzaju wizytówka firmy. Dlatego tutaj nie powinniśmy oszczędzać kosztem dobrego papieru i solidnego wykonania. Zadaniem tych przedmiotów jest przecież zachęcenie odbiorców tych produktów do dalszej współpracy. Oprócz tego działa tutaj mechanizm opisany przez psychologię wpływu. Obdarowany podświadomie czuje się zobowiązany i chce w pewien sposób odwdzięczyć się temu, od kogo dostał taki prezent.

Wykorzystaj to podczas własnej akcji promocyjnej i przekonaj się, że sposób taki bardzo szybko przyniesie pożądane efekty. Co ważne akcja reklamowa tego typu nie wiąże się zwykle z wysokimi kosztami, a to wielu uważa za cenny argument.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here