Co należy dołączyć do wniosku o kredyt konsolidacyjny?

0

Kredyt konsolidacyjny warto zaciągnąć w sytuacji, gdy nie radzimy sobie ze spłatą kilku wysokich rat jednocześnie. Takie zobowiązanie pozwala w łatwy sposób wyjść z ciężkiej sytuacji finansowej osobom zadłużonym, których dochody nie pozwalają pokryć wszystkich kosztów miesięcznych kredytów.

Jeśli wiemy, że nasze możliwości nie są wystarczające, aby spłacać zobowiązania na obecnych warunkach, chcemy złożyć wniosek o konsolidację ( https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny ). Warto wówczas dowiedzieć się, jakie dokumenty należy dołączyć do formularza i przez jakie procedury przejść, aby firma udzieliła nam takiej pomocy.

 

Czy kredyt konsolidacyjny online jest możliwy?

Często zdarza się, że ciężka sytuacja materialna spędza nam sen z powiek, a my dochodzimy do takiego momentu, który wymaga od nas natychmiastowego działania. Dzięki temu możemy uniknąć jeszcze większego pogłębiania się kłopotów i poważnych konsekwencji, np. w formie egzekucji komorniczej. Wówczas chcemy jak najszybciej znaleźć pomoc finansową, która zostanie nam udzielona ekspresowo. W takich przypadkach próbujemy dowiedzieć się, czy konsolidacja online jest możliwa i w jaki sposób możemy z niej skorzystać. Takie zobowiązanie możemy zaciągnąć przez internet w większości firm pożyczkowych. W tym przypadku będzie to kredyt konsolidacyjny pozabankowy, który cechuje się o wiele mniej restrykcyjnymi warunkami niż w bankach. Z kolei, gdy zależy nam na skonsolidowaniu kredytów, pomocy musimy szukać w bankach. Część z nich udziela kredytów konsolidacyjnych online, niektóre jednak wymagają osobistej wizyty w placówce.

 

Kredyt konsolidacyjny bez bik w firmie pożyczkowej

Z kredytu konsolidacyjnego online w parabanku możemy skorzystać wówczas, gdy aktualnie spłacamy kilka chwilówek lub pożyczek zaciągniętych w firmie pozabankowej. Zazwyczaj takie instytucje nie udzielają konsolidacji na produkty bankowe, jednak nie jest to niemożliwe. Pamiętajmy, że oferty firm pożyczkowych wiążą się ze stosunkowo łagodnymi wymogami do spełnienia. Najczęściej udzielają one zobowiązań bez sprawdzania baz i rejestrów dłużników, a cała procedura nie jest skomplikowana i przebiega szybko.

Kredyt konsolidacyjny online w firmach pożyczkowych możemy zaciągnąć niemalże od ręki. Takie instytucje nie sprawdzają KRD i innych rejestrów dłużników, ani nie zagłębiają się w naszą historię kredytową. Nawet, jeśli mamy negatywne wpisy, możemy liczyć na pomoc z ich strony. Warto jednak wiedzieć, że pomimo bardzo łatwych procedur, konsolidacja w firmie pozabankowej ma również swoje minusy. Chodzi tutaj przede wszystkim o dosyć wysokie koszty kredytu konsolidacyjnego, które są znacznie większe niż w przypadku banków. Jednak, jeśli zależy nam na czasie, nie mamy dobrej zdolności kredytowej i szans na konsolidację w bankach, kredyt konsolidacyjny pozabankowy okazuje się korzystnym rozwiązaniem. Korzystając z takiej oferty, wszelkie koszty zostają rozłożone na taki okres spłaty, aby nowe warunki były o wiele bardziej opłacalne niż wcześniej. Dzięki temu nie odczujemy w naszym budżecie braków, a wręcz przeciwnie — będziemy mogli skutecznie go odbudować dzięki zmniejszeniu miesięcznej raty.

 

Kredyt konsolidacyjny online w banku

Jeśli chodzi o kredyt konsolidacyjny w banku, niektóre firmy umożliwiają zaciągnięcie takiego zobowiązania przez internet, inne nie. W zależności od tego, z czyjej oferty chcemy skorzystać, musimy sprawdzić, czy cała procedura jest możliwa i czy przebiega w odpowiednio szybkim tempie. Jeśli chodzi o banki, w których aktualnie złożymy wniosek o kredyt konsolidacyjny online, są to: Citi Handlowy i BNP Paribas.

Pamiętajmy, że jeśli chcemy skonsolidować kilka kredytów bankowych, warto zwrócić uwagę na oferty banków. Z kolei gdy chcemy wziąć kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek lub pożyczek pozabankowych, lepszym rozwiązaniem będzie parabank. Jest to uzależnione także od tego, na jakim poziomie jest nasza zdolność kredytowa, która zawsze jest sprawdzania podczas procesu wnioskowania przez firmy bankowe.

 

Kredyt konsolidacyjny wniosek i dokumenty

Wniosek o kredyt konsolidacyjny online składamy w formie elektronicznej na stronie www. Musimy umieścić w nim nasze dane osobowe i informacje z dowodu (numer i seria) oraz PESEL, adres zamieszkania i do korespondencji. Dodatkowo, niezbędne będzie podanie wszystkich kwot kredytów, które chcemy skonsolidować, wysokości oprocentowania, wysokości konsolidacji, a także okresu spłaty, na jaki chcemy ją zaciągnąć.

Pamiętajmy, że niezależnie od tego, w jakiej instytucji składamy wniosek o kredyt konsolidacyjny online, zawsze musimy podać kwotę naszych miesięcznych dochodów i wydatków. Może zdarzyć się, że w przypadku wyższych sum kredytu konsolidacyjnego, firma poprosi nas o udokumentowanie zarobków. W takich przypadkach niezbędne jest wysłanie:

— Zaświadczenia od pracodawcy;

— Wyciągów z konta;

— Oświadczenia o dochodach;

— Zeznań podatkowych za wskazany okres;

— Umowy z pracodawcą.

W firmach pozabankowych najczęściej wystarczy udostępnienie wyciągów z konta bankowego. W przypadku banków może zdarzyć się, że instytucja będzie wymagała np. PIT-u za poprzedni rok podatkowy lub zaświadczenia wystawionego przez pracodawcę. Zazwyczaj są to jedyne dokumenty, które musimy dołączyć do wniosku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here