Bundesliga: Borussia Dortmund kontra Borussia Mӧnchengladbach

0
Fot: Justyna Borowiecka. Kopiowanie zabronione.

W 13. kolejce ligi niemieckiej, czekają nas Derby Nadrenii Północnej – Westfalii. Borussia Dortmund zmierzy się z Borussią Mӧnchengladbach.

Borussia Dortmund zarówno jak i Bayern Monachium, wśród kibiców, zwłaszcza w tych w Niemczech, wzbudzają najwięcej zainteresowania.

W 13. kolejce czekają nas Derby Nadrenii Północnej – Westfalii, gdzie zmierzą się Borussia Dortmund z Borussią Mӧnchengladbach.

Choć Borussia Dortmund jest uznawana w Niemczech za t5ą lepszą drużynę, to ich rywale z Mӧnchengladbach, też nie są najgorsi.

Miniony sezonu BVB zakończyli na wysokim drugim miejscu, zdobywając 78 punktów. Natomiast zawodnicy z Mӧnchengladbach, zajęli czwarte miejsce, z wynikiem 55 punktów.

Thomas Tuchel i jego drużyna…

Thomas Tuchel – trener BVB, stopniowo zmieniał drużynę, która po odejściu Jὕrgena Kloppa straciła nieco na wartości. Tuchel z tego małego ognia, który został w tej drużynie, rozpalił nowy płomień, który świeci mocno i dobitnie. Rozpalając przy tym serca kibiców, którzy ani na moment nie przestali wierzyć w swoją drużynę z Dortmundu.

Andre Schubert stopniowo zmienia Borussię Mӧnchengladbach…

Borussia Mӧnchengladbach, w tym sezonie skupia się na ustabilizowaniu pozycji w czołowej tabeli. Marzeniem jest powtórka zdobycia czwartego miejsca, które kwalifikuje się do eliminacji Ligi Mistrzów.
Ma im w tym pomóc trener Andre Schubert, który przejął klub w kryzysowej sytuacji, zastępując przy tym Luciena Favre’a.

Z początku Schubert miał być tylko tymczasowym trenerem, dopóki nie znajdzie się ktoś lepszy. Ale widząc jakie zmiany wprowadził ten trener i że jego futbolowa filozofia przynosi zamierzony efekt m.in. doprowadził drużynę do eliminacji Ligi Mistrzów, którzy zwyciężyli, kwalifikując się do nowego sezonu 2016/2017, grając w silnej grupie C razem z FC Barceloną, Manchesterem City i Celticiem Glasgow.

Schubert jako trener IV-ligowych rezerw, został okrzyknięty najlepszym debiutującym trenerem w historii Bundesligi.

Teraz jak najbardziej chciałby powtórzyć ten wynik. Niestety konkurencja w Bundeslidze jest dość silna, takie zespoły jak Bayern Monachium, Rasen Ballsport Leipzig, FC Kӧln, Hertha Berlin czy wspomniana Borussia Dortmund, to obecnie aktualna czołówka Bundesligi.

Konkurencja jest silna, ale powalczyć zawsze można.

Po 12. kolejkach Borussia Dortmund zajmuje 7. miejsce, z wynikiem 21 punktów (6 – zwycięstw, 3 – remisy, 3 – porażki).

Ich rywale z Mӧnchengladbach, wywalczyli 13 miejsce, z wynikiem tylko 13 punktów (3 – zwycięstwa, 4 – remisy, 5 – porażek).

W minionym sezonie obydwa mecze wysoko wygrali Dortmundczycy – w pierwszym meczu w 1. kolejce – 4:0 (3:0), w Dortmundzie, a w 18. kolejce 1:3 (0:1), w Mӧnchengladbach.

Jak oceniają eksperci teraz BVB też są zdecydowanymi faworytami. Bowiem mierzą się z drużyną, która w tym sezonie na wyjeździe zdobyła zaledwie jeden punkt, w meczu z Rasen Ballsport Leipzig w 4. kolejce.
Ciekawostką jest fakt, że ostatnie starcie na własnym obiekcie podopieczni Thomasa Tuchela, wygrali z Bayernem Monachium 1:0 (1:0) w 11. kolejce Ligi niemieckiej.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie, dowiemy się po zakończeniu meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here