Kredyt hipoteczny — jak porównać najlepsze oferty kredytów?

0

Kredyt hipoteczny cieszy się coraz większą popularnością wśród konsumentów chcących zakupić mieszkanie lub wybudować dom. Tego typu zobowiązanie jest również często zaciągane na remont nieruchomości, gdyż zazwyczaj posiada lepsze warunki niż kredyt gotówkowy.

Jeśli planujemy inwestycje mieszkaniowe, warto sprawdzić, jak porównać najlepsze oferty kredytowe na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne  i wybrać takie zobowiązanie, które będzie najkorzystniejsze.

 

Na co można wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie celowe, które możemy zaciągnąć w celu pokrycia wszystkich wydatków związanych z nieruchomością. Może to być:

— Zakup mieszkania (zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego);

— Budowa lub kupno domu;

— Zakup działki;

— Remont nieruchomości;

— Wykończenie wnętrz.

Nawet jeśli potrzebujemy niewielkiej kwoty na remont pomieszczeń, warto sprawdzić kredyt hipoteczny. Takie zobowiązanie bardzo często posiada lepsze warunki niż kredyt gotówkowy. Wynika to np. z wysokości oprocentowania i RRSO. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku kredytu hipotecznego, banki sprawdzają o wiele więcej kwestii dotyczących stabilności finansowej. Konieczne będzie więc spełnienie sporej ilości formalności, udostępnienie ważnej dokumentacji i udowodnienie płynności dochodów.

 

Jak znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Każdemu konsumentowi, który chce się starać o kredyt hipoteczny, zależy na tym, by był on jak najtańszy. Chcemy znaleźć takie warunki, które nie będą wymagały od nas ponoszenia bardzo wysokiej kwoty miesięcznej w ramach rat. Jednocześnie ważne jest, aby kredytu nie zaciągać na wiele lat, bo większość z nas nie chce być związanych umową z bankiem przez całe swoje życie. Jednak czy te obie kwestie da się pogodzić? Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo ofert bankowych. Dzięki temu możemy wybrać takie zobowiązanie, które nie tylko pozwoli nam sfinansować wydatki nieruchomościowe, ale także będzie dopasowane do naszych możliwości finansowych.

Jak więc znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny? Pomagają nam w tym nowoczesne narzędzia online, z których możemy skorzystać zupełnie za darmo. Mowa tutaj o porównywarce, kalkulatorze i rankingach. Jeśli chodzi o pierwszy element, w porównywarce możemy sprawdzić, jakie oferty na rynku spełniają nasze kryteria. Wprowadzamy wówczas kwotę, którą chcemy pożyczyć i okres spłaty, jaki nas interesuje. Na podstawie wpisanych danych, narzędzie wyświetla nam banki oferujące zobowiązanie dopasowane do naszych wymogów wraz z kosztami.

 

Kalkulator kosztów kredytu hipotecznego

Kalkulator kredytu hipotecznego z kolei pozwala nam w szybki sposób automatycznie wyliczyć, jakie koszty poniesiemy w związku z kredytowaniem. Kredyt hipoteczny wiąże się z kilkoma opłatami, które wynikają nie tylko z oprocentowania. Musimy zwrócić tutaj uwagę przede wszystkim na wysokość RRSO, która jest najważniejszym elementem, gdy chcemy znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny. Im niższe RRSO, tym mniejszy koszt kredytu poniesiemy. Oprocentowanie również nie pozostaje bez znaczenia i także tutaj wedle zasady im niższe, tym lepiej dla nas, warto wybierać najkorzystniejszą ofertę. Pamiętajmy jednak, że może zdarzyć się, iż jeden kredyt będzie zawierał wyższe oprocentowanie, ale mniejsze RRSO, a druga oferta będzie posiadać odwrotne warunki. Wówczas bardziej opłacalnym okazuje się pierwsze zobowiązanie, gdyż zaciągając to z mniejszym RRSO, ponosimy mniejsze koszty. Jest to jednak uzależnione od tego, czy zależy nam na jak najniższej miesięcznej racie, czy chcemy całkowicie zminimalizować całkowity koszt.

 

Kredyt hipoteczny najlepsze oferty

Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, który:

— Posiada stosunkowo niskie RRSO;

— ma konkurencyjne oprocentowanie;

— Daje możliwość wnioskowania online;

— Umożliwia elastyczne dopasowanie liczby rat na taki okres, który nie wymaga pokrywania bardzo wysokiej miesięcznej raty;

— Nie wymaga wysokiego wkładu własnego. Obecnie minimalny wkład wynosi 10% przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia lub standardowo 20% bez polisy. Jednak to, ile będzie wymagał bank, jest uzależnione od wielu czynników, np. kwoty i płynności finansowej;

— Posiada niewysoką prowizję i marżę lub prowizje na poziomie 0%.

 

Kredyt hipoteczny ranking przy kwocie 250 tys. na 25 lat

PKO Bank Polski — oferta Własny Kąt

— RRSO: 2,24%

— Oprocentowanie: 2,27%

— Prowizja: 0,00%

— Miesięczna rata: 1 087,55 zł

— Kwota do spłaty: 326 265,36 zł.

 

2. Kredyt hipoteczny w ING Banku Śląskim

— RRSO: 2,40%

— Oprocentowanie: 2,20%

— Prowizja: 1,95%

— Miesięczna rata: 1 105,29 zł

— Kwota do spłaty: 331 587 zł

 

3. Kredyt hipoteczny w Banku Pekao S.A.

— RRSO: 2,56%

— Oprocentowanie: 2,36%

— Prowizja: 1,99%

— Miesięczna rata: 1 125,97 zł

— Kwota do spłaty: 337 791 zł.

 

4. Kredyt hipoteczny w mBanku

— RRSO: 2,65%

— Oprocentowanie: 2,62%

— Prowizja: 0,00%

— Miesięczna rata: 1 136,71 zł

— Kwota do spłaty: 341 013 zł

 

5. Kredyt hipoteczny Santander Bank Polska

— RRSO: 2,73%

— Oprocentowanie: 2,61%

— Prowizja: 1,00%

— Miesięczna rata: 1 146,80 zł

— Kwota do spłaty: 344 040 zł

 

6. Kredyt hipoteczny w Banku Millennium

— RRSO: 2,75%

— Oprocentowanie: 2,72%

— Prowizja: 0,00%

— Miesięczna rata: 1 149,44 zł

— Kwota do spłaty: 344 832 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here