Nagrania lektorskie – nie tylko w celach reklamowych

0

Najczęściej nagrania lektorskie kojarzą się z reklamą dźwiękową, na przykład w radiu czy też w telewizji. Warto jednak wskazać, że mogą one posłużyć także do wielu innych celów!

Lektorzy posiadają głos, który doskonale nadaje się do czytania przekazów. Wystarczy tylko sprawdzić takie serwisy jak baza głosów lektorskich – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ aby natychmiast się o tym przekonać. Najczęściej takie właśnie bazy głosów wykorzystywane są wtedy, gdy planowana jest reklama dźwiękowa, ale posiadają one znacznie szersze zastosowanie. Kto jeszcze przeszukuje takie bazy jak baza głosów lektorskich zawierająca nagrania lektorskie?

Nagrania lektorskie – kiedy stosowane są najczęściej?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bazy głosów lektorskich bardzo często używane są przez reklamodawców w celu dobrania odpowiedniego nagrania głosu dla celów marketingowych. Szeroka gama głosów damskich i męskich, a także dziecięcych i młodzieżowych pozwala na wybór najkorzystniejszego rozwiązania.

Jednak nagrania lektorskie używane są także w wielu innych celach, na przykład:

  • multimedia, gry – do projektów polskich i zagranicznych

  • filmy, seriale – lektorzy czytający napisy i inne przekazy

  • audiobooki – książki czytane przez lektorów

  • komunikaty – nagrania lektorów stosuje się jako automatyczne komunikaty telefoniczne z klientami oraz innego rodzaju komunikaty

  • native speakers – baza głosów obcokrajowców w celu rejestracji nagrań w innych językach

Zatem baza głosów może posłużyć do wykorzystania odpowiedniego lektora do wielu różnych projektów – nie tylko tych związanych z reklamą!

Nagrania lektorskie on-line – baza głosów dostępna także w internecie

Gdy chcemy dobrać odpowiednie nagrania lektorskie, możemy zrobić to także on-line. Aktualnie do dyspozycji posiadamy różnorodne bazy głosów dostępne w sieci! Wystarczy, że do wyszukiwarki internetowej wpiszemy słowa typu „baza głosów lektorskich” czy też „nagrania lektorskie”, aby natychmiast zapoznać się z propozycjami różnych firm realizujących tego rodzaju nagrania, a także poznać głosy pracujących dla nich lektorów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here