Jak najkorzystniej wymienić dolara amerykańskiego?

0

Posiadacze dolara niejednokrotnie zastanawiają się, jak najkorzystniej wymienić go na złotówki. Można zrobić to w banku lub kantorze stacjonarnym, jednak, czy będzie to korzystne? Banki mają sztywne tabele wymian i wysoki spread. Jest to różnica pomiędzy ceną kupna a ceną sprzedaży danej waluty. Im jest on wyższy, tym transakcja jest mniej korzystna dla klienta. Kantory stacjonarne, zazwyczaj mają odrobinę lepszy spread, ale też nie zawsze korzystny dla klienta. Najlepsze oferty można znaleźć w kantorach internetowych. Spread jest tu niższy nawet o kilkadziesiąt groszy! Klienci nie ponoszą również żadnych ukrytych opłat ani prowizji. Nie ma też sztywnych tabel kursów, gdyż ceny są na bieżąco aktualizowane. Śledząc kurs dolara, można trafić na prawdziwą okazję.

Dolar amerykański to symbol potęgi gospodarczej. Jest jednostką monetarną nie tylko w USA, ale też w kilku innych państwach. Jest najczęściej wymienianą walutą na rynku, a jego kurs ma wpływ na spadek lub wzrost cen na rynku surowcowym. Rynek walutowy jest bardzo dynamiczny i może zmienić się w ciągu kilku godzin, a nawet minut. Na cenę dolara ma wpływ wiele czynników, m.in. polityka pieniężna, stopy procentowe, popyt, podaż, deflacja, a nawet polityka USA.

Na ostateczną cenę dolara, jaką przyjdzie nam zapłacić, najważniejszy wpływ ma wspomniany już spread. Chcąc jak najkorzystniej dokonać wymiany, musimy znaleźć kantor, oferujący nam najlepsze warunki. Kantory internetowe mają tu wyraźną przewagę. Wystarczy zajrzeć w tabelę kursów dolara w kantorze internetowym kantoronline.pl. Kurs dolara jest tu na bieżąco aktualizowany, dzięki czemu kantor jest w stanie zaproponować nam najkorzystniejszy spread.

Biorąc pod uwagę, że wymiana w kantorze online jest bezpieczna, wygodna i szybka, kantory internetowe zyskują ogromną przewagę nad innymi instytucjami, wymieniającymi walutę. Posiadają zabezpieczenia, które znamy z bankowych serwisów transakcyjnych, więc transakcje są bezpieczne. Wymiana w nich jest prosta i intuicyjna, a dokonać jej można o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Wymieniając pieniądze systematycznie lub dokonując wymiany większych kwot, możemy zaoszczędzić znaczne sumy. Wystarczy posiadać konto walutowe w swoim banku, wybrać kantor internetowy, który oferuje najkorzystniejszy kurs, zarejestrować się na platformie i dokonać transakcji.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here