[FILM] Szok w Londynie. Szkocja jednak odłączy się od Wielkiej Brytanii?

2
111

Scotland independentNajnowsze sondaże wskazują, że większość Szkotów może zagłosować za niepodległością ich kraju. W najnowszym sondażu YouGov osoby będące za niepodległością stanowią aż 51% ogółu głosujących. Okazuje się więc, że przyszłość ponad 300-letniej unii z Anglikami stoi pod znakiem zapytania. Dla przypomnienia – referendum ws. niepodległości Szkocji zostanie przeprowadzone już 18 września 2014 roku.

Poniżej przedstawiam film satyryczny stworzony przez moich studentów w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie Kent. Film przedstawia oba głosowania: za niepodległością Szkocji (2014) oraz za wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej (2017).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł8 niesamowitych faktów o pszczołach, których z całą pewnością nie znacie
Następny artykułUcieczka z pułapki
Paweł Rogaliński
Paweł Rogaliński jest politologiem, filologiem, rzecznikiem prasowym organizacji pozarządowej oraz twórcą Przeglądu Dziennikarskiego. Od 2015 roku należy do prestiżowej grupy Światowych Odpowiedzialnych Liderów Fundacji BMW Stiftung Herbert Quandt. Za swoje osiągnięcia nagradzany na całym świecie, m.in. w Londynie, Berlinie, Rio de Janeiro, Warszawie, Brukseli i Strasburgu. Ukończył następujące kierunki studiów na Uniwersytecie Łódzkim: stosunki międzynarodowe: nauki polityczne, zarządzanie oraz filologię angielską, osiągając przy tym ogólnokrajowe sukcesy naukowe (m.in. Studencki Nobel). Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską w Londynie poświęconą popularności politycznej w krajach anglojęzycznych. Jego ostatnia książka pt. „Jak politycy nami manipulują. Zakazane techniki” (Wydawnictwo Sorus, Poznań 2013) z powodu dużej popularności doczekała się dodruku już w kilka miesięcy po wydaniu. Więcej na stronie oficjalnej: www.rogalinski.eu.

2 KOMENTARZE

  1. Witam z francuskiej emigracji.
    Nie watpilem iz Szkocja sie- niestety- nie odlaczy… mimo szczerych prob, Londyn przygotowal sie prawie po mistrzowsku do tej gry w demokracje, bo za duzo bylo do stracenia… Ropa, zamek Elki i wiele wiecej.
    Studiowalem Politologie, ale od dawna fascynuja mnie glebsze tematy, tzn kto faktycznie ciagnie za sznurki : Szkoci jednakze tak latwo nie dadza za wygrana, mysle ze to znak czasow a ogolnie system unijny chyli sie ku…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here