Najprostszy sposób na prowadzenie magazynu

0
153

Właściciele małych i średnich firm prowadzących działalność produkcyjną oraz handlową i usługową, coraz częściej korzystają w pracy z programów komputerowych, oferujących nie tylko wystawianie faktur, ale mających znacznie szersze zastosowanie. Korzystanie z nich znacznie ułatwia i przyspiesza prowadzenie rachunkowości oraz zarządzanie firmą. Jedną z takich aplikacji jest program do wystawiania faktur z magazynem (FSBH).

Zalety programu

Aplikacja, dzięki zastosowaniu przejrzystego interfejsu, jest niezwykle łatwa w obsłudze, działa szybko i niezawodnie. Można ją w prosty sposób spersonalizować poprzez wprowadzenie własnej pieczątki i logo firmy oraz dobranie czcionki, wyglądu i zawartości dokumentów (wbudowane szablony do wyboru). Umożliwia również wybór waluty, jednostki miary oraz formy płatności, marży i rabatów dla indywidualnych klientów. Współpracuje z czytnikami kodów kreskowych oraz drukarkami fiskalnymi. Umożliwia drukowanie dokumentów w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim oraz przesyłanie ich pocztą elektroniczną. Stwarza również możliwość integracji ze sklepem internetowym oraz pracę w sieci (także za granicą). Program posiada moduł JPK i jest zgodny z nowymi przepisami na 2018 rok.

Możliwości programu

W FSBH można wystawiać różne faktury z VATem lub bez m.in. PRO-forma, Zaliczkową, Uproszczoną, Złom, Marża, Końcową, MK – metoda kasowa, Refakturę, Korektę, Eksportową, WDT, paragony fiskalne, Wewnętrzną, dowód sprzedaży oraz wygenerować zamówienie do dostawcy i klienta. Ponadto aplikacja oferuje założenie kartotek:

– towarów i usług,

– klientów,

– zakupów (program generuje dokument PZ, co pozwala na bieżącą kontrolę stanów magazynowych i rozrachunków z dostawcami).

Dane z kartotek można filtrować według różnych kryteriów i eksportować do arkusza kalkulacyjnego.

Dokumenty kasowe

Program automatyczne generuje dokumenty KP, BP, KW i BW, co pozwala kontrolować na bieżąco dane dotyczące wpłat i wypłat.

Kompletacja

Aplikacja stwarza możliwość tworzenia nowych produktów, z tych już istniejących. Jest to bardzo przydatna funkcja, zwłaszcza dla firm produkcyjnych, ponieważ na fakturze wykazuje się tylko nazwę kompletu, a nie wszystkie elementy składowe, które zostają ściągnięte z magazynu.

Obsługa stanów magazynowych

Program zawiera moduł: „Magazyn”, dzięki któremu łatwo kontrolować stan produktów w magazynie. Przy wystawianiu faktur sprzedaży i wprowadzaniu faktur zakupu, automatycznie generują się dokumenty magazynowe, tzw. WZ-ki, które odpowiednio zmniejszają lub zwiększają ilość towaru w magazynie.

Inwentaryzacja

Dzięki możliwości bieżącej kontroli stanów dostępnych i brakujących towarów w magazynach program do fakturowania z magazynem umożliwia wykonanie inwentaryzacji w kilka minut. Ponadto pozwala wydrukować arkusze inwentaryzacyjne, a w przypadku niezgodności stanu wynikającego z dokumentów zakupu i sprzedaży, ze stanem ze spisu – wykazu brakujących towarów.

Program FSBH zyskał uznanie wielu klientów, ponieważ jest szyki, bezpieczny i tani. Oferuje również możliwość utworzenia zdalnej kopii bezpieczeństwa, na wypadek utraty danych oraz darmową aktualizację i pomoc techniczną.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here