Jak obniżyć koszty ślubu i wesela?

2

Wesele potrafi wygenerować bardzo duże koszty. Dlatego warto zastanowić się nad tym jak je obniżyć.

Porównaj oferty
Istotne jest przede wszystkim, aby porównać oferty różnych usługodawców. Decydowanie się na pierwszą opcję, jaka przyjdzie nam do głowy nie zawsze jest korzystne. Czasem dostępne są również specjalne oferty rabatowe, na przykład na Targach Ślubnych. Oferują się tam usługodawcy ze wszystkich weselnych branż – fotografowie, zespoły weselne, jubilerzy. Zazwyczaj można od nich uzyskać specjalne zniżki, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup podczas Targów.

Szyte na miarę
Spory wydatek związany jest z kupnem garnituru czy fraka, sukni ślubnej i obrączek. Często w salonach dostępne są naprawdę drogie modele. Dlaego warto rozważyć wybranie się do dobrego, solidnego krawca. Może się okazać, że dopiero suknia szyta na miarę będzie odpowiadać marzeniom Panny Młodej, a w dodatku, mniejszy będzie jej koszt. Podobnie jest z obrączkami. Jest wielu „niemarkowych” jubilerów robi naprawdę piękne obrączki, według projektu Młodej Pary. Zazwyczaj cena takich obrączek jest przynajmniej o kilkaset złotych niższa.

Znajomi i przyjaciele
Oczywiście świetnym pomysłem jest skorzystanie z pomocy przyjaciół. Po pierwsze, jeśli tylko zechcą „sprezentować” swoje talenty i umiejętności, może to znacznie obniżyć koszt wesela. Przyjaciół można poprosić o oprawę muzyczną, zrobienie pięknych zdjęć. Ma to też dodatkową zaletę – włączymy swoich bliskich w przygotowania tego wyjątkowego dnia, co pozwoli nam przezyć go w jeszcze bardziej wyjątkowy sposób. Pamiętać należy o jednej kwestii – warto podziękować przyjaciołom, rodzinie, która aktywnie włącza się w przygotowania ślubu i w sam przebieg uroczystości. Można pomyśleć na przykład o jakimś drobnym upominku, pamiątce, która wyrazi naszą wdzięczność.

Planując ślubne wydatki warto skorzystać ze znajdującego się na platformie ślubnej Wedding.pl Wirtualnego Organizera Ślubnego. Jest on przydatnym narzędziem dla każdej Pary Młodej. Aplikacja umożliwia rozplanowanie ślubno-weselnych wydatków, przygotowanie list zadań, gości. Będzie pomocna także gdy będziemy próbować znaleźć rozwiązania pozwalające co nieco zaoszczędzić.

Foto: Pixabay.com


2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here