Czy warto kupić lodówkę No Frost?

0
Shot of pretty young woman hesitant to eat in front of the fridge in the kitchen.

Lodówki bezszronowe wyposażone są w mechanizm, który kontroluje poziom wilgotności w ich wnętrzu. Zazwyczaj opiera się on na wykorzystaniu specjalnych wentylatorów, które wymuszają obieg powietrza.

System No Frost – wady i zalety

Pierwszą, najważniejszą zaletą systemu No Frost jest oczywiście ochrona przed powstawaniem szronu. Dzięki tej zalecie nie musimy pamiętać o regularnym rozmrażaniu lodówki. Nie musimy również martwić się pogorszeniem wydajności jej działania. Nieustanna cyrkulacja powietrza zapewnia skuteczne odprowadzanie wilgoci z wnętrza urządzenia na zewnątrz.

Dzięki użytej technologii No Frost, chłodziarka w mniejszym stopniu ulega awariom systemu oświetlenia, lub pogorszeniem mechanizmów chłodzenia i mrożenia. Brak powstawania szronu powoduje, że lodówka No Frost staje się liderem na rynku chłodziarek. Oprócz tego poprawia nam się znacznie estetyka i widoczność wewnątrz lodówki, nie wspominając o tym, że dodatkowo produkty przechowywane w zamrażarce nie przyklejają się do siebie.

W sytuacji, kiedy chłodziarka pozbawiona jest systemu No Frost, gromadzący się szron powoduje wzrost zużycia energii elektrycznej. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie potrzebuje wówczas więcej energii, by działać w sposób efektywny. Lodówka No Frost pozwala nam zatem obniżyć wydatki za prąd, a dodatkowo jest to korzystne dla środowiska naturalnego, o którym zawsze powinniśmy pamiętać i je chronić.

Oczywiście lodówka No Frost nie jest pozbawiona wad. Jedną z nich jest niska wilgotność powietrza, co nie sprzyja przechowywaniu świeżych produktów. Możemy to łatwo zauważyć gołym okiem, wyciągając na kanapkę plaster wyschniętej wędliny czy sera żółtego. Aby temu zapobiec, żywność należy przechowywać w szczelnie zamkniętych, plastikowych pojemnikach, które są teraz dostępne w każdym większym markecie. Lodówka No Frost wymaga zainstalowania dodatkowych wentylatorów, które mogą odrobinę zmniejszyć powierzchnię użytkową lodówki. Z tego właśnie powodu niektórzy producenci rezygnują z niego podczas przygotowywania modeli do zabudowy.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem

Na co należy zwrócić uwagę  przed wyborem urządzenia? Pierwszym parametrem, nad którym warto się zastanowić, jest rodzaj chłodziarki. Zarówno lodówka No Frost, jak i lodówka Semi No Frost mogą okazać się modelem odpowiadającym naszym potrzebom. Drugim parametrem są rozwiązania zapobiegające wysuszenia. Jest to szczególnie ważne dla osób przywiązujących dużą wagę do wilgotności produktów spożywczych. Kolejnym parametrem są zastosowane funkcje, technologie i wyposażenie. Tutaj wybieramy model, który spełnia nasze indywidualne wymagania. Ostatnim, lecz niezwykle ważnym parametrem jest klasa energetyczna lodówki. Najbardziej energooszczędna lodówka oznaczona jest najwyższą klasą, czyli A+++. Potem jest A++, A+, A, B, C oraz D, czyli klasa najniższa.

Lodówka No Frost – czy warto ją kupić?

Lodówka No Frost i system, w który jest zaopatrzona, nie wiąże się wcale ze wzrostem ceny. System ten można spotkać w lodówkach kosztujących od około 1000 zł. Jego główną zaletą jest brak konieczności rozmrażania lodówki, co zapewnia wygodę i komfort użytkowania. Część osób martwi się, że lodówka No Frost może wpływać negatywnie na przechowywane produkty, między innymi wysuszając je. Na to również znajdzie się sposób. Produkty przechowywane w szczelnych, plastikowych pojemnikach na pewno nie wyschną, a równocześnie pozostaną dłużej świeże. Mimo tego nie należy zapominać, że chłodziarka musi być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here