Jak zadbać o opony i kiedy należy je wymieniać

0

Wymiana opon w samochodzie to konieczność, o której pamięta każdy kierowca. Jednak poza sezonowymi zmianami wynikającymi z warunków atmosferycznych powinniśmy również zadbać o stan ogumienia w inny sposób. Jak to zrobić i dlaczego jest to istotne? Kiedy warto wymienić opony na nowe i jak się do tego poprawnie zabrać?

1. Opony letnie a zimowe – kiedy dokonać sezonowej wymiany?

2. Jak prawidłowo dbać o opony?

3. Jak wybrać najlepszy sklep z nowymi oponami?

 

Opony letnie a zimowe – kiedy dokonać sezonowej wymiany?

Jedną z pierwszych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przy okazji dbania o ogumienie w naszym samochodzie, jest poprawna i terminowa wymiana pomiędzy sezonami. Opony letnie lepiej sprawdzają się przy jeździe po rozgrzanej, suchej nawierzchni i nie są w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwa w zimowych warunkach. Z kolei opony na zimę są bardziej miękkie i przez używanie ich latem możemy nie tylko znacznie skrócić ich żywotność, ale również znacząco zwiększyć zużycie paliwa. Dlatego właśnie dobre opony to nie tylko te pochodzące od renomowanego producenta, ale również te poprawnie dobrane do warunków panujących na drodze.

 

Jak prawidłowo dbać o opony?

Przy okazji wymiany ogumienia dla samochodów osobowych powinniśmy również dokładnie je sprawdzić: zadbać o to, czy bieżnik jest odpowiedniej wysokości i czy cały zestaw opon nadal posiada swoje właściwości jezdne. Ważnym elementem jest również odpowiednie wyważenie. Samo przechowywanie opon również ma duże znaczenie – gdy akurat z nich nie korzystamy, powinny zostać dobrze wyczyszczone i osuszone, a także składowane w suchym, wolnym od zjawisk pogodowych miejscu. Gdy zaś widzimy, że używany do tej pory komplet jest już nie pierwszej świeżości, nie odkładajmy decyzji o wymianie i jak najszybciej zaplanujmy zakup opon na dany sezon.

 

Jak wybrać najlepszy sklep z nowymi oponami?

Wybierając nowe ogumienie do auta warto zadbać o to, aby było ono odpowiedniej jakości. Czołowi producenci opon są w stanie zagwarantować nam lepsze parametry, a także lepszą jakość i żywotność opony. Warto również zwrócić uwagę na to, aby nasz wybór był dopasowany pod model pojazdu, którym się poruszamy oraz aby zakupić od razu komplet – w ten sposób mamy pewność, że wszystko będzie pracowało i zużywało się w jednym tempie, a my pozostaniemy bezpieczni na drodze. Decydując się na konkretny sklep zwróćmy uwagę na to, czy jest w stanie dostarczyć nam interesujący nasz produkt, a także czy jego cena i czas dostawy będą dla nas atrakcyjne. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://noweopony.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here