Ile kosztuje nas samochód w 2019 roku?

0

Samochód to wydatek i nie chodzi tu wyłącznie o koszta ponoszone podczas jego zakupu. Musimy liczyć się z tym, że wydamy nie tylko na nowe wycieraczki, czy zapasowe opony. Pieniądze wydamy przede wszystkim na zakup OC.

Jeśli dokonaliśmy już zakupu wymarzonego samochodu oraz zarejestrowaliśmy go w Wydziale Komunikacji musimy zrobić jeszcze jedną ważną rzecz – wykupić ubezpieczenie OC. Jeśli kupiliśmy samochód używany możemy korzystać z obecnego OC lub z niego zrezygnować i wykupić nowe. Jeśli kupiliśmy samochód z salonu tutaj musimy kupić nowe OC i to zanim wyjedziemy autem od dealera.

 

Ile kosztuje ubezpieczenie

 

W 2019 roku średnia cena polisy za OC wynosi około 1000 zł jednak warto pamiętać, że dobre ubezpieczenie samochodu można kupić już od 320 zł za rok! W takim razie, gdzie szukać takiej promocji? I od czego zależy taka różnica w cenie?

Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że od zeszłego roku wysokość OC nie wzrosła, co jest niewątpliwie dużym plusem. Wysokość stawki jest zależna od kilku kwestii m.in. od miasta, w którym będziemy się ubezpieczać. Generalnie stawki są w miarę równe w całej Polsce, nie mniej jednak na ten moment najtaniej jest w Białymstoku i Rzeszowie. Jest to spowodowane przede wszystkim specyfikacją ruchu, co jest wypadkową do ew. kolizji lub stłuczek. Na cenę wpływają również inne czynniki m.in. nasz wiek, który może podnieść stawkę minimalną nawet trzykrotnie.

 

Gdzie szukać najlepszej opcji?

 

Możemy próbować sami udając się do stacjonarnych oddziałów danych ubezpieczycieli. Takie rozwiązanie ma swoje plusy – możemy dopytać o wszystko, to co gdzieś zasiewa w nas wątpliwości, możemy spróbować uzyskać rabat. Nie mniej jednak jest to rozwiązanie dość czasochłonne. Żeby mieć w miarę pewny ogląd sytuacji powinniśmy porozmawiać z kilkoma a nawet kilkunastoma agentami z różnych firm.

W dobie internetu mamy narzędzie, które znacznie ułatwi nam to działanie. Chodzi o kalkulator OC/AC, który w kilka minut zestawi nam najlepsze opcje skierowane dla nas. Musimy wypełnić formularz – odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań i po chwili dostaniemy zestawienie najlepszych ofert ułożonych od najtańszej do najdroższej. Warto pamiętać o tym, że ubezpieczenie OC wszędzie jest takie samo – zostało to określone ustawowo. Właśnie dlatego powinniśmy wybrać opcję najtańszą, aby to zrobić warto wejść na stronę Ubezpieczamy-auto.pl i porównać dostępne oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here